Anasayfa / Sizin Sorularınız / Asker Kaçakları Askerliği Tecil Ettirebilir mi ?

Asker Kaçakları Askerliği Tecil Ettirebilir mi ?

asker-kacagina-tecil

Askeri Soru: 1985 doğumluyum ve askerlik tecili için hiç bir işlem yapmadım. Sanırım asker kaçığı konumundayım. Bu sene yurtdışında üniversite eğitimi alacağım. Ancak bunun için askerliğimi tecil ettirmem gerekiyor. Ne yapmalıyım askerliğimi tecil ettirmek için bilgi verirseniz sevinirim iyi çalışmalar.

Cevap: Askerlik şubesine giderek işlemlerinizi yaptırmanız gerekmektedir, ancak yaşınız itibari ile bu mümkün olmayabilir, net bilgiyi askerlik şubesinden alabilirsiniz.

asker-kacagina-tecil

11 yorum

 1. Merhaba , 1987 Doğumluyum , 4 Yıllık üniversite mezunuyum. Mersin Akdeniz kütüğüne kayıtlıyım.Tecilim 31.03.2014’te sona erdi. Bugun jandarmadan bakaya olduğumu söylediler ve 15 iş günü içerisinde muayene olmam gerektiğine dair kağıt imzaladım . Muayene sonrası ağustos celbine gitme olasılığım var mıdır yoksa 94/2 ler ile mi sevkim olacak bilgi verirseniz sevinirim.

 2. Merhaba…1989 doğumlu,4 yıllık üniversite mezunuyum. Temmuz 2014 te tecilim sona eriyor.kasım celbinde askerlik yapmayı düşünüyorum. Kasım celbi için başvuru yaptığım takdirde, tecilimin temmuzda bitmesinden dolayı apar topar ağustos celbine mi askere alırlar? Yoksa kasım celbine bırakırlar mı? yada Kasım ayına kadar hiç bir işlem yapmayıp, kasımda teslim olsam direk alırlar mı?

  • Ağustos celbine almazlar, teciliniz temmuz ayında bitiyorsa gidip işlemlerinizi yaptırıp kasım ayında askere alınma ihtimali oluşturabilirsiniz.

 3. ben 1984 dogumlu yurt disinda evliyim yilbasinda tr ye geldim hic bir sorun cikmadi yeni kanuna gore eger gelirsem tr ye beni askere alirlarmi ? cunku burda kucuk bir kizim var alirlarsa magdur olurlar ve benim tr ye gitmem lazim almayacaklarini bilsem bugun biletimi kesip giderim
  lutfen beni aydinlatirmisiniz bu konu hakkinda

 4. ben 1984 dogumlu yurt disinda evliyim yilbasinda tr ye geldim hic bir sorun cikmadi yeni kanuna gore eger gelirsem tr ye beni askere alirlarmi ? cunku burda kucuk bir kizim var alirlarsa magdur olurlar ve benim tr ye gitmem lazim almayacaklarini bilsem bugun biletimi kesip giderim
  lutfen beni aydinlatirmisiniz bu konu hakkinda ……………….

 5. Merhaba ben 07.03.1994 dogumluyum ve 5 yildir yurtsisinda ikamet etmekteyim univetsite egitimim de burda devam ediyorum benim elime hicbir askerlik kagidi gelmedi ama babamin koyunden bir tanidigimiz haber verip askerlik icin kagidin geldi ve jandarma almaya geldi dediler kacak durumuna dusmusum burda tecil belgelerimi konsolosluga hazirlattim ama askerlik durum belgem olmadan veremeyiz diyorlar ki askerlik durum belgemi de ne e-devletten ne de ablam araciligi ile subeden alabiliyorum ne yapmam gerekiyor havalimaninda yakalanma ihtimalim var mi?

 6. Şuan Lisans mezunuyum ,24 yaşındayım Haziran da tecilim bitiyor ,İkinci üniversiteyle veya ygs ile üniversiteye kaydolursam askerlik işlemi tecil duruma geçer mi yoksa ne zman askere alırlar işyerlerimize bununla ilgili bir yazı ulaşır mı

 7. merhaba 94 dogumluyum ve yurtdısında okuyorum bu temmuz geri gelecegim .fakat askerlik yoklama belgesi gelmiş .ve ben temmuzda geldigimde ne gibi bir sorunla karsılasırım .

  • Herhangi bir problemle karşılaşmamak için geldiğinizde askerlik şubesine giderek işlemlerinizi yaptırmalısınız.

 8. ben 1970 dogumluyum ve almanya da yasiyorum saglik durumum yüzündenaskerligimi daha henüz yapamadim bu yaz askerlik islerimi türkiyede haletmeyi düsünüyorum,türkiyeye giriste bir problem yasarmiyim ??

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*