Anasayfa / Askeri Haberler / Asker Maaşlarına Zam Yapıldı mı?

Asker Maaşlarına Zam Yapıldı mı?

Hükümetten beklenen zamlar gelmeye başladı. TSK personeli için zam yapıldı. 15 Temmuz 2015 tarihinde yürürlüğe giren zamlı maaşlar birçok askeri personelin yüzünü güldürdü. Bu nedenle de başta polislerden olmak üzere birçok meslek gruplarından da zam istekleri yankılandı. Hükümetin diğer personellere de zam uygulayıp uygulamayacağı meçhulken; asker maaşları hem şaşırttı, hem de dudak uçuklatır cinsten. 600 TL’yi geçkin zamlar yapıldı ve bu zamlar ileriki günlerde diğer meslek dalları için de geçerli olacak mı?

TSK Personeli zamlı maaşlar ile tanışma keyfini 15 Temmuz 2015 günü yaşadı. Yapılan ödemeye yansıyacak olan iyileştirme zammı tüm askeri rütbeleri kapsadı. En düşük sayılacak derece verilen zam 119 TL, en yüksek derece sayılacak zam 644 TL olarak kayıtlara geçti.
ASKER MAAŞLARINA ZAM YAPILINCA POLİSLER DE %5 ZAM İSTEDi

Halkın huzur ve güvenliğini sağlamakla görevli olan Jandarma personelinin maaşına 1 Temmuz 2015 tarihinden sonra %5 oranı ile verilen iyileştirme zammına sevinen polisler, jandarmayla aynı görevi yapmalarına rağmen kendilerine zam yapılmadığına üzüldüğünü söylediler,” Eşit işe,eşit ücret “  ilkesi kapsamında polislere de zam verilmesi için taleplerini Başbakan Davutoğlu’na dile getirerek en azından %5 oranında zam istediler.

TSK PERSONELİNE %10 ZAM YAPILDI VE 15 TEMMUZ’DA ZAMLAR BAŞLADI

TSK Personeline 1 Temmuz 2015 tarihinde geçerli olmak üzere; %3 Temmuz zammı, ortalama olarak da %2 enflasyon zammı ve son olarak da Bakanlar Kurulunda alınan karar istinaden de sadece TSK personeline olmak üzere %5 zam ile birlikte toplamda Temmuz ayında TSK Personeline %10 oranında zam yapıldı.

Asker Maaşlarına Verilen Zamlar

Asker Maaşlarına zamlar verildi. Her rütbeye ayrı bir zam uygulaması yapıldı. Bunlara değinecek olursak; GNKUR.BŞK. 644 TL zam alırken; onu izleyen ORG. Oldu. ORG’lere 453 TL zam yapıldı. 3. Sırada yer alan K.K.K ise ORG. İle aynı zammı alarak 453 TL zam aldı. Son 3 rütbeye bakacak olursak; ASB. ÇVŞ. 125 TL zam alırken; UZM. ÇVŞ. 119 TL, UZB. ONB. İse en az zammı alarak 119 TL zam aldı.

asker-maaslarina-zam-yapildi-mi

Bir yorum

  1. merhaba 19.11.1996 dogumluyum bu sene lise bitti üniversiteye hazırlanıyorum tecil yapma hakkım varmı nasıl yapabilirim

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*