Asker Sözleri – En Güzel Asker Sözleri

0
77

Vatani görevini yapan Türk askerleri zaman içerisinde en çok yapmış oldukları hatıra defterlerine yazılan yazılar ile daha eğlenceli bir şekilde bu görevi en iyi hale getirmektedir. Bunun neticesinde zamanın nasıl geçtiğinin farkına bile varmadan daha eğlenceli anılarla dolu bir askerlik süreci yaşanmaktadır. Her Türk genci askerliği boyunca birçok marşlar öğrenir aynı zamanda da farklı sözleri kendi bünyesinde de türetmeye başlamıştır. Sizlere Türk askerinin boş zamanlarında nasıl şiirler yazdığı, nasıl yazılar yazdığını kendi kaleminden dökülenleri bu yazımızda ele alacağız.

Öncelikle herkesin bildiği gibi ‘’Her Türk asker doğar’’ mantığından yola çıkarak ilk askeri sözümüzü sizlere belirtmiş olalım. Her Türk asker doğar sözündeki anlatım ise Türkiye Cumhuriyeti içerisinde yaşayan her vatandaşın olası bir harp karşısında nasıl ayakta durabileceğinin bir açıklamasıdır. Elbette bu sözler tarihimizden bugüne gelen birçok zaferlere dayalı üretilmiştir. Türk askeri korkusuzdur, Türk askeri güçlüdür, Türk askeri her zaman kazanmak için, vatanını milletini savunmak için daima güçlü olarak kalmaktadır. Türk askerinin bu gücü mutlaka ki vatana millete bayrağa karşı olan sevgisinden saygısından kaynaklanmaktadır. Türk askeri uyumaz, Türk askeri acıkmaz, Türk askeri susamaz, Türk askeri dimdik ayakta durur, her zaman ve her daim Vatanını milletini bayrağını korumak için gecesini gündüzüne katar irade ve güç bir şekilde dimdik ayakta durmayı başarmaktadır. Bu anlamda da Türk askeri dünya orduları içerisinde eşi benzeri olmayan bir iradeye sahip olan askerdir. Vatanımızın her karış toprağını daha iyi bir şekilde korumak ve özgür hür iradesi ile devletine, milletine bağlı olarak bayrağımızı her daim dalgalandırmak, her karış toprağımızı bünyemizde barındırmak onu korumak adına eğitimler almaktadır. Türk askeri aşkla dolu olarak bu görevi üstlendiği için aynı zamanda da hatıra defterlerin de kalemin de sevgi aşka dair birçok sözcükleri barındırmaktadır. Bunlardan en basit örneği ise Türk askerinin silahı, mermisi ile olan bütünlüğünü bir aşkı kaleme dökerek, ‘’ En az g3 mermisi kadardır değerin gözümde bilirsin hep seni sevdim ben özümde.’’ Sözcüklerle hem askerlik yapmış olduğu bir bütün halde olduğu silahını, mühimmatını kaleme alır hem de sevdiceğine olan bağlılığını dile getirmektedir.

Askerlik yapmış oldukları coğrafi konumlara göre de birçok askerler bulundukları meydanları, dağları da kaleminde ele almaktadırlar. Dağların aslanları geceniz gündüz gibi olsun dualarım sizinle askerim diyerek de tüm asker arkadaşlarına da bir moral kaynağı olmaktadırlar. Birçok askerlerimiz hatıra defterlerinde beyan etmiş oldukları bu sözcükler sayesinde vatanına olan aşkı daha iyi bir şekilde ele alarak bizlere adeta birer Ozan birer şair olmuşlardır. İlham kaynaklarım arasında yer alan ailemiz bizler için en büyük gurur tablomuz olarak her daim kalbimiz de barınmaktadır. Bizlere onlar da desteklerini sözcüklerle deyim ederek her zaman yanı başımızda olmuşlardır.

Aşkım yatağın, sevgim yorganın, yüreğim yastığın olsun. Asker ocağında rahat uyu bir tanem. Daima vermiş oldukları bu destekler sayesinde de askerlerimiz her daim kaleminde ailesinden duymuş oldukları bu sözcükleri de kalemine alarak onlara olan özlemlerini ve bağlılıklarını da dile getirmektedirler. Böylesine onurlu bir görev içerisinde olmak her daim askerlerimize daha fazla güç vermekte ve onların daha fazla onurlu bir davranışlarını sergilemelerine kaynak olmaktadır. Herkese nasip değil, asker olmak hudutta. Al bayrağın rengi var, yerde, gökte, bulutta. Heybetimiz titretir, şu karşı ki dağları. Vatanın bekçisiyiz, biz hudut kartalları. Bu kutsal görevin herkese nasip olmayacağını ve yapıldığı anda da bunun değerini bilen Türk askerinin kaleminden çıkan bu muhteşem sözler ile ne kadar da çok istekli bu vatan için gözlerini kırpmadan canlarını feda edeceğinin belirtileridir bu muhteşem sözler. Vatani görevini yapan bu askerlerimizin birtakım görev dağılımlarına karşılık da sevdikleri tarafından da bu konuda ele alınan sözler olmuştur. Örneğin Her ananın oğlu asker olur ama her genç kızın sevdiği bahriyeli olamaz sözleri ile de bahriyeli olan bir asker sevgilisini ele alarak ona karşı olan özlemini de ifade etmektedir.

Birçok askerlerimizin yer almış olduğu bu sözler ile de artık onlara verilecek olan Motivasyonlarında daha iyi bir şekilde olması ile birlikte canla, başla, aşkla en iyi şekilde görevlerini icra etmektedirler. Asker sözleri her zaman onlar için eşi benzeri bulunmayan bir güç niteliğini taşımaktadır ve onlara daha fazla görev aşkını aşılamaktadır. Hayat bir zulümse, vereyim ayarı gülümse be şafak diyerek de elde etmiş oldukları bu gücü kalemlerine yansıtarak her daim ayakta mutluluk ile durabildiklerinin de birer belirtileridir.

365 gün VATAN için. Gerisi senin için birtɑnem diyerek askerliğin bitişi ile yeniden ailesine sevdiklerine kavuşmanın hayali ile birlikte de kalemlerinde her daim bu durumu ele almışlardır ve sabırlı bir şekilde vatani görevinin bitmesini beklemektedirler.

Günümüz de bedelli askerlik ile birlikte de artık zenginlerin birçoğunun bu görevi para karşılığında satın alması birçok gönüllü askerlerimiz için de birer ilham kaynağı olmuş ve tepkilerini Zengin evlatları 3G ile gezerken, biz dağlarda G3 ile dolanıyoruz sözlerle dile getirmektedirler.

Vatani görevinin ne kadar kutsal olduğunu ifade eden bu asker sözleri sayesinde de zenginliğin bu kutsal görevi satın alamayacağının da birer ifadesi olmuştur. Bu kutsal görevi icra eden birçok askerlerimiz ise Şehadet şerbetini içmek adına hayal içerisinde bulunmaktadırlar ve dünyanın eşi benzeri olmayan bu hayalin ne kadar korkusuzca vatani görevini yaptıklarının da birer belirtisidir. Dağlara çizmişler resmimi komando koymuşlar ismimi belki bir gün geri dönemem diye göndermişler sana resmimi diyerek Şehadet şerbeti içmeye yeminli bu askerlerimizin korkusuzca vatan için neler yapacağının belirten sözleridir. Askerlerimiz için yazılan ve onların yazmış oldukları en güzel asker sözlerini sitemiz içerisinde bulabilecek sizler de onlara daha iyi bir şekilde de moral vermiş olabileceksiniz. Böylelikle de bu konuda da sizlerde her zaman daha iyi bir şekilde de askerlerimizin yanında olmuş olduğunuz her daim onlarla birlikte atan kalbinizin varlığını bu Mehmetçiklerimize hissettirebileceksiniz. Onlara olan bu harika moral ile birlikte de artık askerlikleri boyunca daha iyi bir şekilde yer edinecekleri birçok görevler de sizlerle birlikte olmanın verdiği bu mutluluk ile daha fazla güç kuvvet irade kazanmaktadırlar.

Onları yalnız bırakmayalım ve asker sözlerimizle ile birlikte her daim onlara olan özlemlerimizi ve onlara olan sadakalarımızı dile getirelim. Onlara vereceğimiz en güzel asker sözleri ile bir mektup ya da bir kısa mesaj sayesinde görev dağılımlarına geçmeden önce büyük bir moral kazanmaktadırlar. Sizlerin sayesinde her zaman daha dik ve daha güçlü duran bu Mehmetçiklerimiz sizlerden gelecek olan küçük bir mutlu sözcük ile gücüne güç katarlar ve bunları da yine aynı şekilde değer kıldıkları için de Asker hatıra defterlerine de yer ederek adeta bu sözcükleri ölümsüzleştirirler. Sivil hayatına geçtiklerinde dahi bu defteri açarak tekrar tekrar okuyarak o muhteşem anıları yâd ederler.

Soru Sor!