Askercell

Askercell ile artık vatani görevini yapan askerler cep telefonu kullanabilecekler. Genelkurmay Başkanlığı, kışlalarda cep telefonlarının belirli koşul ve saatlerde serbest bırakılmasını kararlaştırırken, artık er ve erbaşlar, onaylanmış kamerasız cep telefonları üzerinden yakınlarıyla iletişim kurabilecek.

Turkcell, er ve erbaşların belirli koşul ve saatlerde kışlada cep telefonu kullanımının Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından serbest bırakılması kararı üzerine hazırlıklarını tamamladı. Vatanî görevini yapmakta olan askerlerin sevdikleriyle iletişim kurabilmesi için altyapısını hazır hale getiren Turkcell, 20 Nisan’dan itibaren Askercell’i kullanıma açacak. Askercell abonelerinin hafta içi 08.00-18.00 saatleri dışında, önceden tanımlayacakları 5 mobil ve 2 sabit numara ile serbestçe konuşup mesajlaşacaklarını kaydeden Çolakoğlu, “Turkcell’in Askercell’den faydalanan askerler, Türkiye’nin neresinde olurlarsa olsunlar yakınlarına seslerini duyurma imkânı bulacak.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin belirlediği koşullar gereği, Askercell hatları veri kullanımına kapalı olacak. Turkcell, Mehmetçik’in askerlik süresince yakınlarıyla hasret giderebilmesi için avantajlı konuşma ve mesajlaşma paketleri sunuyor. Ön ödemeli Askercell aboneleri 15 TL’ye 400 dakika konuşma ve 5 TL’ye 1000 SMS satın alabiliyor. İkili Paket kolaylığından faydalanmak isteyen askerler, 20 TL ödeyerek 400 dakika ve 1000 SMS’i birlikte alabiliyor” dedi.

AskerCell Reklam Filmi

140420150008368662383_2

12 yorum

  1. Askercell kullanima acildi peki 95 2 tertipler askere giderken telefon ve askercell aldiklari zaman acemi birliginde kullanabileceklermi ?

  2. bu askercell hattın askere gitmedenmi alıyoruz yoksa askerdemi veriyolar

  3. askercelli acemi birliğindede kullanabilecekmiyiz yoksa usta birliğindemi sadece.

  4. Merhaba. 26.06.1995 doğumluyum.2014’ün Mart ayında muane oldum.Muane kağıdımda Şubat yazmasına rağmen Şubatta askere alınmadım.Şu an Mayıs ayındayız ve yine alınmadım.Ağustos döneminde kesin gider miyim? cevaplarsanız çok menmun olurum şimdiden Teşekkürler.

  5. admin sana ulaşmam lazım mutlak açıktan ortaokul dan devam edıyom erteleme hakkım mevcutmudur mutlaka beklıyom lise olsa oluyo dıyolar cv2 belgesı verıyolarmıs askerlık subeısnden yapıyomusn ertelmeyı ama ben ortaokuldan acıktan devam edıyom ögrenci belgesi alsam subeye götursem ertletebılırmıyım sonuctsa okuyoz sınavlar var askerde gıdıb dersmı çalıscaz acil cvp beklıyom admın e maılme cvp yolarrsan ıyı olur mutlaka beklıyom admın burdada yaz cvp admın gözunu sevıyım beklıyom unutma

  6. admın dogum gunume denk geldı 02 06 1995 vallaha yardımcı ol ya ne yapmam gerek gidemıcem ertelemem lazım acıl yardımcı ol ya admin saolasın varolasın beklıyom 4 gözle

  7. ben 1995 3 yerlim beli olmmuş şuna acba

  8. 12.12.1987 dogumluyum lısans bıtırdım . 1 yıl daha tecılım var ama tecıl bozdurup gıtmek ıstıyorum askere . cep donemı olarak agustos yazıyodu tecıl ettırdıgım kagıtta agustos 2015 te gidermiyim askere tesekkurler

    • Merhaba, ağustos celp dönemine işlemleriniz yetişmeyecektir. İşlemlerinizi hemen yaptırırsanız, kasım celp döneminde askere alınma ihtimaliniz yüksek olacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*