Anasayfa / Askeri Bilgiler / Askerde Havacı Olabilir miyim?

Askerde Havacı Olabilir miyim?

Askerde Havacı Olmak

Askerde havacı olma konusu hakkında bir kaç bilgi vermek istedik. Askerlik sorgulama sitemiz üzerinden bize gelen soruların bir çok kısmı da askeri sınıflarla ilgili sorular. Kimisi komando olmak istiyor, kimisi havacı olmak istiyor, kimi adaylar da denizci olmak istediklerini beyan ediyorlar ve bu sınıfta askerlik yapabilmek için bizlerden bilgi istiyorlar.

Bilindiği üzere askeri sınıflandırmalar sistem tarafından otomatik olarak belirleniyor. Kimisi denizci, kimizi komando, kimisi piyade, kimiside havacı olarak acemi eğitim birliklerine gidiyorlar ve bu birlikte gereken statülerden geçip olabiliyorlar. Öncesinde sınıf belirlemeleri kişilerin kendi istekleri doğrultusunda yapılmamaktadır. Bu yüzden sistem üzerinden sınıflar belirlenmektedir. İhtiyaca göre bireylerin atamaları sistem tarafından otomatik olarak yapılmaktadır.

Şimdi Alt kısımda sizlere havacı olmak için bizlere soru soran arkadaşlarımızın sorularını cevaplıyoruz.

Soru: Merhaba asker de havacı olmak için ne yapmam gerek üniversiteye başlıycam bölümüm sivil hava ulaştırma, havacı olabilir miyim?

Cevap: Merhaba, sivil hava ulaştırma okuyacağınız için sizin şansınız yüksek olabilir. Askerlik işlemleriniz sırasında mezun olabilirseniz bu alana özgü olan diplomanızı askerlik şubesine sunmanız size + olarak geri dönecektir. Ama yinede kesin olarak havacı olabilirsiniz diyemiyoruz.

askerde-havaci-olabilir-miyim

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*