Anasayfa / Askeri Bilgiler / Askerde Kalmak

Askerde Kalmak

Askerde kalmak isteyen asker adayları tarafından sorulmuş olan sorular ve cevaplara alt kısımdan ulaşabilirsiniz. Askerde kalmak isteyen ve bu konuda bilgi sahibi olmak isteyen tüm adaylar, sizlerde alt kısımdan yönetime sorularınızı iletebilirsiniz.

Askerde Kalmak!

Soru: İyi günler ben ilk okul 6. sınıf terk’im ve askerde kalmak istiyorum bu konuda ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim bide ben Van Başkale doğumluyum memleketim mayıs celp dönemi ben İzmir de muayene oldum ve erken gitmek istediğimi söyledim bir kaç yer işaretledim verilen evrakta muhtemel sevk tarihi olarak şubat yazıyor ne zaman gideceğim öğrenmek istiyorum.

Cevap: Merhaba, eğitim seviyeniz nedeni ile belki kadrolu olarak olmasa da sözleşmeli olarak kalma şansınız olabilir. Bu konu hakkında http://www.askerliksorgulama.org/sozlesmeli-er-erbas-alimi/ linkinden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

askerde-kalmak

17 yorum

 1. Selamunaleyküm, ben almanyada dogdum büyüdüm lakin türk vatandasiyim. Askerlik yapmak istiyorum ve ondan sonrada askeriyede görev almak istiyorum mümkünmüdür acaba? 1988 dogumluyum

  • Merhaba, eğitim şartları ve sınav mülakat gibi geçişlerde başarı gösterirseniz kalma ihtimaliniz olabilir, ancak yinede siz şubeden bilgi alınız. En doğru ve net bilgiyi onlar vereceklerdir.

 2. Slm bn orta ögretim mevzunuyum askerde kalmak istiyorum 1995 dogumluyum nasıl kalalabilirim yardımcı olurmusunuz

 3. bende sara hastalıgı var askerlık yaparmıyım veya askerde kalabilirmıyım

 4. Erken sevk istedim kasımda gitmem gerekiyor celbe göre ama muhtemel sevk tarihi şubat 4 yazıyor ihtimali kaçtır?
  Giden var mıdır??

 5. mrb ben uzman jandarma.olmak.istiyorum.lise mezunu boy1’87 kilo68 bana yardimci olun

  • Merhaba gökhan bey, askere gittiğinizde birliğinizde uzman alımı olur ise bu sınav ve mülakatlara katılabilirsiniz. Ayrıca askerlik şubesinden de uzmanlık için en doğru bilgileri alabilirsiniz.

 6. acık lıse devam eden bırıyım uzman cavus olarak kalabılırmıyım

 7. Merhaba arkadaşım ben akdeniz üniverstesi 2ci sınıf terkim şuanda 2 aylık acemi olarak askerlik yaptım önümüzdeki hafta usta birligime teslim olacagım allahın izniyle orada uzman çavuş olarak veyahut ast.subay olarak kalmak istiyorum bu konuda usta birliklerinde başvuru formu teklif ederler mi ederlerse kalmaya başladıgım takdirde normal askerligim süresi içinde devam mi ederim yani askerligimle birlikte devam eder miyim

 8. ben 01.01.1995 tarihli bi turk vatandaşıyım lise mezunuyum ben askerde kalmak istiyorum nasıl olacak

  • Merhaba, askerde düzenlenecek olan Uzmanlık mülakatlarına katılabilirsiniz. Ancak belirli şartları taşıyorsanız kalabilirsiniz.

 9. AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 07/02/2016 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İŞLEMLERİ
  YÖNÜNDEN BİR SAKINCASI YOKTUR.
  ERTELEME NEDENİ : SINIF VE TERTİBAT BEKLİYOR
  Ne oluyor

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*