Anasayfa / Sizin Sorularınız / Askerde Teknik Eleman Olabilir miyim?

Askerde Teknik Eleman Olabilir miyim?

Askerde Teknik Eleman Olmak

Askeri Soru: Merhaba yeni muayene oldum şubeden bana verilen celp tarihi yazan kağıtta statü kısmında ER yazıyor onun lise mezunu olduğum için çavuş yazması gerekmez miydi veya oraya gidince sen lise mezunusun çavuşluk sınavına mı girmen gerekecek diyecekler. + mesleğim bilgisayar tamiri güvenlik kamera montajı elektrik kabloları çekmedir askeriyede de böyle işler yapmak isterim bunu be zaman kime söylemem gerekir sanırsam muhabereciler bu işi yapıyormuş.

Cevap: Merhaba çavuşluk ihtiyacına göre önce MYO mezunları sonra lise mezunları çavuş olmaya hak kazanmaktalar. Siz acemi birliğinde o başı rütbesi alırsanız, usta birliğinizde çavuş olma ihtimaliniz olacaktır. Usta birliğinize gittiğinizde meslek ayrımı yapacaklardır, o esnada bu işleri yaptığınızı söylemeniz yeterli olacaktır. acemi birliğinizde de sorarlarsa lütfen söyleyiniz.

Askerde Teknik Eleman Sorusu: 2 yıllık meslek yüksek mezunuyum bölüm elektronik haberleşme beyaz eşya ve klima servisinde 3 seneye yakın çalıştım şuan kablo tv haberleşmede çalışıyorum askerde uzman çavuş olup geri hizmet de olma ihtimalim var mı ?

Cevap: Merhaba, evet askerde teknik eleman olarak görev yapabilirsiniz. Tsk nın ihtiyacına göre muharebe, yada levazım bölümlerinde görev alabilirsiniz. Ancak öncelikle askerlik sürecinde gerçekleşecek olan Uzman Çavuşluk mülakat ve sınavlarında başarılı olmanız gerekmektedir. Sonrasında sınıflandırmanız belli olur.

Askerde Teknik Eleman Olmak

3 yorum

  1. askeriyede varikosel ameliyatı olsam uzman çavuşluk da sıkıntı olurmu hava değişimi.

  2. merhabalar bn elektrik teknisyeniyim askerde teknik bölüme girme şansım varmı ve herhangi bir mülakata veya sınava giricekmiyim onu öğrenmek istiyorum bide muayeneden sonramı söylemem gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*