Anasayfa / Sizin Sorularınız / Askerden Kaçmanın Cezası Ne Kadar?

Askerden Kaçmanın Cezası Ne Kadar?

95 doğumluyum, Muaynemi oldum ve askerden kaçıyorum şuan 3 ay kadar kaçsam cezası nedir normalde 2 gün önce askerde olmam gerekiyordu. Yakalanmadan teslim olursam hapis cezası var mı ve ya askerden geç dönme cezası? Örneğin Ocakta gidersem Ocakta mı gelirim? Yoksa Ocakta gidersem Mayısta mı dönerim lütfen yardım edin?

Askerden kaçma cezaları değişiklik göstermektedir, kaçacağınız süre kadar askerliğiniz uzar hatta mahkeme vs gibi bazı sonuçlar ortaya çıkacağından ceza daha fazlada olabilir. Bu sebeple askerden kaçmayın, en kısa sürede birliğinize teslim olunuz.

askerden-kacma-cezasi-ne-kadar

6 yorum

  1. ibrahim karakaya

    ben 4.5 ay askerlik yapıp izne geldiğimde ailevi sıkıntılardan dolayı tekrar gitmedim 1.5 yıl sonra yakalandım şuan birliğimdeyim cezam ne olacak

  2. merhabalar.95 doğumluyum muayene olmadim. Hangi ayda muayene olup96 devrelerle gidebilirim

  3. 94 doğumluyum 94/4 b gurubu olarak yapıyordum askerlik görevimi bir iki defa Firarim oldu ve şuanda firardayim ben geri dönmek istemiyorum bu para cezası diye yazılanlar doğrumu doğruysa nasıl öderim nereye gitmeliyim

  4. süleymanakdogan

    öncelikle iyi geceler ben muayene oldum yerim belli ama 3 aydır gitmedim ne caza alırım yada teslim olsam hemen götürlermi yada yol hakkı verilermi lütfen acil cevap bekliyorum ?

  5. 31.12.2015 tarihinde tecil hakkım bitti fakat ben şubeye gittiğim de ise saat 2 buçuk civarında şube de kimsenin olmadığı söylendi ve beni geri gönderdiler yani yeni yıl tatili nedeniyle 04.01.2016 tarihine kaldı işlemlerim bu gecikmeden dolayi sıkıntı yaşarmiyim ?

  6. Is icin gittigim sehirde polisler otele gelip muayne kacagi oldugumu belirten bi kagit verdiler 15 gun icinde islem yaptirmam gerektigini soylediler. Islem yaptirmadan bu sene ygs ye girip uzaktan egitim dusunuyorum fakat arada uzun sure var sorun olur mu ?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*