Anasayfa / Askeri Bilgiler / Askerden Terhis Olma Tarihini Öğrenme

Askerden Terhis Olma Tarihini Öğrenme

Askerden Terhis Olma Tarihini Öğrenme

Askerlik görevi herhangi bir ciddi sağlık rahatsızlığı veya engeli bulunmayan her bireyin eğitim ve çalışma durumu ile değişen yaşlarda olsa da gerçekleştirmesi gerektiği bir vatan borcudur. Eğitim ve kabul durumuna göre kısa ve uzun dönem olarak gerçekleştirilebilinen görev sürelerinin öncesinde Askerden Terhis Olma Tarihini Öğrenme isteği içerisinde bulunan adaylar, internet üzerinden bu konu hakkında sorgu ekranları aramaktadırlar. Söz konusu durumun internet veya telefon üzerinden öğrenilmesi maalesef söz konusu olamayacağı gibi, bu bilgiye ancak ve ancak askerlik şubeleri aracılı ile ulaşmak mümkün olmaktadır.

Askerden Terhis Olma Tarihini Öğrenme işleminin internetten gerçekleştirilmemesi konusunda pek çok mantıklı sebep sıralanabilir. Herhangi bir sebepten askerliğini uzatan veya benzer sorunlar yaşayan kişilerin kesin hatlar ile çizilmiş bir terhis aralığı bulunamayacağı gibi, zaruri durumlarda gerçekleşen hava değişimi izinleri ve tedaviler de terhis tarihini değiştirebilmektedir. Bu nedenle internet ortamına detay bilgilerin aktif olarak girişi sağlanamayacağından, asker adayı ve askerlerin şubelerdeki görevli askerler yardımı ile kesin sonuçlara erişmeleri sağlanmaktadır.

Askerlikten terhis olunan gün her vatan borçlusunun ailelerine ve sevdiklerine kavuşacakları gün olarak tabiri yerindeyse burunlarında tütse de, görev süresi boyunca terhis gününü düşünmeden vatana hizmetin huzurunu ve mutluluğunu yaşamak, mevcut sürenin daha memnuniyetli ve dolayısı ile hızlı geçmesini sağlayacaktır.

Bazı kaynaklar içerisinde Askerden Terhis Olma Tarihini Öğrenme konusunda amatör olarak düzenlenmiş sorgu ekranları ve hesaplama yöntemleri bulunuyor olsa da kişiler bu tarz onaysız tablo ve sorgulama ekranlarına güvenmemelidirler. Askerden Terhis Olma Tarihini Öğrenme sistemi yalnızca şubenin ana sistemi içerisinde mevcut olup her kişiye göre değişiklik gösterdiğinden, doğru bilgilere ulaşılması için muhakkak söz konusu merkezlere başvurulmalıdır. Askeriye dışında bilgi alınan kaynaklara göre hareket edildiğinde istenmeyen sonuçlar ve anlaşmazlıklar yaşanabildiğinden, asker adayları ve askerlerin bu konuya özen göstermeleri tavsiye edilmektedir. Askerden Terhis Olma Tarihini Öğrenme konusu dışındaki tüm istek ve talepleriniz için sitemizden en detaylı ve güncel bilgilere ulaşarak aklınıza takılan soru işaretlerini birbiri ardına ortadan kaldırabilirsiniz.

Askerden Terhis Olma Tarihini Öğrenme

9 yorum

 1. mehmet beşir şenyüz

  askerliğimi nerede yaptığımı öğrenmek istiyorum

 2. cengiz engürünelci

  Askerliğimi 2o17 tarihine kadar tecil etmeme ramen para cezasi gelmiş ne yapmam gerekir

 3. askerlık terhıs tarıhımı ogrenmek ıstıyorum

 4. teskere tarihimi ögrenmek istiyorum

 5. sülüs tarihim 17 eylül 21 gün izin kullandım ne kaç günüm kaldı şafaGIM KAÇ

 6. ibrahim halil koçyigit

  terhis tarıhımı nasıl ogrene bilirim

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*