Anasayfa / Sizin Sorularınız / Askere Geç Gitmek

Askere Geç Gitmek

askere-gec-gitmek

Asker Adayı: Merhaba. Aralık ayı içerisinde tecil sürem sona erecek ama bana gelen herhangi bir bildiri yok. 1 hafta içinde kaçak durumuna düşeceğim sanırım. Mali bazı sebeplerden dolayı Ağustos döneminde askerliğimi başlatabilmek için ne yapabilirim ? Şubeye gittiğimde memurla görüştüm ve doğru düzgün bilgi alamadım. Askere (para cezasına razı olarak) 8 ay geç gidebilmek için nereye başvurmam ya da ne yapmam gerekiyor ?

Cevap: Askere Geç gidebilmek için başvuru yapamazsınız, ancak şubeye gitmeyerek kaçak durumuna düşersiniz. Ancak bu size kesinlikle tavsiyemiz değildir, askere geç gittiğinizde birliğinizde de sıkıntı yaşayabilirsiniz. Siz en kısa sürede askerlik şubesine giderek yasal yollar doğrultusunda işlemlerinizi yaptırınız.

askere-gec-gitmek

6 yorum

  1. Hic bir tecrubem yok uzgunum 26 yasindayim okul bitmedi tecili temmuz basi bozdurup austosta askere gitmek istiyorum kpss haziran atamalarini bekleyecegim isim nayagi karisik nereye gidecegim nelerle karsilasacagim belli degil cokta canim sıkkın sabretmekten baska carem yok..zamanindan 5 sene sonra devre kaybi gitmek bayagi kotu birsey heralde :'(

    • Merhabalar, canınızı sıkmayın çabuk ve hızlı geçer o günler, temmuzda bozdurursanız kasım celbine kalabilirsiniz.

  2. Merhaba, arkdsım askerliğe geç gitmiş 10 yıl kadar sonrada askerliğini bittirdi. Geçen yaz bitti. Ama geç gitmesi sebebi ile para cezası geldi 2000 tl kadar. Şuan eski bir suçundan dolayı açık ceza evinde 2 yıl daha kalacak toplam cezası 2,5 yıl. Para cezasını ertleme vs yapmak için ne yapılmalı

  3. Merhaba agustosun 8inde birliğe katilmam gerekiyor 20 ağustosta sinavim var askeri birliğe geç katilsam 22 ağustosta askere gitsem ne olur kisa dönemim bursa.

  4. ben kısa dönem asker olarak birliğime AĞUSTOS 4 e kadar teslim olmam gerekiyor. Size sorum kardeşimin düğünü var 6 kına 7 düğün olacak. Birliğime geç teslim olursam ne gibi işlemler uygulanır. Bana herhangi bir izin ya da geç ceza uygulanır mı ? Bir de birliğime erken teslim olsam kardeşimin düğün davetiyesiyle filan izin alabilir miyim ? cvaplarsanız sevinirim.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*