Anasayfa / Askeri Bilgiler / Askere Giderken Alınması Gerekenler Malzemeler

Askere Giderken Alınması Gerekenler Malzemeler

Birçok kişi yapılan yanlış bilgilerden dolayı askere giderken sanki tatile çıkar gibi birçok kıyafetlerle gitmektedir. Oysaki askeri birlikte zaten sivil kıyafetlerin yasak olduğu için gideceğiniz birliğe göre sizler de valizinizi bu doğrultuda hazırlamalısınız. Örneğin acemi birliğine giderken mutlaka sivil kıyafet alımından yana uzak durmalısınız. Hatta üzerinizde ki kıyafetle dahi gitseniz yeterlidir. Çünkü acemi birliğine vardığınız anda sizlere bir liste hazırlanacak ve zorunlu olarak bu listede ki ürünleri kantinden alacaksınız.

Birçok kişide kantinde fazla para vermemek adına sivilden alıp gitmek ister oysaki dünyanın en ucuz yeri askeri kantinlerdir. Çünkü vergiye tabii olmadığı için sivilden almış olduğunuz bir tıraş köpüğü diyelim ki 5 TL fakat askeri kantin de bu tıraş köpüğü 2 TL gibi yarı fiyatının altına alınmaktadır. Bu yüzden sizler de fazla üzeriniz de malzeme götürmeyin boyunluk, tıraş takımı, havlu vs. bunların hepsini kantinden alabileceğiniz ve acemi birliğinde de tamamen askeri iç çamaşırları, beyaz familya içlikler kullanacağınız için iç çamaşırı ve eşofman almanıza da gerek yoktur.

Banyo temizlik malzemelerinizden tutun birçok alanda ki tüm ihtiyaçlarınızı acemi birliğine gittiğiniz yerde alabileceksiniz. Spor için özel eşofmanınız, spor ayakkabınız, çarşı izni için çarşı elbiseniz tamamı askeri birlikte içerisinde temin edilecektir. Sizin tek yapmanız gerek üzeriniz de yüklü miktarda olmamak şartıyla Telekom kartı bulundurmamız en avantajlı olanağınız olacaktır. Çünkü askeri birlik içerisinde en çok telefon kartları satıldığı için ailenizle telefonda konuşmanız adına telefon kart alımın da büyük zorluklar çekersiniz. Bunun için de telefon kartınızı alın ve içerisine ortalama 100 TL gibi bir miktar da kullanım kredisi yükleyin.

Size acemi birliğiniz boyunca büyük bir avantajı sağlayacak ve büyük bir çileden de kurtulmuş olacaksınız. Sizler de askeri gitmeden önce bu yüzden çok fazla malzeme almanıza gerek yok sadece gideceğiniz yerde birlikte alabilmeniz için nakit paranızı bulundurun yeterlidir. Sizlere verilen bu takım içerisin de birçok ihtiyaçlarınız yer almaktadır ve çantanızdan tutun, tüm temizlik malzemelerinize kadar da temin edebileceğiniz muhteşem bir sete sahip olursunuz.

askere-goturulecek-malzemeler

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*