Anasayfa / Sizin Sorularınız / Askere Gitmeden 2. Üniversiteyi Okuyabilir miyim?

Askere Gitmeden 2. Üniversiteyi Okuyabilir miyim?

2. Üniversite için Askerlik Tecili

Askeri Soru: Ben bir meslek yüksekokulundan mezun olup 3. sınıf maliyeden açıköğretime devam ediyorum. Sonraki yıl yeniden sınava girip üniversite okumak istersem askerlik durumu sorun olur mu? Askere gitmeden 2. üniversiteyi okuyabilir miyim AÖF sayılıyor mu?

Cevap: Merhaba, askerlik yaş sıkıntınız yok ise, eğitiminiz için askerliğinizi 29 yaşınıza kadar tecil edebilirsiniz.

2. Üniversite için Askerlik Tecili

8 yorum

  1. Ben 2006 yılında açık öğretim üniversitesi maliye bölümünü kazandım 2 yıl okuduktan sonra 2008 yılında örgün öğretim kazandım ve bitirdim 2 yıl tecil hakkımı kullandım ve tekrardan açık öğretim üniversitesine devam edeceğim askerliğim tecil olur mu çok önemli lütfen cevaplarmisiniz

  2. Merhaba ben 12.01,1993 dogumluyum 3 yıl tecil ettirdim halen açık ögretımde okuyorum altan dersım var verebılecek durumdayım bıtırebılecek durumdayım üniversteyı kazandım ama ıstedıgım bölüm gelmedi yanlış tercıhler sonucunda. Tecilim ne zaman bitiyor bilmiyorum ve açık ögretımden derslerımı vermesem 1 sene daha erteleye bılıyormuyum .

  3. merhaba, 30 eylül 2014’te tecilim bitiyor, tıp fakültesi mezunuyum, atama için 2 sene önce aldığım kağıtta celp dönemi ekim 2014 yazıyor ancak celp dönemleri değişmiş sanırım. en erken ne zaman çaırılırım askere ? bir de tezsiz yüksek lisansa başvuru yapsam hemen erteleyebilir miyim askerliği ? teşekkürler

  4. merhaba benim şöyle bir proplemim var aşere gittiğim zaman askerlik 15 ay olarak tı şimdi 12 aya düştü ben aserlik yaptığım zaman 15 ay olan askerliğin 12 ayını yaptıktan sonra izine geldim sonra burda bağlı olduğum subeye geldım rahatsız olmuştum onlar karakoldan sevk alarak devlet hastanesine gıdebılcegımi söylediler hastanedeki doktor bana 20 gün rapor verdi bunu birliğine faksla göndermemi söylediler gönderdim bu 20 gün sayılırmı askerlikden ? bana sayılır demişlerdi . şimdi asıl konuya gelirsek ben bu raporuda aldıkdan sonra dönmedim birliğime benım dönmediğim zamanın içinde askerlikde düştü cunku ben 15 ay olarak yapıyordum dün şubeye gıttım 7 gün askerliğim olduğunu söylediler 7 günü subede tamamlayamaz mıyım ?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*