Anasayfa / Sizin Sorularınız / Askere Gitmek İçin Okulu Dondurmalı mıyım?

Askere Gitmek İçin Okulu Dondurmalı mıyım?

askerlik-icin-okul-dondurmak

Asker Adayı: Benim sorunum şu: ben askere gitmek istiyorum 2 yıllık üniversite okuyordum okulu bitiremedim ve 2 yıldır alttan ders falan alıyorum bitmedi yani bu sene 4. senem oldu. Askere gitmek için önce okulu dondurmam mı lazım yada direkt askeri şubeden mi halledeceğiz tecil bozdurma muayene işlerini şimdiden teşekkürler…

Cevap: Merhaba, askere gidebilmek için askerlik şubesine giderek Tecilinizi kaldırıp askerlik işlemlerinizi yapmalısınız. Ancak okulunuzu dondurup dondurmamak size kalmış bir durum, okulunuzun harçlarını yatırırsanız herhangi bir sorun yaşayacağınızı sanmıyoruz, eğitiminiz askerliğinize engel değildir. Okurken de askerlik yapabilirsiniz, ancak sizin uzun zaman olduğundan, dondurup gitmek daha mantıklı olcaktır. Herhangi bir durumda kaydınızı silinmemesi için.

askerlik-icin-okul-dondurmak

Bir yorum

  1. Furkan ÖZÇELİK

    Ben lisans bölümü öğrencisiyim . askerliğimi okul otomatik olarak tecil etti. ilk sene sınıfta kaldım ve ikinci senemde ilk dönemin derslerinden de kaldım . ben ikinci dönem harcımı yatırmayıp bidahaki seneye başka bir üniversite bölümüne geçsem bu aradaki 6 7 aylık sürede tecilim bozulur mu ? Askere çağırılır mıyım ? yoksa tecil süresi sonlana kadar bir sorun olur mu ?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*