Anasayfa / Sizin Sorularınız / Askere Nereye Düşerim ?

Askere Nereye Düşerim ?

Soru: Merhabalar öncelikle durumumu anlatayım ben size. Ağustos ayının sonunda ya da eylül ayının başında tek ders sınavı ile mezun olacağım 4 yıllık bir bölümden ve uzun dönem olarak askere gitmek istiyorum.91 doğumluyum ve kütüğüm artvinde. Şimdi sorularım şunlar; 1.en erken ne zaman gidebilirim askere ? 2.uzun dönem yani askere yedek subay olarak gitmek için ne yapmalıyım ve sınavı var mı nasıl oluyor bu işler ? 3.kütük Artvin de olduğu için yer olarak sizce askerlik neresi çıkar yani doğu çıkar mı ? Şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar.

Cevap: Eylül ayında askerlik işin bavuru yaptığınız durumda şubat celbinde asker olma ihtimaliniz var. Yedek subay yada kısa dönem askerlik sınıflandırma sınavları kaldırılmıştır. Artık sınıflandırmayı Tsk Asker Alma Daire Başkanlığı belirlemektedir. Kütüğünüze göre askere nereye düşeceğinizi bilemeyiz, tamamen sistemin belirleyeceği bir durumdur.

askere-nereye-duserim

askere-nereye-duserim

6 yorum

  1. Slm Admin Ben 94/3 Gidecegim de Elektronikten Lise Mezunuyum Nereye Duserim Acaba.Yardım Ederseniz Sevinirim Iyi Gunler Dilerim.

  2. Slm Admin Ben 94/3 Gidecegim de Elektronikten Lise Mezunuyum Nereye Duserim Acaba.Yardım Ederseniz Sevinirim Iyi Gunler Dilerim.

  3. ben EDİRNE/İPSALAdan bnm askerliğim nereye düsür

  4. Hasan Harbutoglu

    Iyi aksamlar herkesin oldugu gibi bende nereye dusecegimi merak ediyorum. Trabzon dogumluyum abilerim siirt ve s.urfa kirkagacta yapti nereye duserim

    • Merhabalar, durumunuz hakkında kimse yorum yapamaz çünkü bunu Genel Kurmay Başkanımız Org. Hulusi Akar dahi bilemez

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*