Anasayfa / Sizin Sorularınız / Askeri İzin Uzatma Cezası

Askeri İzin Uzatma Cezası

Merhaba ben askerde üniversiteyi kazandım bu yüzden biraz erken çıkmam gerekiyordu 1 eylül 2015 de 17+4 gün izine çıktım bitimine hemen 7 gün rapor aldım sonra onun bitimine tekrar aldım sonra ikinci rapor bitince üçüncü raporu aldım ama bu ikisinin arasında üç gün boşluk kaldı ve 30 gün raporu böyle tamamladım parça parça ve su an hala dokuz gün ve arada alamadığım üç gün hizmet sürem kaldı okulumda devam ediyor ben ne yapabilirim komutan firarını vereceğim diyor.

Cevap: Merhaba, sanırım askerlik süreniz devam ederken, okul kazandığınızı öğrendiniz ve askeri izne çıkıp bir daha dönmemek için rapor almaya başladınız. Eğer doğru anladıysak bu şekilde bir yol izlemeniz oldukça yanlış, askeri birliğiniz size firar suçundan dosyanızı mahkemeye sevk edebilir. Ve bu mahkeme sonucu çok büyük cezalar alabilirsiniz. Bu yüzden yapabilirseniz eğer, okulunuzu dondurarak birliğinize teslim olunuz. Askerlik görevinizi tamamladıktan sonra eğitiminize devam edersiniz. Yada birliğinize gidip okul harçlarınızı bir şekilde yatırın en fazla sınıf tekrarı yaparsınız. Ayrıntılı bilgiyi bölük komutanlarınız dan almanızı tavsiye ediyoruz.

askeri-izin-tecavuzu

2 yorum

  1. Merhaba ben kanuni izin Hakkımı kullandım ve izinimin bitimine 1 gun kala ozel hastaneden 10 günlük bir rapor aldim ve Birliğe fax ladim. Birliği raporumu sorgulamak icin aradim ve onaylandığını soylediler. Tekrar 10 gun almak istiyorum olurmu acaba. Ve ozel hastane olmuyor diyorsunuz ama onaylandı nasil oluyor?

    • Merhabalar, askerlik şubenizden sevk alarak gidebildiyseniz sorun olmayacaktır. Şunu hatırlatmak isteriz ki raporlu izin süreniz 30 gündür. Rapor sürenizi doldurmadığınız süre içerisinde bir sorun olmayacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*