Askeri Liselerde Okuyanlar Ne Yapacak?

4
70

Ülkemizde geçen zor günlerin ardından Askeri Liseler kapatıldı. Askeri liselerin kapanmasının ardından o liselerde okuyan askeri lise öğrencilerinin durumu ne olacak diye sorular almaya başlamıştık sitemiz üzerinden. Bu soruların ardından sizlere açıklama yapmak istedik.

Yapmış olduğumuz araştırmalar sonrasında, askeri liselerde okuyan öğrencilerin durumları ne olacak? sizler için bu sorunun cevabını vermek istiyoruz.

Askeri Liselerin Kapanmasının Ardından Askeri Liselerde Okuyan Öğrencilerin Durumu Ne Olacak?

Artık askeri liseler kapandı mı sorusunu sormanıza gerek kalmadı arkadaşlar, liseler kapanıyor. Devlet büyüklerimiz bu sorunun cevabını ekranlarda verdiler. O liselerde okuyan öğrenciler, sınava hiç girmemişsiniz kabul edilerek TEOG’a göre devam edecekler diye düşünüyoruz.

Size hangi lise çıkarsa, o okulda sorgusuz okuma hakkınız doğacak. Üniversiteden sonra asker olmak isteyenler, devletimizin düzenleyeceği bazı sınav ve mülakatlar sonrasında Askeri görev alabilecekler diye düşünüyoruz.

Ayrıca bir diğer öğrendiğimiz bilgiye göre ayrıntılar şu şekilde;

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı televizyon programında askeri okullar ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Kesin ve net tavrı ile konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, askeri okullar kapatılacak ifadesini konuştu. Askeri okulların kapatılması ile birlikte tüm okullardan liseler, mesleki dengi okullar, buralardan rahatlıkla harp okullarına giriş olucak. Harp okulları bir çatı görevi görecek ve Milli Savunma Üniversitesi kurulacak, Milli Savunma Üniversitesinin altında, Kara Harp Okulu, Hava Harp Okulu, Deniz Kuvvetleri olacak dedi. Kıdemler kaldırılacak ve bu Üniversitede okuyanların tamamı Lisans öğrencisi kabul edilecek, Lisans üstü ise kurmaylık sıfatını alacak sözleriyle belirtti. Bu konuşmanın ardından kararname Resmi Gazete’de yayınlandı.

4 Adet Soru ve Cevap

  1. Astsubay myo lar kapatıldı deniyor Acaba astasak kursiyerlerinin durumu nedir ve yeni dönemde 2017 de alım olacak mı? Teşekkürler…

Soru Sor!