Anasayfa / Sizin Sorularınız / Askeri Sorular ve Cevaplar

Askeri Sorular ve Cevaplar

Askerlik ile ilgili sizlerden gelen sorular ve cevaplar;

1- Asker gıdıcem kutugumun kayıtlı oldugu yerden mı gıdıcem yoksa ıkametgah yaptıgım yerden mı gıdıcem bılgılendırırsenız sevınırım nerden teslım olucam askerlıge

2- Merhaba ben 2011’de üniversiteden mezun oldum tecilim 31 temmuzda bitiyor. Ağustosta askere gitmek için askerlik şubesine hangi tarihe kadar başvurmam gerekiyor. Teşekkür ederim.

3- Benım sinüste ege dnz blg k er egıtım taburu yazıyor ben denızcımıyım yoksa karadamıyım bunu ogrenmek ıstıyorum geregınını saygılarımla arz ederım sızlere tesekkur ederım

4- Mesleğim tasarımcı makina teknikeriyim kademeye geçmek için ne yapmam gerekiyor yada bilgiyaras başında olmak için

5- 1994 ocak doğumluyum mersinde yaşıyorum askerliğim ne zaman gelir acaba muayne için ne zaman şubeye giderim ve ne zaman askere giderim 1. devre gitme ihtimalim var mı?

6- Merhaba, Kasım celbinde gitmek için en son hangi tarihe kadar başvuru yapmak gerekmektedir ?

7- Merhabalar haziran 2013 mezun oldum en erken ne zaman giderim ben ağustosta gitmek istiyorum ne yapabilirim. Teşekkür ederim

8- 22.02 1994 doğumluyum ANKARA- ÇUBUK muayene olmadım yoklama kağıdı gelmedi çubuk 1 gönderiyo nasıl olcak adrese gelmezse yoklama kağıdı bize ulaşır mı sonradan bide muayene nerde olcam çubuktamı yoksa başka yer de mi ?? iyi günler

9- Merhabalar ben 10 eylül 1993 doğumluyum fakat nüfusta 5 mayıs 1994 doğumlu olarak görünüyorum.. askere ne zaman giderim mayıs ayındamı yoksa daha erkenmi birde askerlik kağıdı askere gitmeden kaç ay önce geliyor..

10- Kasımda gidecek askerler ayın başındamı yoksa ayın sonundamı teslim olcaklar ?

Cevaplar:

1- İkamet ettiğiniz yerden gidebilirsiniz.

2- Ağustos celbinde asker olmanız imkansız, şimdi tecilinizi bozdursanız kasım ayına belki yetişebilirsiniz.

3- Sülüsünüzde yazılı olan birliği araştırmanız gerekmektedir, denizcisiniz ancak karada da görev alabilirsiniz.

4- Askerlik işlemlerinizi gerçekleştirirken mesleğinizi belirtiniz, varsa sertifikalarınızı, diplomalarınızı askerlik şubesindeki memura gösteriniz.

5- Sitemizdeki celp dönemlerini inceleyebilirsiniz, ayrıca askerlik şubesine giderek muayene için gerekli işlemleri başlatabilirsiniz.

6- Hemen gidip başvuru yapmanız gerekmektedir, yoksa 2014 yılı celplerine kalabilisiniz.

7- Ağustos için işlem yaptırmadıysanız yetişemezsiniz. Biran önce şubeye gidip askerlik işlemlerinizi gerçekleştiriniz.

8- Çubuk askerlik şubesine başvurmanız gerekmektedir, kağıtların gelmesinizi beklerseniz yanlış yaparsınız, bazen gelmiyor, kaçak durumuna düşmemek için şubeye gitmeniz gerekmektedir.

9- Askerlik kağıtları gelmeyebiliyor, siz nüfusta yazılı doğum tarihinizi dikkate almalısınız. 94 doğumlu olduğunuz için askerlik şubesine giderek muayene işlemlerinizi başlatabilirsiniz, ayrıca 94 doğumlular, 2013 celp dönemleri içerisinde asker olacaklardır, sitemizdeki 2014 yılı celp dönemleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

10- Kasım celbi için sevk tarihleri ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmamıştır. Kasım ayı içerisinde birliklerine teslim olacaklardır. Sevk tarihleri ile ilgili açıklama geldiğinde sayfamız üzerinden sizlerle paylaşacağız.

 

askerlik

20 yorum

 1. bayram aydoğan

  1994 doğmluyum askere ne zaman gitcem merak ediyorum

 2. merhaba admin Ben ımam hatip lise Okuyorum Arkadaşlarımın gazı İle Tecili Bozdurdum,11.Sınıf Öğrencsym 93 dogumluym Öğrenci Durumum Tecil Görüküyor,Ben Tecilimi bozdurdum,Nisan’da Gel Dedi memur,Ben Tekrar Tecil Hakkımı Devam Edebilirmiyim Cevap Yazarsanız.!

 3. Merhaba. Ben liseden 2013 eylül ayında mezun oldum ardından üniversiteye gittim kasım ayında üniversite ile ilişiğimi kestim.Şimdi yeniden sınava hazırlanıyorum ama yokloma kağıdı geldi elime ve son yoklamaya katılmadığınınz için kaçak durumdasınız diyor. Ne yapacağım.? elimde üniversiden kalma transkript ve lise diplomam var normalde üniversite biz tecil ettirdik demişti.

 4. selam ben 90 doğumluyum açıktan üniversite okuyorum iki sefer bütünlemeye kaldım bu zaman kadar ne kağıt geldi nede yoklama belgesi ne zaman askere giderim okuduğum sürece askerlik teclli mi oluyor ilginize teşekkürler

 5. 2013 Haziranda Liseden Mezun Oldum Ne Zaman Ertelemem Gerekiyor

 6. Merhaba ben 16.06.1995 dogumluyum askerlik â
  Şubesinden aldıgı. Kagitta 07.02.2015tarihine kadar askerlikle bir islemi yoktur yazıyor.bu ne anlama geliyor askere gidis tarihimi yoksa muayene tarihimi.

 7. Peki admin bey Ben kASIm 4 Gidiorum askere Kasım ayının hANgi Günü Gidicez 10 kasımmı yoksa 14 kasımmı bİlginiz varmı

 8. Ben lisans mezunuyum son yoklama kagidinda statü yedek subay yaziyo ben uzun donem mi gideceğim

 9. merhaba ben 20.08.1994 doğumluyum askerlik kağıdım ne zaman gelir

 10. Karsta yasiyorum muayene oldum bir kağıt verdiler iste 04/şubat 2015 muhtemelen celp gününüzdür diye acaba şubatta kesin gdermiyim ?

 11. Öncelikle merhabalar

  Benim sorum şöyle ki , ben 1992 doğumluyum 2012 yılında 2 yıllık önlisans bitirdikten sonra 4 seneliğe tamamlamak için aöf’e kayıt yaptırırken askerlik tecil belgesi istendi bizden şubeye gittiğimde ise 92 doğumlularda gerek olmadığını okulun yaptığını söylediler nitekim de öyle oldu. Ancak muayene olmadım geçenlerde işbaşvurusu için tecil belgesi almak için gittiğimde de muayene olmadığım konusunda bi uyarıyla karsılasmadım. 2015 haziranda mezun oluyorum inşallah. Ne yapmam gerekir ?

 12. Superb post but I was wanting to know if you could write a kaefbdgfeaegefbb

 13. Selamlar, Benim durumum gerçekten çok karışık ve bugün CVumhuriyet Bayramı olması sebebi ile hiçbir cevap alamıyorum.21 Eylül 1986 doğumluyum ve 28 yaşındayım.
  Şubat 2014’te lisans programımdan mezun olarak Şubat 2014’te Yüksek Lisans programına kayıt oldum. Kaydımı yaptırdım ve 2017 yılı Şubat ayına kadar tecilli oldum. Fakat babamın rahatsızlığı, işlerimin yoğunluğu gibi nedenlerden dolayı derslere ve sınavlara girmedim. Asıl sorunum ise 2014 yılı Güz döneminde kayıt yenileme yapmadım. Dolayısı ile kayıt yenileme işlemleri sona erdikten sonraki 1 ay içerisinde bildiğim kadarıyla Askerlik şubesine bildirecekler bunu. Yani ben sanıyorum ki pasif duruma düştüm. Şimdi İzmir Konak doğumluyum ve buranın 2015 celbi Ağustos olarak görünüyor. Yani Ağustosta celp dönemi olan bir askere 16 Şubat – 15 Mayıs tarihleri arasında kağıt gönderiliyor sanıyorum ki. Benim sorum şu, diğer dönem kayıt yaptırana kadar beni askere çağırırlar mı? Eğer kayıt yenilememi yaparsam tecilim devam eder mi? Bildiğim kadarıyla 2 dönem üst üste kayıt yenilemezsek okuldan ilişik kesiliyor. Aileme baktığım için şu an askere gitmem de mümkün değil.

  Yardımcı olursanız sebinirim.

 14. merhaba admin benim nisanlim ekimde tecilini bozdurdu kasim olmadi erken dilekece verdi subatta giderni bo yardimci olurmusunuz lutfen

 15. 2015 de askere gideceğim dilekçe verip erken gide bilirmiyim

 16. mustafa aydın

  merhaba admin benim sevk tarihimde 04.02 şubat 2015 yazıyor yani şubat ayında kesin gidecekmiyim bartınlıyım ama istanbul doğumluyum

 17. Merhaba Ben 03.10.1995 doğum’luyum askerlik kağıt geldi muayene oldum fakat ben muayene kağıt da askere gidemez gibi biş yazdi sonra işim bitti bana başak askerden den kağıt gelir mi terp İ felan doktor gidemez yazmasa da terp kağıt da gide bilir yazar mi ben çok isterim gitmeyi

 18. Merhaba ben muayene oldum adresi eski adresi verdim yani muayene olduktan sonra taşındım muayeneden sonra herhangi bi kaqıt geliyomu weya bi sıkıntı olurmu ?

 19. Ramazan Şimşek

  İyi akşamlar 1996 dogumluyum muayene oldum muayene olduğuma dair verilen kağitta 4 subatta gidecegim belirtilmiş şubedeki memurun bana kagitta verilen tarihin kesin olmadigini şubeyi arayip ogrenmemi soyledi subeyi ariyorum ama bi türlü iletişim kurumadim kagitdaki tarih yuzde kaç dogrudur ?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*