Anasayfa / Sizin Sorularınız / Askerliğe Elverişli Değildir Belgesi

Askerliğe Elverişli Değildir Belgesi

Soru: 2008 subatta askere gittim,gözümde ki rahatsızlık tespit edilince gatadan ‘askerliğe elverişli değildirbelgesiyle beraber 42 sonra falan terhis edildim.Benim elimde su an terhis belgem var ama terhis sebebinin karsısında askerliğe elverişli değiğldir yazıyo haliyle..Ben resmi yerlere basvurunca askerlik durumumu muaf olarak mı yoksa er ve erbas olarak yaptı olarakmı işareteleyecegim, sonuçta terhis belgem var ve orda sınıfı er ve erbaş yazıyor.

Hatta şu an ben diyanette resmi bir sınava basvuru yaptım ve internetten basvuru formunu doldururken askerlik durumumu er ve erbas olarak işaretledim. Acaba ben bu sınavı kazanıp atanırsam,sen askerlik durumunu yanlış bildirmişssin diye bir sorun çıkar mı onu çok merak ediyorum.Çünkü yanluş bilgi verirsen basvurun iptal ounur diyo müfredat. İçime kurt düştü kaç gündür.

Atamanın sonunda göreve baslayınca benden bütün belgeler istenecek orada gözükür zaten ne yazılıysa… Atamamın iptal olmasından çok korkuyorum.Beni bu konuda bilgilendirirseniz çok sevinirim..şimdiden teşekkürler kolay gelsin

Cevap: Konu ile ilgili tam bilgimiz olmamakla birlikte, tahminlerimize göre muaf kısmını işaretlemeniz gerekmektedir. Siz yinede size en yakın askerlik şubesini telefon ile arayarak yada bizzat giderek ayrıntılı tüm bilgileri alabilirsiniz.

elverissizlik-belgesi

2 yorum

  1. 1 ay önce askerden hastalıktan dolayı çürük aldım 6ay yaptım askerliği sorum şu acaba terhis belgesi verirlermi bana

    • Merhabalar, Terhis belgesi alabilirsiniz ama askere elverişsiz belgesi ile birlikte teskere belgesi alabilirisiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*