Anasayfa / Sizin Sorularınız / Askerliği Tecil Ettirmeden Ygs Sınavı ve Eğitim

Askerliği Tecil Ettirmeden Ygs Sınavı ve Eğitim

Merhaba yaşım 22, 31 aralık 2015 ‘te askerlik tecilim sona eriyor şuan bir özel üniversitede kaydım var ancak aktif değil. 2016 yılında yeninden Ygs ye girip yeni bir okula başlamak istiyorum. Askerliğimi tecil ettirmeden sınava girip okula başlayabilirmiyim ve başladıktan sonra öğrenci belgemle tekrar tecil ettirebilirmiyim ? Veya bu yol olmaz ise askerliğimi nasıl tecil ettirebilirim. Lütfen yardımcı olmanızı bekliyorum.

Cevap: Eğitiminiz için Askerlik şubesine giderek askerliğinizi tecil ettiriniz, sonra kafanız rahat bir şekilde sınava da girebilirsiniz, eğitiminizide tamamlayabilirsiniz. Belki öteki türlüde bir sorun çıkmaz ama yinede emin değiliz. Bu yüzden en doğrusu askerlik şubesine başvurarak işlemlerinizi tamamlamanızdır.

askerlik-ygs

2 yorum

  1. Merhaba.Ben 1993 dogumluyum ve üniversite okuyorum ve okulu bırakıp tekrar sınava girmeyi düşünüyorum. Üniversitede olduğum için 2020 yılına kadar askerliğim tecil edildi. Okul ile ilişkimi kestiğim anda bu tecil bozulacak mı ? Bıraktıgım sene tekrar sınava gireceğim tecil hakkım bozulacaksa eğer birde lise mezuu larak kalmıs olacagım tekrar tecil etme şansım var mı? tesekkurler

    • Merhabalar, 2020’ye kadar olan teciliniz devam edecektir. Mezun olduğunuz da ise diplomanızla tekrar tecil hakkınız bulunmaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*