Anasayfa / Sizin Sorularınız / Askerliğim Neden Çıkmıyor

Askerliğim Neden Çıkmıyor

İyi günler kolay gelsin. Sizinle daha önce konuşmuştum durumumu anlatmıştım. Ben 7 8 ay önce eve askerlik kağıdım gelmişti muayene olmaya gittim ve oldum muayenemi. şubede bana dediler sen Elazığ merkez doğumlusun 1 kaldırıyor 10 gün sonra askere gidiceksin. Şubat ayı geldi bu sefer dediler mayısta gideceksin mayıs ayı geldi bu sefer ağustosta gideceksin dediler. Bu günde hem Elazığ şubesini aradım hemde burada oturduğum yerde şubeye gittim şimdide diyorlar kasımda gideceksin.

Ben açıkçası anlamadım bu işten bir şey. Bana diyorlar Ankara yapıyor bütün bunları bizim suçumuz yok diyorlar. Peki bu Ankara nasıl yapıyor bu işleri ? Nasıl ayarlıyor bu işleri ? Ben hayatımda böle saçma sapan bir şey görmedim.

Açıkcasını söylemek gerekirse askerlikten soğuttular beni. Artık askerlikten soğudum. şimdi ağustosun başında açık öğretim kayıtları başlayacak gidecek açık öğretime kaydımı yaptıracağım ve askerliği 2018 e kadar tecil ettireceğim. Çünkü artık askerlikten soğudum. saçma sapan işler yapıyorlar. Sanki çocuk oyuncağıymış gibi kandırıyorlar bir dedikleri bir dediğini tutmuyor.

Cevap: Öncelikle şunu söylemek istiyoruz, sizin durumunuzda olan bir çok kişi var ve yapılacak bir şey bulunmuyor. Asker alımlarını Asker Alma Daire Başkanlığı yapmaktadır. Ankara dan belirlenmektedir ve yapılacak bir şey bulunmamaktadır. Size sadece şunu söyleyebiliriz, büyük olasılıkla Kasım celbinde Asker olursunuz.

asker-olmak-istiyorum

asker-olmak-istiyorum

2 yorum

  1. Kasim celbi askeriyim B gidiyorum e devlet sorgulamasinda nereye düştüğümün bilgileri neden görünmüyor ?

  2. Ekim ayınca tecilimi bozdurmama rağmen aylardır diğer döneme çıkmıştır diyerek sürekli şubeden geri gönderiliyorum , 7 ay olacak neredeyse sorun nedir 92 ocak doğumluyum başvuru ve gitmek istediğime dair işlemlerimi yaptım . Yardımcı olursanız sevinirim.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*