Anasayfa / Sizin Sorularınız / Askerliğim Tecilli mi ?

Askerliğim Tecilli mi ?

askerligim-tecilli-mi

Asker Adayı: Marmara Üniversitesinde öğrenciyim. En son Askerlik şubesinde bana askerlik durum belgesi lazım oldu ve belge celb dönemi 2014 şubat yazıyordu. Bu durumu üniversiteme bildirdm ve öğrenci belgesi göndereceğiz dediler. Şimdi askerliğim tecillimi onu öğrenmek istiyordum . Teşekkürler.

Cevap: Normal şartlarda askerliğiniz Şubat 2014 ‘e kadar tecilli gözükmektedir. Ancak sonrası için askerlik teciliniz olmaya bilir, bu durumun net bilgisini öğrenci işlerinden ve askerlik şubenizden öğrenebilirsiniz.

Not: Askerlik ile ilgili tüm soruları alt kısımları kullanarak Askerlik Sorgulama Adminlerine ulaştırabilirsiniz.

askerligim-tecilli-mi

3 yorum

  1. Merhabalar 2 senedir Avusturya´da yasiyorum 9 aralikta tecil basvurusunda bulundum cevabi henüz gelmedi subat sonunda Türkiye´ye tatile gelmek istiyorum herhangi bir evrak beklemem gerekir.Iyi Calismalar.

  2. merhaba ben 08/07/1984 doğumluyum. önlisans turizm mezunu olduktan sonra eğitimime açıköğretim fakültesinden aynı bölümden devam ediyorum ve bu sene son sınıftayım. ancak tecil sürem 14 şubat 2014 de doluyor ve başka tecil hakkım da yok. son sınıfta olduğum için askerlik şubesine giderek durumumu izah ettiğim taktirde kalan 4- 5 aylık bir süre için acaba bir yardım alabilir miyim? kaçak durumuna düşmemek için en geç ne zaman askerlik şubesine gidip muayene olmalıyım? bir de tecil süremin sonuna doğru başvurduğum taktir de şubat ayı celb dönemi olduğu için hemen askere alınır mıyım? tşkrlr

  3. 1991 dogumluyum …2011 yilinda universteden mezun oldum ayni sene icerisinde acik ogretim fakultesine kaydimi yaptirdim askerlik subesine hic gitmedim tecil durumum hakkinda ne soyleyebilirsiniz …

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*