Anasayfa / Askeri Bilgiler / Askerlik Borçlanması Sorgulama

Askerlik Borçlanması Sorgulama

askerlik-borclanmasi-sorgulama

Askerlik Borçlanması Sorgulama

Askerlik yaptığınız gün sayısını yada borçlanacağınız askerlik gün sayısını eskiden kutuya girerek borçlanabileceğiniz askerlik miktarının alt sınırı ve üst sınırını hesaplıyordunuz . Askerlik borcu sorgulama için çıkacak iki sonuç arasında istediğiniz ödemeyi yapabiliyordunuz.

SGK ssk bağkur ve emekli sandığı için Askerlik borçlanması sorgulama tutarı her altı ayda bir değişmektedir. Hesaplamalar asgari ücrete bağlıdır. Asgari ücretin artışına göre değişiklik göstermektedir. Askerlik yaptığınız sürenin tamamını borçlanabileceğiniz gibi askerlik sürenizin altında ihtiyaç duyduğunuz bir gün sayısı kadar belirli bir süreyide borçlanabilirsiniz.

Örneğin 18 ay askerlik yaptınız isterseniz 18 ay borçlanabilirsiniz isterseniz 1 gün borçlanabilirsiniz. Alt kısımda borçlanma örneğini sizlere anlatmaya çalışacağız.

2014 Yılı İçin Askerlik Borçlanması Sorgulama

( En düşük )

Askerlik Borçlanması Sorgulama – Gün Sayısı 600 gün için : 6,854.40 TL
Askerlik Borçlanması Sorgulama – Gün Sayısı 450 gün için : 5,140.80 TL

askerlik-borclanmasi-sorgulama

8 yorum

 1. hangi ile gidecegim acemi birligim neresi

  • Bu soruyu bu konu altından sormamalısınız, Askerlik Borçlanması ile ilgili sorular bu başlık altından cevaplanacaktır.

   • 31 07 1967 doğumluyum 31 07 2014 te emeklilğe hak kazandım ama emekli olmadım halen kurumsal bir firmada çalışıyorm askerlikborçlanması yaparsam emekli aylığına faydası olurmu

 2. mrblar mayıs celbınde lıstede ısmım oldugunu ogrendım mayıs nısanın 18 ınde acıklanacak ecemı bırlıgı yeri çıkar mı yoksa ağustos ayına kalır mı bılgı verebılır mısınız

  • Listede isminizin olduğunu öğrenmişsiniz, yerler açıklandığında ağustos celbine kalıp kalmadığınız belli olacaktır.

 3. admın mrb 1990 doğumluyum şubat ayında tecili bozdurdum. askerlik şubesini aradığımda mayıs celbi listesinde ismim olduğunu öğrendim mayıs ayında kesin gider miyim yoksa ağustos ayına sarkma ihtimali var mı bildgilendirirseniz sevinirim kolay gelsin

 4. mehmet cengiz suncak

  sayın hocam 20,07,1965 doğumlu olup 16,02.1988 sigorta girişim olup 8100 prim ödeme gün sayım var.askerlik borçlanmamı yapıp emekli olmak istiyorum ancak bunu yaparken hesaplamada yanlışlık yapmak istemiyorum,benim kaç ay kaç gün askerlik borçlanması yatırmam gerekir.bana ay ve gün olarak belirtmeniz mümkün olursa çok sevinirim,çünkü borçlanma parası temin etmem için tam ay ve günü bilmem lazım.saygılarımla.

 5. merhabalar benim 3.ayın 27si2001 sıgorta başlangıcım var.askerlık borçlanması ödeyerek 15 yıl calısma ve 3600 günle tazmınat hakkından yaralanabılırmıyım. sımdıden tskler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*