Anasayfa / Askeri Bilgiler / Askerlik Düşecek mi?

Askerlik Düşecek mi?

Türkiye’nin kurulduğu ilk günden bu yana yaşı ve sağlığı müsait olan tüm erkek vatandaşların farklı süre ve zamanlarda ifa ettikleri zorunlu askerlik görevi, günümüzde de gerek süre gerekse de gerçekleştirilen eğitim ve uygulamalar yönünden pek çok alanda değiştirilmeye ve iyileştirilmeye devam edilmekte. Dört senelik bir yüksek öğrenim kurumundan mezun olan kişilerin gerçekleştirdiği kısa dönem ve iki senelik yüksekokul ve aşağısı tahsile sahip olanların gerçekleştirdiği uzun dönem askerlik görevleri hali hazırda pek çok alanda tartışılırken, bu görevlerde gerçekleştirilen düzenlemeler de genel bazda memnuniyet taşımakta.

Askerlik Süresi Düşecek mi? Sorusu şüphesiz her sene yüz binler tarafından yöneltilen ve genellikle kesin cevap açısından havada kalan bir başlıkken, bu sene itibari ile geçmiş yıllara göre nispeten daha emin adımlar görmek mümkün olacak gibi duruyor. Geride kalan yıllarda mevcut olan yirmi dört aylık süreçten günümüzdeki on iki aylık sürece gerileyen uzun dönem askerlik görevinin, bu sene ya da gelecek yıl içerisinde bir miktar daha düşürüleceği tahmin edilmekte. Gerek askeri kurumlar gerekse de devlet yönetimi tarafından yapılan açıklamalarda Askerlik Süresi Düşecek mi? Sorusunun sıklıkla yinelenen bir talep olduğu ve kısa ile uzun dönem arasındaki farkı kapatma ya da her iki dönemi de daha kısa sürelere geriletme konusundaki çalışmaların sürdüğü yinelenmekte.

Resmi Açıklamalar İçin Takipte Kalın

Her ne kadar herhangi bir resmi kanaldan Askerlik Süresi Düşecek mi? Sorusuna olumlu ya da olumsuz bir yanıt an itibari ile verilmemiş olsa da, Bedelli Askerlik ile başlayan süreç içerisinde düzenlemelerin devam edeceği ve zorunlu askerliğin daha kısa zamanlara gerileyebileceği düşüncesi yaygınlık kazanmış durumda. Bu ve benzeri konulardaki haberleri anında öğrenmek ve en doğru detaylara ulaşmak için sizler de sitemizi takipte kalabilirsiniz. Askerlik Süresi Düşecek mi? Ve buna benzer tüm soruların yanıtlarını hem alanlarında uzman editör kadromuz tarafından hazırlanan makalelerin içerisinde hem de sitemizi ziyaret eden diğer asker adayları ile gerçekleştirdiğiniz fikir alışverişleri sırasında kısa zamanda öğrenebilirsiniz.

askerlik-dusecek-mi

3 yorum

  1. merhaba ben 1996 doğumluyum sizce askerlik düşecek mi 1996 doğumlulara varacak mı insallah düşmez adam gibi askerlik yaparız..

    • Askerliğin düşüp düşmeyeceği ile ilgili olarak şuan için herhangi bir açıklama bulunmamaktadır. Eğer bu konu ile ilgili bir açıklama bizlere ulaşırsa tüm askerler ve asker adayları ile bu bilgiyi paylaşacağız.

  2. oğuzhan taşdemir

    İiy günler admin bey bu sene askerlik kesin düşecekmi net bilgi almak istiyorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*