Anasayfa / Sizin Sorularınız / Askerlik Hava Değişimi Parası Nasıl Alınır?

Askerlik Hava Değişimi Parası Nasıl Alınır?

Merhaba, ben iki hafta sonra ameliyat olacağım 25 gün hava değişimi verecek Doktor peki hava değişimi parasını nasıl alacağım askeri hastanede o bölüm yok beni de devlet hastanesine sevk ettiler ama ne belge ne evraklar lazım bilmiyorum ki yardımcı olur musunuz? Benim için önemli olan ameliyatım ama parayı da nasıl alacağımı bilmek istiyorum. Hava değişimi parası nasıl alınır? Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.hava-degisimi-parasi-hesaplama

Cevap: Merhaba, hava değişimi parası genelde hava değişimi sonrasında kişi birliğine teslim olduktan sonra verilmektedir. Hava değişimi hesaplaması şu şekilde yapılmaktadır, Hava değişiminde günlük iaşe bedeliniz 12.37TL olmak üzere;

Hava Değişimi İçin Verilen Para = (Hava Değişimi Gün Sayısı) x (12.37)

Yani herhangi bir değişiklik olmadıysa 25×12,37=309,25TL olarak hesaplanacaktır.

Diğer sorunuza geçtiğimizde sizin sevkiniz sistemde gözükebilir, bu konu hakkında en net bilgisi sizi sevk eden doktordan alabilirsiniz.

Sizinde hava değişimi, hava değişimi parası gibi ilgili konularla ilgili sorularınız var ise alt kısımdan bizlere sorabilirsiniz.

askerlik-hava-degisimi-parasi-nasil-alinir

2 yorum

  1. Ben acemi birliğinde hava değişimi aldım 20 gün sonrada usta birliğine hataya gittim ordada sınırda askerlik yaptığım için parayı alamadım şimdi askerliğim biteli 7 ay oldu nasıl ala bilirim?

  2. piyade er gökcay palaz şu anda askerim havacı olarak askerlik yapmaktayım ama askerlik yapmakta olduğum yerin değişikliğini yapmak yada yaptırmak istiyorum daha doğrusu başka şehire başka birliğe sevkimi istiyorum bu mümkün mü ?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*