Anasayfa / Sizin Sorularınız / Askerlik İşlemleri Geç Yaptırılsa Ne Olur?

Askerlik İşlemleri Geç Yaptırılsa Ne Olur?

Geçen sene öğretmen olarak atandım haliyle 2 sene direk tecil hakkım var. Fakat kilo fazlalığından dolayı askeri hastaneye sevk edildim ve 1 yıl erteleme verdiler. Eylül ayı ortalarında tecil sürem doldu ve halen askeriyeye başvurmadım hiç boş vaktim yok okuldan da çok geç çıkıyorum başvurabilirim ama askeri hastane biraz uzun sürüyor ben işlemlerimi şubat tatilinde yapsam olur mu yani ben o zamana kadar şu durumda beklesem bana sıkıntı yaratır mı şimdiden teşekkür ederim..

Merhaba, okuldan izin alıp gitmenizi tavsiye ederim. Askeri işlemleri geciktirmeniz sizin zararınıza olabilir, bu sebeple en azından sabahtan askerlik şubesine uğrayarak askerlik işlemleriniz hakkında net bilgi alabilir ve şubat ayında işlemleri gerçekleştirmek için onlara sorabilirsiniz. Şubedeki arkadaşların size vereceği bilgiler doğrultusunda işlemlerinizi halledebilirsiniz.

askerlik-islemleri-gec-yapilirsa

2 yorum

  1. iyi günler.94 doğumluyum.öncelikle önlisans 2 yıllık üniversite mezunuyum.askerliğimi ankara mamak şubeden tecilimi kaldırdım ve işlemlerimi başlattım.bana yedek subay aday adayı altında bir kağıt verdiler altına isim imza adres vs. yazdım gerekli kontrolü muaynemi olduktan sonra 2016 şubat ayında askersin dediler ve bir kağıt verdiler.kağıtta statü er olarak gözüküyor.bu durumda ben yedek subay aday adayımı oldum bunun için bir yere gitmemmi gerek yoksa gittiğim birliğimde mi bir sınav olacak yada direk er olarakmı gideceğim. diğer bir konu önlisans mezunlarının sözleşmeli subay olma imkanı varmıdır .söylentilere göre sözleşmeli subaylar hakkında pek iyi konuşmuyorlar olanakları felan kadrolu değilsin diyorlar heran çıkartılabilirsin gibisinden. bu sorularımı cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

  2. Ben berberim ustalık belgesi için askerligimi tecil ettirmek istiyorum 3 ay sürüyo okulum nisanda tecilimi bozdurcam mayıs celp de büyük ihtimalle askere alırlar beni fakat şuan tecil ettirme hakkım varmı onu bilmiyorum askere gitmeme 1 ay var okula yazılıp tecil ettirebilir miyim? Teşekkürler

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*