Anasayfa / Askeri Haberler / Askerlik İşlemleri Kolaylaşıyor

Askerlik İşlemleri Kolaylaşıyor

askerlik-islemleri

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, askerlik yükümlüleri işlemlerinde kolaylık sağlayacak yeni bir sistem getirilmesi için çalışma sürdüğünü açıkladı. Yılmaz, bakanlığı ile Savunma Sanayi Müsteşarlığı’nın yeni bir projeyi hayata geçireceğini belirterek, “Askere alma işlemlerindeki belge eksikliklerinin sorgulanabilmesi, vatandaşların terhislerinden itibaren yaş sınırı dışına çıkıncaya kadar yoklama ve erteleme işlemlerinin internetten yapılabilmesi hedeflenmektedir” dedi.

Yılmaz, MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri’nin askerlik işlemlerine ilişkin soru önergesine yanıt verdi. yılmaz, MSB Askere Alma Daire Başkanlığı (ASAL) ile askerlik şubeleri arasındaki bilgi paylaşımının elektronik ortamda yapıldığını hatırlattı. e-devlet üzerinden de askere sevk işlemleri, randevu alma, askerlik durum belgesi alma, sevk öncesi hazırlık işlemleri, sınıflandırma, bakayaların ülke genelinde aranmasının sağlanması, öğrencilerin askerlik durumlarının sorgulanması gibi konuların işlemlerinin yapıldığını hatırlattı.

Askerlik İşlemleri Daha da Kolaylaşacak

Yılmaz, ASAL Daire Başkanlığı ve Savunma Sanayi Müsteşarlığı kanalıyla, “MSB Modernizasyon” projesi çalışmalarının yürütüldüğünü ifade ederek, “Proje ile mevcut MSB geliştirilerek vatandaşların asker alma işlemlerindeki belge eksikliklerine ilişkin sorgulamaların yapılalbilmesi, yurtdışında ikâmet eden yükümlüllerin askerlik işlemlerinin yapılabilmesi, tescil belgeleri gibi hizmetlerin sunumu, vatandaşların terhislerinden itibaren yaş sınırı dışına çıkıncaya kadar yoklama ve erteleme işlemlerinin internet genel ağ ortamında yapılabilmesi hedeflenmektedir” dedi. (MİLLİYET)

askerlik-islemleri

7 yorum

  1. ahmet erciyeslioğlu

    94/2tertibim usta birliğim nereye çıktı

  2. 2014 kasımda tecilim bitiyor(29 yaşdan dolayı) fakat 4 yıllık üniversiteden 2015 haziranda mezun olacağım..erteleyebilmem için ne yapmam gerekiyor??

  3. slm admin bey ben 95 dogumluyum muaneye 08/2014 tarihinde gitcem sorun olur mu..birde erken gitmek istiyoorum 1 gidebilir miyim..

  4. slm admin eskışehir anadolu üniversitesi açıkögretim okuyorum 1991 dogumluyum askerlık tecıl hakkım 2014 subat ayın doldu fakat ben okudugum ıcın üniversite otomatik tecıl eder dedim ama agustos ayında 15 gün sonra askerim diyo teslım olman lazım 94/3 celp dönemi okula suan devam edıyorum ama askerlık kagıdım cıkmıs ögrenci belgesi alıp askeri subeye gıdersem tecıl etme hakkım varmı yasım 23 1991Lıyım 29yasına kadar tecıl hakkın yokmuydu

  5. Merhaba ben ocak ayında muayenemi oldum ve benım agustos ta gidecegemi söyledıler
    bende subata erken sevk dilekcesi verdim kabul olma olasılıgı nedir acaba cevap verirseniz sevirim.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*