Anasayfa / Sizin Sorularınız / Askerlik Muafiyeti ve Sevk İşlemleri

Askerlik Muafiyeti ve Sevk İşlemleri

askerlik-muhafiyeti

SoruMerhaba, Celp Dönemim Kasım 2015, Erteleme bitim tarihi 03.06.2015 ve Muhtemel Sevk tarihim 30 Eylül 2015’tir. Psikiyatrik bir rahatsızlığım olduğu için hastaneye sevk işlemlerimi hangi tarihte başlatabilirim? Erteleme bitim tarihinden hemen sonra şubeme gitsem sevkimi alır mıyım yoksa Eylül 2015’te mi gitmeliyim?

Cevap: Merhaba, en kısa sürede askerlik şubesine giderek askerlik muayene işlemlerinizi başlata bilirsiniz, muayeneniz sırasında sağlık sorunlarınızı lütfen yetkililere bildiriniz.

askerlik-muhafiyeti

6 yorum

 1. Ben 1995,02,22 dogumluyum nezaman askere gidecegim ogrenmek istiyorum

 2. BACAKTAKİ RAHATSIZLIK ASKERLİĞE ENGELMİDİR?

  Merhaba, ben 1985 doğumluyum 29 yaşına geçtiğimiz temmuz ayında girdim.
  18 yaşımdan beri üniversite eğitimi gördüğüm için tecilli durumdayım.
  Son birkaç senedir bende bir rahatsızlık nüksetti. Sol bacak kalça kemiği kısmında (SOL FEMUR) boynunda bir kis olduğu saptandı. Bu rahatsızlığın adı ise OSTEOİD OSTEOMA diye nitelendiriliyor. Tam bir sene önce girişimsel radyolojide RF (Radyo Frekans) yöntemiyle bacak kemiğime bir operasyon gördüm ve hala bacak kemiğimde iki yıllık olan ödem mevcut ve ağrı kesici ilaçlar desteğine rağmen her gece uyutmuyor ve üzerine basamıyorum. Şuan özel bir şirkette yönetici pozisyonunda çalışmaktayım. Devlet hastanesine müracaat ettim ve daha yeni MR VE BİLGİSAYARLI TOMOGRAFİ çektirdim. Bu duruma rağmen askerlik yaparmıyım çok merak ediyorum. Ne yapmam gerekiyor, Nasıl bir yol izlemeliyim?

 3. Merhaba bugün askerlik sbesine KASIM için başvuruda blunduum ama son yoklama kağıdımda ŞUBE GENEL ER CELP DÖNEMİ 2015 KASIM yazıyo ben 2015 kasımda mı gidicem yardım lütfen !!!

 4. askerlik yerimi örenmek istiyorum
  tşşkrlr

 5. Erdoğan Karahan

  ben 94/2 askerim bi iki gün önce babam vefat etti . tek annem ve kız kardeşim var . evin tek erkeği ben olduğum için askerlikten muaf olma şansım varmı . ?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*