Anasayfa / Askeri Bilgiler / Askerlik Para Cezası Sorgulama

Askerlik Para Cezası Sorgulama

Yaşı gelen ve sağlığı yerinde olan her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı vatan borcu olan askerlik görevini yerine getirmek için belirli bir zamandan sonra yoklamaya ve daha sonrasında ise göreve çağrılırken, söz konusu durum sonucunda bilinçli ya da bilinçsiz para cezaları ile karşılaşılabilinmektedir. Kişiler yoklama zamanlarının geldiğini fark etmediklerinde veya tecillerinin gerçekleştiğini düşünüp oluşabilecek bir anlaşmazlık sonucunda bu durum meydana gelmediğinde arada geçen habersiz süre için değişen miktarlarda maddi cezaların ödenebilmesi gerekmektedir. İnternetten askerlik hakkında gerçekleşen sorgulamaların giderek artması ve bir nevi popüler olması sonucunda Askerlik Para Cezası Sorgulama ile birlikte bu şekilde bir cezalarının var olup olmadığını sorgulamak isteyen kişilerin sayısı da artmaktadır. Hali hazırda Askerlik Durum Sorgulama ve Sevk Edilecek Eğitim Yeri Sorgulama gibi sistemler yoğunlukla kullanılsa da ödenecek herhangi bir borcun veya cezanın öğrenimi internet üzerinden yapılamamaktadır. Bu isteklerini ancak ve ancak şubelerini ziyaret ederek öğrenme imkanına erişecek olan asker adayları, bu sırada zamanı gelen yoklamalarını da yaptırarak celp dönemi için beklemeye başlayabilmektedirler.

Söz konusu maddi borç durumu oldukça özel bir konu olduğundan bu durumun yakın gelecekte de internet ortamından paylaşılacağı düşünülmemektedir. Lakin E-Devlet Kapısı sistemi sayesinde bu ve benzeri pek çok özel işleme birkaç tıklama ile ulaşılabildiğinden, gelecek yıllarda aktif edilecek bir borç sorgulamasında da büyük şaşkınlık yaşamamak gerekecektir. Askerlik Para Cezası Sorgulama, pek çok kişinin talep ettiği fakat ulaşamadığı bir sistem olmayı sürdürmekte.

Askerlik Para Cezası Sorgulama ve buna benzer pek çok yanlış bilgiden ziyade güncel ve nitelikli detaylara erişmek için sitemizi sık aralıklar ile takip ederek bilgilerinizi taze tutabilirsiniz. Konu hakkında bilgili moderatörlerimiz ve yöneticilerimiz paylaştıkları makaleler ve ayrıntılı tablolar sayesinde güncel mevzuatın detayları hakkında en nitelikli bilgi dağarcığına sahip olabilirsiniz. Bu son derece ciddi ve bir o kadar da kutsal görevi yerine getirmeden önce edineceğiniz tüm doğru bilgilerin görev süreniz boyunca sizlere rahatlık, huzur ve hızla geçen zaman olarak geri döneceğini unutmadan ziyaretlerinize devam etmenizi öneririz.

askerlik-ceza-sorgulama

6 yorum

  1. Admin Bey.Esimin askerligi aralikta kisa donem olarak cikti.kasimda gidenlerin siluslerinde net katilim tarihleri yaziyormus biz smdi otobus bileti alcaz fakat bizdede net katilim tarihi yazar mi beklemelimiyiz sizce

  2. Admin Bey.aralikta gidiceklerin silusleri e-devletten uzerinden alinmiyor kapanmistir yaziyor tekrar e-devlet acilir mi yoksa aralikta gidip subemizden mi alalim.bizim aralikta gidicegimiz kesin tarih belli olur mu yoksa 17-19 arasna biletmizi alalim mi .tesekkurler

  3. Kardesim silusu aralikta verceklermis 2.donem gdckler icin ama kasmda gdnlere katilim tarihleri yazyrlarmis bn bilet alcam smdi bizdede katilim tarihi yazarlarmi yoksa 17-19 arasnda bi tarihte gdblrmym.sagolun simdiden

  4. iyi günler. geçen sene muayene çıktım. boy:1.68 kilo: 150 geldi. obezite sınıfındayım ve heyet bana 1 yıl erteleme verdi. şimdi yine muayene çıkacağım. kilom hemen hemen aynı. sorum şu: ikinci muayene oluşumda bu kez yine 1 sene erteleme verirler yoksa direk çürük raporu alıp muaf olabilir miyim?

  5. merhabalar. Askerlik durum belgemde son sevk tarihi 31 mart 2015 ve Mayis 2015 celp donemi yaziyor. 20 Eylul 2015 tarihinde yapilacak TUS ni kazansam, sonclari Kasim 2015 otasinda ancak belli oluyor. bu durumda askerlik durum belgesi alamaya gidince(7 ay bakaya kaldigim halde) para cezaisini odeyip askerligimi tecili yapip, durum belgesi alabilir miyim.?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*