Anasayfa / Askeri Bilgiler / Askerlik Sevk İşlemleri

Askerlik Sevk İşlemleri

Askerlik-Sevk-Islemleri

Belirli bir yaşa gelmiş ve gerekli kriterlere sağlayarak vatani görevini gerçekleştirmeye hazır olan bireyler, çağrıldıkları yoklamaya istenen belgeleri askeriyeye teslim ettikten sonra hangi celp dönemine seçileceklerini ve sevk dönemlerini beklemeye başlamaktadırlar. Askerlik Sevk İşlemleri her ne kadar oldukça zahmetli ve karışık bir dizi iş gibi görünse de aslında yapılması gerekenler doğru noktalardan edinilen bilgiler ile oldukça basit ve maddeler halinde sıralanmış sıradan formaliteler olarak nitelendirilebilinmektedirler. Bu konuda teknolojinin sağladığı en büyük faydalardan birisi şüphesiz Askerlik Sevk İşlemleri konusunda ihtiyaç duyulan önemli maddelerin internet üzerinden hizmette bulunan E-Devlet Kapısı üzerinden gerçekleştirilebilinmesidir. Sevk Edilecek Eğitim Yeri Sorgulama sistemi sayesinde yükümlüler eski yıllarda olduğu gibi mektup veya telefon sorgusu sistemler üzerinden öğrenebilecekleri sevk birliklerini artık yalnızca birkaç tıklama sonrasında tecrübe edebilmekteler.

PTT şubeleri üzerinden elde edilecek vatandaşlık şifreleri ile birlikte E-Devlet Kapısı uygulamasına giriş yapan kişiler, sevk yeri sorgulama sayesinde bilgilerin açıklanması ile birlikte tüm yükümlüler ile aynı anda söz konusu bilgiye erişebilmekteler. Bu sayede birliklerine teslim olacakları güne kadar hazırlıklarını çok daha rahat ve koşturmacaya mahal vermeden gerçekleştiren yükümlüler, rahat bir görev süresine yine aynı şekilde rahat biçimde başlamanın memnuniyetini yaşamaktadırlar. Askerlik Sevk İşlemleri konusunda eğitim yeri öğrenme yanı sıra birliğe katılma tarihi, devlet tarafından ödenecek paranın miktarı ve buna benzer bilgilere de söz konusu detayları da sistemden edinecekleri çıktı üzerinde görebilecek olan asker adayları, tek bir kağıt ve kimlikleri ile birlikte teslimiyetlerini gerçekleştirebilmekteler.

Askerlik Sevk İşlemleri ve görev konusunda aklınıza takılan her türlü sorunun en güncel ve ayrıntılı cevaplarına sitemiz üzerinden erişebileceğiniz gibi, içeriğimizde yer alan makaleler, sorulara verilen cevaplar ve görseller dışında halen belirsiz noktaların bulunması durumunda da yetkililerimize mesajlar yardımı ile birebir sorgularınızı da gerçekleştirebilirsiniz. Askerlik Sevk İşlemleri ve diğer konularda edineceğiniz doğru bilgilerin size rahat ve hızlı görev süresi konusunda üst düzeyde fayda sağlayacağını unutmadan sitemizi sık aralıklar ile ziyarete devam etmenizi de ısrarla öneririz.

Askerlik-Sevk-Islemleri

8 yorum

  1. admin herşey için teşekkür ederiz çok yardımcı oldunuz 🙂

  2. iyi günler. tecilim eylül sonu ile bitti askerlik şubesi aralık ayının sonuna kadar tercih için şubeye gelmemi söylediler. eğer aralık ayında şubeye gitmezsem bakaya durumuna mı düşüyorum ?

  3. İyi günler benim yerim e-devlete gözüküyodu şimdi gözükmüyor neden olabilir teşekkürler.

  4. 3 kasım 2014 te tecilimi bozdurdum şubat 2015 te asker olurmuyum ? şubenin verdiği belgede sevk tarihi 05 şubat 2015 yazıyor

  5. S.a 03-01-1993 doğumluyum. Okuldan dolayi tecilliydim. Fakat okulu bitirmeden tecilimi bozdum 09-09-2014 tarihinde. Celp dönemi 04-02-2015 yazıyor. Subem kasim götürüyor. Şubat ta mi gidecem kasim da mi?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*