Askerlik Sorgulama

E-Devlet-Askerlik-Sorgulaması

Askerlik Sorgulama Hakkında

tc-kimlik-ile-askerlik-sorgulamaGelişen teknoloji, hayatımıza bir çok yenilik ve kolaylık getirdi. Her işimizi internetten halleder hale geldik. Bu yeniliklerden ve kolaylıklardan en güzeli, devlete olan borçlarımızı bir tıkla öğrenmek oldu. Vatanımıza olan en büyük borç, askerlik borcudur. Askere gidecek, vatani görevini gerçekleştirecek arkadaşlarımız da artık oturdukları yerden, askerliklerini ne zaman, nerede yapacaklarını öğrenebilecekler. Askerlik Sorgulama, e-devlet sisteminden kolayca gerçekleştirebileceğiniz bir işlemdir. Nerede ve ne zaman askerlik yapacağınızı öğrenmek için, bu sistem sayesinde artık askerlik şubelerine gitmeden rahatlıkla öğrenebileceksiniz. Uzun ve yorucu kuyruklarda beklemek zorunda kalmayacak, evinizden oturduğunuz yerde bir tıkla öğrenebileceksiniz. Eğer e-devlet şifresine sahip değilseniz, bulunduğunuz ilin ptt’sinden şifrenizi alabilir sorgulamanızı böylece internetten rahatlıkla yapabilirsiniz.

Askerliğinizi ne zaman yapacağınızı öğrendiniz. Sıra geldi, askerliğinizi yapacağınız acemi birliğinizi öğrenmeye. Bunun için de yapmanız gereken şey, e-devlet şifrenizle internete giriş yapmak. Hepsi bu kadar. Acemi birliği sorgulama, artık bir tık ötenizde. Bunun için askerlik şubelerin de sıra beklemeye gerek kalmadığı gibi, zamanını, ne zaman teslim olacağınızı da anında öğrenebiliyorsunuz ve zaman kaybetmiyorsunuz. Eğer e- devlet şifrenizi kaybettiyseniz ya da hatırlamıyorsanız yine bulunduğunuz ilin ptt’sine başvurarak 4 tl karşılığı yeni şifrenize sahip olabilir,ayrıcalıklardan yararlanmaya devam edebilirsiniz. Böylelikle zamandan tasarruf etmiş olursunuz. Mehmetçiklerimizin ailesiyle geçireceği fazladan birkaç saat dahi önemli olduğundan bu sorgulama sistemiyle, fazladan zaman kazanacaksınız.

askerlik-sorgulama-e-devletAskere gidecekler için en stresli, en sıkıntılı dönemlerden biri, askerliklerini nerede yapacaklarını öğrenecekleri zamandır. Bu zaman dilimi oldukça streslidir. Askerliğinizi nerede yapacağınızın tam bir muamma olduğu günler, insanı gerdikçe gerer. Gerek askerlik şubesinde ki ucu bucağı görünmeyen sıra, gerek de zaman kaybetmek, insanı canından bezdirir. Bu strese girmemek ve , en kolay yoldan askerliğinizle alakalı bilgilere ulaşmak için, yapmanız gereken şey, e-devlet şifrenizi 2 tl karşılığı ptt’lerden almak. E-devlet askerlik sorguluma, internetin getirdiği en büyük kolaylıklardan biridir. Eğer siz de askerlik sorgulama ile askerlik yapacağınız yeri,askerliğinizin başlayacağı tarihi öğrenmek istiyorsanız, zahmetsizce bu sistemden faydalanabilirsiniz. Hem stres yaşamaktan kurtulmuş olursunuz hem de saatlerce kuyruk beklemenize gerek kalmaz. Bütün askerlerimize şimdiden hayırlı teskereler diliyoruz…


Önemli Konular

45 Soru Soruldu ve Cevaplandı

 1. özcan karakoç

  Ne Zaman Gidiyorum Ben Askere ?

  Cevapla
 2. Ali Akgül

  Ben öğretmenim 2013 ağustos celp döneminde tecilim bitiyor.Ben eş durumundan tayin isteyeceğim ama askerlikten dolayı tayin isteyemeyeceğim söylendi..Acaba askerliğimi bir sonraki celp dönemi olan aralık ayına erteletebilir miyim? Bu konuda acil olarak cevap yazabilirseniniz çok mutlu olacağım saygılar

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Ali bey Merhaba,
   Öğretmenlerin askerlik tecili hakkında fazla bilgiye sahip değiliz, ancak askerliğiniz ilk tecili ağustos ayında bitiyor ise, tekrar tecil etme şansınız vardır. En net bilgiyi askerlik şubenizi arayarak öğrenebilirsiniz.

   Cevapla
 3. MUSTAFA ILDIZ

  bn 93/3 tertip olarak gideceğim ağustos ta diyorlar ama hangi gün bayramdan önce mi sonra mı yardmcı olursanz sevinirim

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Muhtemelen ramazan bayramından sonra alınacaklar, kesin bir tarih yok ama bazı arkadaşların verdikleri bilgilere göre 12 Ağustos muhtemel sevk tarihi olarak belirtiliyor.

   Cevapla
  2. yunus

   slm ben yunus ağustos da gidicem ama A B gidicem bilmiyorum nasil öğrene biliriz

   Cevapla
   1. Admin (Cevapladı)

    Temmuzun son haftası Askerlik Sorgulama yaparak çıkan sonuçtan öğrenebilirsiniz.

    Cevapla
 4. murat akyol

  14/08/1984 doğumluyum aöf son sınıftayım.bitirirsem ne zaman askere giderim.bide aöf bitince tecil hakkınız var dıylar dogrumu..acil cvp beklıyorum lütfen

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Evet okulunuz bittikten sonra, yüksek lisans yapabilmeniz için tecil hakkınız bulunuyor.

   Cevapla
 5. enver

  admin kardeşim ben 28.06.1994 doğumluyum yaklaşık kaç ay sonra askere gideceğim ona göre hazırlık yapacagım

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Öncelikle web sayfamızda bulunan 2014 yılı celp dönemleri sayfasını inceleyiniz, orada 94 doğumluların hangi ayda asker olacağı ile ilgili ayrıntılı bilgi bulunmaktadır. Daha sonra askerlik şubesine giderek muayene işleminizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

   Cevapla
 6. Anıl

  Benim üniversite sınavlarım yeni bitti 90 doğumluyum ilk fırsattada askere gitmek istiyorum Ağustos ayı oluyor sanırım ilk gidiş tarihi benim neler yapmam gerekiyor hiç bilmiyorum Muayene askeri şube mutharlığa sordum oda bilmiyo bişey kütüğüm Fatih te neler yapmam gerekiyor bana sırasıyla anlatabilir misiniz? Daha diplomayı almadım ama okuldan bi kağıt alınıyormuş diye duydum

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Muayene olmadıysanız ilk fırsatta askerlik şubesine giderek muayene olunuz, daha sonra hangi celp döneminde askere alınacağınızı size bildireceklerdir, erken gitmek için erken sevk dilekçesi doldurmanızı isteyeceklerdir. Ama her şekilde ağustos celbinde asker olmanız çok zor, işlemleriniz yetişmeyecektir.

   Cevapla
 7. tarcan

  Slm ben 16,08,1994 tarihinde doğdum seneye hangi ay giderim askere tahminen??

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Tahminen birşey söylemek mümkün değil, celp dönemlerini inceleyiniz.

   Cevapla
 8. onur

  meraba 01.01.1994 dogumluyum celp dönemlerine baktım mayıs ayı alıyor 94/2mi oluyor .trabzon merkez dogumluyum trabzon – trabzon yaza mayıs dönemi celbi mayıs 94/2 mi oluyor.cevabınız için teşekkürler..

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Evet Mayıs Celbi 94/2 oluyor.

   Cevapla
 9. BATUHAN

  Ben mayıs 93 doğumluyum açıköğretim lisesinden tecilliyim askere gitme kararı aldım şuanda tecilimi kaldırsam ağustos ayındamı giderim ? ağustosta gitmek için tecilimi kaldırmak için son tarih ne zaman yardımcı olursanız sevinirim ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Ağustos ayında gidemezsiniz, en erken şuan tecil bozdursanız belki kasım celbine askere alınırsınız.

   Cevapla
 10. gökhan

  24.04.1994 dogumluyum. askere hangı tertip giderim. bı fıkır sunarsanız sevınırım.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   2014 yılı içerisinde asker olacaksınız, hangi tertip olarak askere gideceğinize ise celp dönemlerini inceleyerek öğrenebilirsiniz.

   Cevapla
 11. Mehmet21

  05.05.1993 doğumluyum kaç tertip askere gideceğim

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Celp döneminize bakarak hangi celp ayında askere gideceğinizi öğrenebilirsiniz. Bizler herhangi birşey söyleyemeyiz.

   Cevapla
 12. Mustafa

  Admin

  ben 13.09.1993 dogumluyum. Simdi ben ağustos ayinda mi alinacagim askere?
  Yada bunun biryerde ögrenebilme imkanim var mi? Ben yurtdisindanim ve celp imin gelip gelmedigini bilmiyorum.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Memleketinize göre celp dönemlerini inceleyebilirsiniz, 93 doğumlular bu yıl asker oluyorlar ve son 2 tertp kaldığı için de ya aüustos ayında yada kasım ayında asker olacaksınız. Askerlik şubenizi arayarak ayrıntılı bilgiyi alabilirsiniz.

   Cevapla
 13. melih

  mrb benm teclm doldu fakat bi dönm bakaya kaldım yüksek lisansa başvurcam askerlk şubesine gtsem bana ağustostaki celp dönemine kadar ilişiği yoktur diye belge verirler mi?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   tecilli olduğunuza dair belge alabilirsiniz.

   Cevapla
 14. Can

  Merhaba ben 02,01,1994 doğumluyum. 1 sene sınıf tekrarı yaptım bu sene liseyi bitirdim. Bu sene üniversteyi kazanamazsam tecil şansım olacak mı?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Evet tecil ettirme işlemi yapabilirsiniz.

   Cevapla
 15. erdal

  ben 1985 doğumluyum yurt dışında yaşıyorum üniversite eğitimi mi burda aldım üniversite döneminde tecil yaptım ama okul bittikten sonra tecil yapmadım askeriyle ilgili bir yazı yada bir arama da almadım şuan yurt dışında çalışmaktayım askerliğimin tecilli olup olmadığını nasıl anlayabilirim büyük elçiliğe çok uzak bir yerde yaşadığım için gidemiyorum e devlet şifrem de yok bilgi verirseniz sevinirim

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Askerlik şubenizi arayarak durmunuz hakkında bilgi alabilirsiniz erdal bey.

   Cevapla
 16. orhan

  merhaba ben 91 doğumluyum tecilliydim gtmedim askere ağustosta gitmek istiyorum muayene işlemlerini falan çoktan hallettim 1 ağustosta gel olursa 12 sinde gideceksin dediler şubeden ama nüfusa kayıtlı olduğum yer 4 gönderiyo ağustosta gidermyim sizce.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Tecilinizi bozdurduğunuz için muhtemelen ağustos celbinde asker olursunuz, çünkü sizin tecil durumunuz kalktığından, şubenizin gönderdiği celp dönemi sizi pek ilgilendirmiyor.

   Cevapla
 17. sellahatin

  slm admin bey ben 12.09.1993 dogumluyum aralık 2012de muayne oldum celp donemım 2013 mayis yazıyo nisanın 20sıde askerlik şubesıne gıtım bana temuzun son haftası gel dediler sizce agustosta gıdermıyım bıde neden mayısta almadılar askere cevabınız icin şimdiden teşekurler

  Cevapla
 18. burakali

  merabalar 01.23.1993 doğumluyum askerliğimi 2016ya kadar tecil ettirdim ama şimdi gitmek istiyorum ağustos celbinde gidebilirmiyim yoksa daha sonramı şimdiden teşekkur ederim

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Ağustos celbinde gidemezsiniz. Daha sonraki celplere kalırsınız burak bey.

   Cevapla
 19. sadıkcan

  merhaba bana 2012 temmuz ayında askerlik çağına girdiğiniz halde son yoklamanızı yaptırmadıgınız ıcın yoklama kacagısınız diye kagıt geldi.ama bu geldi zaman ben acık lisede öğrenciydim ve bu kağıttan 1 ay sonra mezun oldum benim ne yapmam lazım öniversite okuycam bu sene tecil mi ettiricem gidip ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Evet üniversite için tecil edebilirsiniz.

   Cevapla
 20. ali ak

  slm… düz tabanlılar askere aliniyor mu … eğer alinmazlarsa ve çürük raporu alsalar, bundan dolayı devlet kurumunda şuan çalışanlar için bi engel olurmu?

  Cevapla
 21. hakan

  yaşım dolmuş tecilliydim kasımda askere gtmek istyorum kontejanlar dolmuş dedıler.kaçak olanları direk götrüyorlar bna dedıler 2014 şubart bunu nasıl kasıma alabiliriz

  Cevapla
 22. Koray

  1.1.95 ne zaman giderim ?

  Cevapla
 23. cem

  merhaba 90 dogumluyum ,4 yıl tecil etirdim ,bu yıl hazıran ayında tecilim biti. ne zaman gidebilirim ,askerlik düştü peki askere çagırılma zamanı değişmiş olabilir mi?,mesala 21 kasım 26 ekim gibi .bu olabilirmi. 94 /4 gidicem sanırım .

  Cevapla
 24. Musa

  Merhaba ben Haziran 2013 itibariyle Lisans mezunuyum elimde 31 Ekim 2014 e kadar tecilli olduğuma dair bir belge var fakat ben bu belgeyi mezun olmadan önce almıştım. Sizce bu belge ve tarih halen geçerlimidir. Askerlik görevimi yapmak çok istiyorum en yakın zamanda ama beklediğim şeyler var Kpss tercihlerinden sonra yani aralık gibi tecil bozdursam şubatta askere gidebilme ihtimalim var mı 1987 ankara doğum nevşehir kütük

  Cevapla
 25. ibrahim kurşun

  slm ben 91 doğumluyum AÖL ye yazıldım ora tecil ettirdi. Ben sonra okulu bıraktım tecilim iptal olurmu olmadı ise teclimin ne kadar kaldığını burdan öğrenme şansımız varmı ?

  Cevapla
 26. yusuf karadağ

  şubatta askere gidecekdim yedek subay adayıyım acemibirliği nereye düştüğümü öğrenmek istiyorum

  Cevapla

Alt Kısımdan Konu ile İlgili Sorunuzu Sorabilirsiniz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir