Anasayfa / Askerlik Yeri Sorgulama / Askerlik Sorgulama

Askerlik Sorgulama

Askerlik Sorgulama Hakkında

tc-kimlik-ile-askerlik-sorgulamaGelişen teknoloji, hayatımıza bir çok yenilik ve kolaylık getirdi. Her işimizi internetten halleder hale geldik. Bu yeniliklerden ve kolaylıklardan en güzeli, devlete olan borçlarımızı bir tıkla öğrenmek oldu. Vatanımıza olan en büyük borç, askerlik borcudur. Askere gidecek, vatani görevini gerçekleştirecek arkadaşlarımız da artık oturdukları yerden, askerliklerini ne zaman, nerede yapacaklarını öğrenebilecekler. Askerlik Sorgulama, e-devlet sisteminden kolayca gerçekleştirebileceğiniz bir işlemdir. Nerede ve ne zaman askerlik yapacağınızı öğrenmek için, bu sistem sayesinde artık askerlik şubelerine gitmeden rahatlıkla öğrenebileceksiniz. Uzun ve yorucu kuyruklarda beklemek zorunda kalmayacak, evinizden oturduğunuz yerde bir tıkla öğrenebileceksiniz. Eğer e-devlet şifresine sahip değilseniz, bulunduğunuz ilin ptt’sinden şifrenizi alabilir sorgulamanızı böylece internetten rahatlıkla yapabilirsiniz.

Askerliğinizi ne zaman yapacağınızı öğrendiniz. Sıra geldi, askerliğinizi yapacağınız acemi birliğinizi öğrenmeye. Bunun için de yapmanız gereken şey, e-devlet şifrenizle internete giriş yapmak. Hepsi bu kadar. Acemi birliği sorgulama, artık bir tık ötenizde. Bunun için askerlik şubelerin de sıra beklemeye gerek kalmadığı gibi, zamanını, ne zaman teslim olacağınızı da anında öğrenebiliyorsunuz ve zaman kaybetmiyorsunuz. Eğer e- devlet şifrenizi kaybettiyseniz ya da hatırlamıyorsanız yine bulunduğunuz ilin ptt’sine başvurarak 4 tl karşılığı yeni şifrenize sahip olabilir,ayrıcalıklardan yararlanmaya devam edebilirsiniz. Böylelikle zamandan tasarruf etmiş olursunuz. Mehmetçiklerimizin ailesiyle geçireceği fazladan birkaç saat dahi önemli olduğundan bu sorgulama sistemiyle, fazladan zaman kazanacaksınız.

askerlik-sorgulama-e-devletAskere gidecekler için en stresli, en sıkıntılı dönemlerden biri, askerliklerini nerede yapacaklarını öğrenecekleri zamandır. Bu zaman dilimi oldukça streslidir. Askerliğinizi nerede yapacağınızın tam bir muamma olduğu günler, insanı gerdikçe gerer. Gerek askerlik şubesinde ki ucu bucağı görünmeyen sıra, gerek de zaman kaybetmek, insanı canından bezdirir. Bu strese girmemek ve , en kolay yoldan askerliğinizle alakalı bilgilere ulaşmak için, yapmanız gereken şey, e-devlet şifrenizi 2 tl karşılığı ptt’lerden almak. E-devlet askerlik sorguluma, internetin getirdiği en büyük kolaylıklardan biridir. Eğer siz de askerlik sorgulama ile askerlik yapacağınız yeri,askerliğinizin başlayacağı tarihi öğrenmek istiyorsanız, zahmetsizce bu sistemden faydalanabilirsiniz. Hem stres yaşamaktan kurtulmuş olursunuz hem de saatlerce kuyruk beklemenize gerek kalmaz. Bütün askerlerimize şimdiden hayırlı teskereler diliyoruz…

E-Devlet-Askerlik-Sorgulaması

Bir yorum

  1. yusuf karadağ

    şubatta askere gidecekdim yedek subay adayıyım acemibirliği nereye düştüğümü öğrenmek istiyorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*