Anasayfa / Askeri Haberler / Askerlik Süresi Kısalacak mı?

Askerlik Süresi Kısalacak mı?

Her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı erkeğin hayatlarının gençlik döneminde gerçekleştirmekle mükellef olduğu askerlik görevi, her ne kadar kutsal bir süreç olsa da kişilerin hayatlarından belirli bir süreyi ayırarak gerek kişisel hayat gerekse iş hayatı açısından pek çok ideali bir kenara bırakmasına neden olmakta. Bu bakımdan neredeyse her sene başında yöneltilen en yoğun sorulardan birisi olan Askerlik Süresi Kısalacak mı?, bu sene de hem yaşı gelmiş hem de gelmekte olan asker adaylarının dilinden düşmüyor. Geçtiğimiz aylarda uygulamaya koyulan ve on binlerce kişi tarafından faydalanılan bedelli askerlik uygulaması sonrasında kısa ve uzun dönem askerliklerin beş ve on iki aydan daha makul sürelere azaltılması konusunda gerçekleşebilecek çalışmalara da başlandığının açıklanması, bu alanda isteği bulunan kişilere derin bir memnuniyet kazandırmış durumda.

Askerlik Süresi Kısalacak mı? Sorusuna an itibari ile verilebilinecek herhangi kesin bir yanıt bulunmamakla birlikte, kısa süre içerisinde bazı açıklamaların yapılacağı da düşünülmekte.

Kesin Bilgilere Ulaşılmadan Yapılan Tahminlere Güvenmek Tavsiye Edilmemekte

Zorunlu askerlik vazifesine kısa ve uzun dönemde uygulanacak düzenlemeler konusunda özellikle internet ortamında pek çok asılsız haber ve tahmin dolaşırken, asker adaylarının bu tarz asılsız söylentilere inanmamaları önerilmekte. Her ne kadar Askerlik Süresi Kısalacak mı? Sorusunun cevabının yakın vadede olumlu olarak açıklanmasının ihtimali yüksek olsa da, resmi kurumlardan şu an için herhangi bir açıklama gelmemiş durumda. Bu nedenle yakın zamanda kısa ya da uzun dönem olarak askerlik vazifesi gerçekleştirecek kişilerin plan ve programlarını günümüzde mevcut olan değerleri baz alarak gerçekleştirmeleri istenmekte.

Askerlik dönemlerinin süreleri ve söz konusu sürelerdeki düzenlemeler hakkındaki tüm detay bilgilere sitemiz üzerinden dilediğiniz an ulaşabilirsiniz. Güncel gelişmeleri yakından takip eden editörlerimiz tarafından hazırlanan bilgilerle dolu olan makaleleri okuyarak hem kendiniz hem de yakın çevrenizdeki diğer asker adayları için gerekli olan ya da olabilecek bilgilere kısa yoldan erişebilirsiniz.

Askerlik Süresi Kısalacak mı? Ve buna benzer tüm soruların cevapları için sitemizi yakın takipte kalmanızı ve sevdiklerinize önermenizi tavsiye eder ayrıca alt kısımdan sorularınızı sorabileceğinizi belirtmek isteriz.

askerlik-kisalacak-mi

8 yorum

  1. merhaba eşim kasimda askere gtti şuanda 6 aylık asker askerlik kesin olarak düstmü we düstüyse eşimi etkileyecekmi.

  2. Sizce askerlik kisalacak mi ihtimali yüzde kaç. 1996lilara vuracak mi

  3. 10 aya düşeceği haberi devam eden Çalışmanın sızmasımı yoksa balonmu haberci olduğunuz için en azından bunu cevaplayabilirsiniz gibime geliyor!!!!!!!

  4. Artık kısalmaz boşuna umutlanmayalım

  5. 2016 mayıs ayında askerim..Bu nezaman işleme koyulur 96 lara vuru mu?Lütfen cevaplayın

  6. mrh ben 048\2015 askere gitmem gerekiyor acaba o tarihte gitmeyip bir iki ay geç gitsem sıkıntı olurmu sıkıntı olursa hangi nedenen dolayı sıkıntı çıkar ve cazası ne olur lütfen bilgi verirseniz çok sevinirim :

    • Merhabalar, bakaya kalırsınız ve ara dönemlerin bir tanesinde sizi gönderirler devre kaybı olarak göreve başlarsınız

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*