Anasayfa / Sizin Sorularınız / Askerlik Tecil Bozdurma Formu

Askerlik Tecil Bozdurma Formu

Askerlik Tecil Formu

Merhaba, ben lisan mezunuyum ve 2013 ağustos ayında askerliğimi tecil ettirdim.Tecil formuna komando olmak istiyorum seçeneğini işaretledim. Tecilimi bozdurmak istiyorum ve özel sebeplerden dolayı komando değil kısa dönem yapmak istiyorum. Acaba o formu tekrar dolduracak mıyım ve en son doldurduğum form mu dikkate alınacak? Teşekkür ederim.

Cevap: Merhaba, son doldurduğunuz formu dikkate almayabilirler, sonuçta kısa dönem yapma şansınız var. Askerlik şubesine en kısa sürede giderek işlemlerinizi yaptırabilirsiniz. Yinede kısa dönem kesin çıkacak diye bir durum yok. Milli Savunma Bakanlığı tarafından durumunuz değerlendirilip, belirleyecekleri sınıfta ve sürede askerlik yapmanız gerekmektedir.

Askerlik Tecil Formu

10 yorum

 1. Merhaba,yanlış hatırlamıyorsam tecil formunda komando astsubay değil sadece komando seçeneği vardı. Lisans mezunu olduğum için sadece komando astsubay olarak maaşlı askerlik yapacağım değil mi? Teşekkür ederim.

 2. serdar kaan seferoğlu

  Ben 1995 doğumluyum. Ve kütüğüme göre celp dönemi kasım olacağı söylendi. ilk tertip gitmek için dilekçe verdim. Ayrıca annemle birlikte yaşadığım ve annemin geçiminide sağladığım için bir an önce gidip gelmek istiyorum. Bu durumu anlatan dilekçe vermem durumu etkilermi , bilgilendirimenizi rica ediyorum. şimdiden teşekkür ederim.

  • Erken sevk dilekçesi verdiyseniz başka bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Ancak askerliğinizin erken çıkması kesin değildir.

 3. hayırlı akşamlar ..
  2 sene önce askerliğimi tecil ettirdim 93 doğumluyum 4 yıllık açıköğretim okuyorum ilk senem başlayacak..2015 ağustos ayında askere gitmek için tecilimi ne zman bozdurmalıyım.. bozdurduktan sonra kesin gitmek istiyorum mumkun mu? kasım ayına sarkmaması için ayrıca yapmam gerekn bişey varmıdır?..
  ayrıca 2015 haziranın ortasında açıktan son sınavlara gircem son 3 ay kala tecili bozdurmak lazımmış ama ben mayıs da tecili bozrasam hazirandaki sınava tekrar girebilir miiym şimdiden teşekkür ederim
  İyi çalışmalar..

 4. merhaba ben corlu şubesinde tecilimi bozdurdum sol ayağımdan ameliyat oldum sağ ayağımda lipon var ayaklarım hep şiş ayakda durmakda ve kosmakda zorluk çekıyorum bu yuzden aile hekımlığı gataya sevk etti gatada kasım ayında randavuler doluymus bei 28 kasımda aramamıs söyledıler bu subeden verılen evrakların gecerlılık suresi nedir 27 ekımkde almısdım ve asker hastanesınde kac gun işlemler sürer ve subat ayına yetısebıloırmıyım askerlık ıcın

 5. Merhaba…
  Ben Ocak ta okulumu dondurmak istiyip askere gitmek istiyorum. Ocakta okulu dondurduktan sonra askere ne zaman giderim..

 6. Merhaba BN uç yil tecil yaptirdim okul sebebiyle okul bitti tecili bu gün yarin bozdurmayi düşünüyorum bozdurduktan sonra ne zaman gidebilirim rica etsem yardimci olur musunuz .

 7. Merhaba,2014de muaine oldum fakat geri tecil ettirdim 1995 doğumluyum Ocak ayinca tecilimi bozdursam şubatta askere gidebilirmiyim? Tecil kağıdında Celp dönemim Şubat olarak yazılı????

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*