Anasayfa / Sizin Sorularınız / Askerlik Tecil İptal İşlemleri

Askerlik Tecil İptal İşlemleri

Soru: Merhabalar ben 2014 lisans mezunuyum. Askerliğimi 2 yıl tecil ettim.Mayıs 2015’te askere gitmek istiyorum internette son başvuru 15 şubat diyor, erken sevk dilekçesi için askerlik şubesini aradım son başvuru şubat ayının sonu dediler. Şimdi öğrenmek istediğim 2 şey var 1.si en geç ne zamana kadar başvurmam gerekiyor 2.si ikametgahım istanbul’da ben memleketimden askere gitmek istiyorum burda tecilli bozup başvurursam burda mı gitmek zorundayım ya da başvururken durumumu belirtirsem oluyor mu ?

Cevap: Merhaba, mayıs celbi için en son başvuru 15 Şubattı. Başvurunuzu ikamet ettiğiniz yerden yada memleketinizden yapabilirsiniz, sülüs belgenizi memleketinizden alıp oradan birliğinize teslim olabilirsiniz.

askerlik-tecil-iptal-islemleri

5 yorum

  1. Admin bey s.a 92 dgumluyum ocakta tecili bzdrdum sevk tarihi mayıs 4te kesin gidersin denildi verilen kağıt ta 04.05.2015 tarihi yazıyor bu tarih kesinmidir ve işyeri belge getir tazminatını al dediler sülüs nisanin son haftası alabiliyorum subeden verilen bu kağıt gecerlimidir bunu işyerine verebilirmiyim üstünde kasesi imzası var cvb için tsklerr..

  2. Merhaba. Acik ogretim fakuktesi isletme 4. Sinif öğrencisiyim. Mayis ayinda son sinava girip haziran ayinda mezun olacağım. 1. Sorum diplomayla askerlik subesine gidip tecilimi iptal ettiğimde beni hangi ay askere alirlar. 2. Sorum eğer ağustos veya öncesinde Almazsalar bunun icin ne yapmam gerekiyor.

  3. Ben lisans 4.sınıf öğrencisiyim mezun olma durumum kesin gibi ve ben ağustosta askere gitmek istiyorum. mayıs ayında tecil bozdurmam gerekiyor diploma olmadan ve mezun tam olmadan bozdurabilir miyim ?

  4. s.a admin bi sorumolacakben 6ocak2015 te tecilimi bozdum önlisans mezunuyum 91 dogumluyum şube bana dedi mayısta kesin gidersin mayıs celbi çıkmadı.şubeyi tekrar aradım diyo ağustosta tertiplerinle,gitmeyenlerle gideceksin yani ağustosta gidermiyim.şimdiden saol.

  5. Merhaba , 1995 doğumluyum tecilim var ben tecilimi bozup Ağustos ta askere gitmek istiyorum tecilimi ne zaman bozmam gerekiyor devre kaybı olmamak için 3 gitmek istiyorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*