Anasayfa / Askeri Bilgiler / Askerlik Tecil İşlemleri Nelerdir?

Askerlik Tecil İşlemleri Nelerdir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı tüm erkek bireylerin yirmi yaşlarına geldiklerinde zorunlu askerlik görevlerini ifa etmeleri için uygun zaman aralığına girmeleri sağlanmaktadır. Buna rağmen genel bazda başta yüksekokul ve üniversite eğitimlerinin devam etmesi ya da herhangi farklı bir sebepten göreve uygun olunmaması durumunda çeşitli aralıklarda tecil işlemleri yapılabilmekte ve zorunlu görev bir ya da birkaç yıl sonrasına ertelenebilinmektedir. Bu erteleme işlemlerini gerçekleştirmek her ne kadar basit olsa ve kısa sürede meydana getirilebilinse de, Tecil İşlemleri Nelerdir? Hakkında detaylı cevaplara ulaşamayan pek çok kişi uzun bir süre akıllarında soru işaretleri ile dolaşmaktadırlar.

Yirmi yaşın geçilmesinden sonra mümkün olan en kısa sürede tecil işlemlerini meydana getirmeleri gereken asker adayları, gelecekte ortaya çıkabilecek pek çok irili ufaklı problemi bu sayede bertaraf edebileceklerdir. Tecil İşlemleri Nelerdir? Sorusunun cevabı basit başlıklar ile özetlenebilse de, buna rağmen her sene hatta her celp döneminde değişmesi muhtemel detaylar için sitemizi takip ederek en güncel bilgilere ulaşmanız da tavsiye edilmektedir.

Tecilde Hangi Belgeler İstenir?

Kişilerin tecil işlemlerinde istenen ilk belge derecesi ne olursa olsun en son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı ya da onaylı fotokopisidir. Bunun yanı sıra son altı ay içerisinde çekilmiş ve o günkü fiziksel görüntüsü ile herhangi bir uyumsuzluk barındırmayan on iki adet vesikalığı da şubeye teslim etmesi gereken adaylar, herhangi bir türdeki sürücü belgesine sahip olmaları durumunda bu belgelerini de göstermek durumundadırlar. Tüm bunlara ek olarak fiziksel bütünlüğü bozulmamış ve herhangi bir ciddi deformasyona uğramamış nüfus cüzdanlarının aslı da tecil başvurusu sırasında kişinin yanında olmalıdır.

Tecil İşlemleri Nelerdir?

Sorusunun bu belgeler kısmını öğrenerek kendilerinden istenen maddeleri toplayan adaylar, en yakın askerlik şubesine başvurarak kendilerine iletilen bilgiler doğrultusunda yaklaşık iki ilâ üç saat içerisinde tecillerini gerçekleştirebilmektedirler. Tecil İşlemleri Nelerdir? Gibi pek çok önemli sorunun güncel cevapları için sitemizi ziyaret etmeye devam edebilir ve aklınıza takılan diğer tüm soruları da yetkililere dilediğiniz an itibari ile iletebilirsiniz.

askerlik-tecil-islemleri

3 yorum

  1. merhaba yaklaşık 2 senedir üniversiteme kayıt parası yatırmadım ancak kaydım silinmemiş devam etmekte askerliğim otomatik olarak tecil edilir mi yoksa önümüzdeki sene kaydımı yenilemem mi gerekiyor. teşekkür ederim şimdiden

  2. Merhaba 20 10 2009 yılında 2 yıllk İÖ makina bölümne başladm şimdi ise halen devam ediyom askerlik tecil hakkım varmdr yada ne ypmam lazm

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*