Askerlik Yeri Öğrenme


Askerlik yeri öğrenme İşlemleri hakkında ayrıntılı bilgilere sitemizdeki konulardan ulaşabilirsiniz, ayrıca askerlik yeri sorgulama 2016 sistemini inceleyin.

Asker adayları için en önemli konuların 1.sırasında gelen konu Askerlik Yeri Sorgulama işlemidir. Asker adayı askere gitmeden önce en merak ettiği şey askerlik yeridir. Kafalarda sürekli nereye düşeceğim sorusu vardır. Eski yıllarda askerlik yeri öğrenmek için asker adaylarımız, askerlik şubelerinin kapılarına uzun kuyruklar oluşturan bir görüntü sergilerlerdi. Teknolojinin ve sistemlerin hızla gelişmesinin ardından artık askerlik yeri öğrenmek için öyle uzun sıralar beklemeye gerek kalmadı.

Askerlik Yeri Öğrenme İşlemi;

Askerlik çağına gelmiş olan asker adayı, askere gideceği celp döneminden yaklaşın 15 gün önceki bir süre zarfında askerlik yeri öğrenme işlemini yapabilir. Ancak askerlik yeri öğrenebilmesi için adayın kişisel şifresine ihtiyaç duyulmaktadır. Kişisel e-devlet şifresi olmadan askerlik yeri öğrenme işlemi gerçekleşmeyecektir. Kişisel E-Devlet şifrenizi PTT şubelerinden aldıktan sonra askerlik yeri öğrenme işleminizi yapabilirsiniz.

Askerlik Yeri Öğrenebilmek için kişisel şifre ile sisteme giriş yapıldıktan sonra Milli Savunma Bakanlığı başlığı altında bulunan, Asal Hizmetleri Kategorisinin, Sevk Edilecek Eğitim Merkezi kısmından gerçekleştirmeniz mümkündür. Kısımları bulamayan asker adaylarımız askerliksorgulama.org sitemizi inceleyerek Sorgulama işlemlerini nasıl yapacakları hakkında ayrıntılı bilgiler bulabilirler.

Askerlik Yeri Öğrenme

Türk askerinin merakla beklediği sorunun cevabıdır aslında askerlik yeri öğrenme. Her birey askere gitmeden önce bir telaş içine düşer, askerlik yerinin nereye çıkacağını merak eder ve bunu öğrenmek için sabırsızlanır. Askerlik Yeri Öğrenme işlemini gerçekleştirdikten sonra biraz olsun rahatlar ve acemi birliğine sevk edilir. Asıl merak edilen ise Usta Birliğini Öğrenme işlemidir, acemi birliğinin bitimine kısa bir zaman kala açıklanan usta birlikleri için asker adayları sabırsızlıkla askerlik yeri öğrenmeyi beklerler. Usta askerlik yerini öğrenen askerler 7 günlük dağıtım izninden sonra usta birliklerine vatani görevlerini yerine getirmek adına teslim olurlar.

Askerlik Yeri Öğrenme İşlemi Hakkında Bilgiler

Kişilerin askerlik görevleri için yoklamalarını gerçekleştirdikten sonra Askerlik Yeri Öğrenme konusunda girdikleri uzun bekleyiş, geçmiş yıllara göre çok daha kısa sürmekle birlikte söz konusu bilgi nispeten daha kesin ve hızlı biçimde öğrenilebilinmektedir. İnternetin kullanımının yaygınlaşmasından önce kişilerin görevlerini yapacakları şehri ve birliği öğrenmeleri için uzun süren telefon sorgulamaları ve mektup bekleme süreçlerinden geçmeleri gerekirken, bugünlerde E-Devlet sistemi üzerinden Askerlik Yeri Öğrenme sorgusu saniyeler içerisinde gerçekleştirilebilmektedir.

Daha öncesinde PTT şubelerine giderek E-Devlet sistemi için kendilerine has şifrelerini alan kişiler, basit bir internet bağlantısı yardımı ile hızlı ve kolay biçimde Askerlik Yeri Öğrenme veya bilinen adı ile Sevk Edilecek Eğitim Merkezi sorgusunu gerçekleştirebilmektedirler. Sistemin nispeten yeni olması sebebi ile bilgilerin açıklandığı ilk dakikalar içerisinde oluşabilecek yoğunluklardan dolayı bir ilâ üç saat süren sunucu çöküşleri ve bunun gibi problemler yaşanabilinse de, ilerleyen saatlerde kişinin vatani görevini gerçekleştireceği bölge ayrıntılı bilgiler ile sunularak son hazırlıklara başlanmasını sağlamaktadır. Bu sistem tamamı ile kişiye özel olduğundan söz konusu şifrenin birebir paylaşılmaması durumunda herhangi üçüncü kişinin asker adayının Askerlik Yeri Öğrenme sorgu sistemine giriş yapması engellenmektedir. Her ne kadar önemsiz ve sıradan bir bilgi gibi görünse de E-Devlet sistemi direkt olarak kişinin kamu alanında pek çok bilgisini içerisinde barındırdığından tamamı ile güvenli olmak mecburiyetindedir.

Askerlik Yeri Öğrenme ve bunun gibi pek çok sorgu konusunda bilgi almak ve bağlantılarına ulaşmak için sitemizi sık aralıklar ile ziyaret edip içeriklerimizden faydalanabilirsiniz. Her ne kadar askerlik konusundaki çoğu detay bilgi arkadaş, aile büyükleri ve benzeri askerliğini yapmış kişiler tarafından da aktarılabilinse de, çeşitli zamanlarda değişen yönetmelikler ve Askerlik Yeri Öğrenme tarzı gelişmiş sistemler konusunda güncel bilgilere erişmek için daima sitemizi tercih edebilirsiniz. Detaylı makalelerimizden ve makalelerimiz yetmediğinde site görevlilerimizden yardım alarak birebir sorularınızı yöneltebilir ve zahmetsizce aklınızdaki soru işaretlerini ortadan kaldırabilirsiniz. 20014 yılı içerisinde olduğu gibi gelecek yıllarda da Askerlik Yeri Öğrenme sorgularınız için de sitemizi dilediğiniz an ziyaret edebilirsiniz.

1 2 3 7