Askerlik Yeri Sorgulama

18

askerlik-yeri-sorgulama

Askerlik Yeri Sorgulama;

Askerlik yerinizi daha doğrusu askere ilk gideceğiniz zaman acemi birliğinizi nerede yapacağınızı internet ortamından artık öğrenebilmektesiniz. Askerlik yerinizi sorgulama işleminizi kısa ve net şekilde siz değerli asker adaylarımıza anlatmak istiyoruz.

Sorgulama için Gerekli Bilgiler;

*Tc Kimlik Numarası
*E-Devlet Şifresi
*İnternete bağlı bilgisayar

Elinizde bunların hepsi var ise sorgulama işleminizi nasıl yapacağınızı anlatmak istiyorum.

Ptt şubesinden 4 TL karşılığında aldığınız edevlet şifreniz ile sisteme giriş yaparak Sol Üst tarafta Sunulan Hizmetler kısmına tıklıyoruz. Açılan sayfadaki başlıklar arasından Milli Savunma Bakanlığı adı altında bulunan Asker Alma Daire Başlanlığı (Asal) linkine tıklıyoruz. Yine karşımıza gelen ekranda Sevk Edilecek Eğitim Merkezi kısmına tıklarayar Askerlik Yeri Sorgulama işlemini gerçekleştiriyoruz.

Askerlik yeri henüz açıklanmamış olan kişilerde Hakkınızda Herhangi Bir Sınıflandırma Sonucu Bulunamamıştır uyarısı gözükecektir, paniklemeyin. Askerlik yerleri henüz açıklanmadığı için olabilir.

Güncelleme:

Askerlik yeri sorgulama sistemi sayesinde askere gidecek olan asker adayları acemi birliklerini internet üzerinden öğrenebilir ve askere gidecekleri yeri öğrenebilirler.

Askerlik Yeri Sorgulama

Teknolojinin hızla gelişmesinin ardından acemi birliği askerlik yeri sorgulama işlemi artık internet üzerinden gerçekleşmektedir. Ancak usta birliği sorgulama işlemi askerlik yeri sorgulama işlemi gibi internet üzerinden sorgulanamamaktadır, usta birliğini öğrenmek için acemi birliği eğitiminizin bitimine kısa bir süre kala eğitim birliğinizde rütbelileriniz tarafından açıklanacaktır.

18 yorum

 1. Merhaba ben makine mühendisliği mezunuyum tecilimi bozdurdum ve en erken şubat celbinde askere gitmek için gerekli işlemleri yaptırdım askerlik yerim muhtemelen ocağın 24 ünde belli olacak mış belli olduktan sonra askerlik şubesine herhangi bir işlem için başvurmam gerekiyor mu yani silüs filan veriyorlarmış sanırım ne olduğunu tam olarak bilmiyorum.

 2. Almanya,da kaliyoruz kardesim 44 yasinda bedelliye Ödeme yapti Helsinki ödedimi, ne kadar borcu Kadi nereden ögrenebilirim.
  Tesekkür ederim

  • 94/4 tertiplerin askerlik yerleri henüz açıklanmamıştır. Ekim ayında 94/4 askerlik yeri sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 3. Sözlüm ne zaman asker gider şimdi tecili bozdursa ve nereye düşer bi bilginiz var mı 21 yaşında kütük maraş bi fikriniz varmı

 4. Ben tehcili ocak 2015 de bozdum şubeden verilen belgede cep dönemi ağustos diyor ve 04.08.2015 tarihine kadar askerlikten ilgili bir sakıncası yoktur yazıyo ayın 4 ünde hemen askere alınırmıyım ve ne zaman belli olur nereye düştüğüm admin cevaplardan sevinirim teşekkür ediyorum

 5. e devlet üzerinden bu yazı çıkıyo AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 07/02/2016 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İŞLEMLERİ
  YÖNÜNDEN BİR SAKINCASI YOKTUR
  ama muane oldugum zaman bana verilen kağıtta
  celp donemi : subat 2016
  sevk tarihi : 01.02.2016
  benım subatta askere gideceğim kesin midir değil midir.

Alt Kısımdan Yönetime Soru Sor!