Askerlik Yeri Sorgulama

askerlik-yeri-sorgulama

askerlik-yeri-sorgulama

Askerlik Yeri Sorgulama;

Askerlik yerinizi daha doğrusu askere ilk gideceğiniz zaman acemi birliğinizi nerede yapacağınızı internet ortamından artık öğrenebilmektesiniz. Askerlik yerinizi sorgulama işleminizi kısa ve net şekilde siz değerli asker adaylarımıza anlatmak istiyoruz.

Sorgulama için Gerekli Bilgiler;

*Tc Kimlik Numarası
*E-Devlet Şifresi
*İnternete bağlı bilgisayar

Elinizde bunların hepsi var ise sorgulama işleminizi nasıl yapacağınızı anlatmak istiyorum.

Ptt şubesinden 4 TL karşılığında aldığınız edevlet şifreniz ile sisteme giriş yaparak Sol Üst tarafta Sunulan Hizmetler kısmına tıklıyoruz. Açılan sayfadaki başlıklar arasından Milli Savunma Bakanlığı adı altında bulunan Asker Alma Daire Başlanlığı (Asal) linkine tıklıyoruz. Yine karşımıza gelen ekranda Sevk Edilecek Eğitim Merkezi kısmına tıklarayar Askerlik Yeri Sorgulama işlemini gerçekleştiriyoruz.

Askerlik yeri henüz açıklanmamış olan kişilerde Hakkınızda Herhangi Bir Sınıflandırma Sonucu Bulunamamıştır uyarısı gözükecektir, paniklemeyin. Askerlik yerleri henüz açıklanmadığı için olabilir.

Güncelleme:

Askerlik yeri sorgulama sistemi sayesinde askere gidecek olan asker adayları acemi birliklerini internet üzerinden öğrenebilir ve askere gidecekleri yeri öğrenebilirler.

Askerlik Yeri Sorgulama

Teknolojinin hızla gelişmesinin ardından acemi birliği askerlik yeri sorgulama işlemi artık internet üzerinden gerçekleşmektedir. Ancak usta birliği sorgulama işlemi askerlik yeri sorgulama işlemi gibi internet üzerinden sorgulanamamaktadır, usta birliğini öğrenmek için acemi birliği eğitiminizin bitimine kısa bir süre kala eğitim birliğinizde rütbelileriniz tarafından açıklanacaktır.


Önemli Konular

155 Soru Soruldu ve Cevaplandı

 1. azat

  benim acemlik nereye düş

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Acemi birliğinizin nereye düştüğünü askerlik şubenizden öğrenebilir ayrıca e-devlet şifreniz var ise askerlik yeri sorgulama işleminizi online olarak internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

   Cevapla
   1. muhammet

    tecil tarihimi öğrenemiyorum nası öğrenebilirim

    Cevapla
 2. 18607944122

  ağustos celbinde askerliğimin nereye çıktığını öğrenmek istiyorum.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Askerlik yeri sorgulama işlemlerinizi e-devlet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

   Cevapla
   1. Sinan

    Ben tehcili ocak 2015 de bozdum şubeden verilen belgede cep dönemi ağustos diyor ve 04.08.2015 tarihine kadar askerlikten ilgili bir sakıncası yoktur yazıyo ayın 4 ünde hemen askere alınırmıyım ve ne zaman belli olur nereye düştüğüm admin cevaplardan sevinirim teşekkür ediyorum

    Cevapla
    1. Subay

     Merhabalar, 25 temmuzda açıklanacaktır.

     Cevapla
 3. yakup arslan

  ben alman vatandaşıyım ve askerlik yapmadım.türk vatandaşlığıma gerı geçmek istiyorum 175 boy 111 kiloyla belfıtığı amaliyatı geçirdim ve ayriyetden sağ dizimde platin var ben askere alırlarmı türk vatandaşlığına geri gecsem

  Cevapla
 4. hikmet

  admin bey ben 91 ığdır doğumluyum gecen ocak ayında tecirimi bozup muane oldum en kısa zamanda askere alacagız diyorlar ama bir türlü almıyorlar söde ığdır kasım alıyorums ama ben tecir bozup biran önce gitmek istiyordum cvp verriseniz sevinirim

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Asker alımlarında bazen aksaklıklar olabiliyor. Kasım celbinde asker olursunuz Hikmet bey.

   Cevapla
 5. emrah öt

  aydın 1.j.gn.k.lığı aydın merkez kaç gün acemi birliği yapılıyor

  Cevapla
 6. ercan

  admin bey ağustos celbınde kısa dönem er olarak askerliğim çıktı. aynı zamanda sınıf öğretmeni olarak görev yapmaktayım. ben ağustosun kaçından itibaren asker olarak gözüküyorum ve maaşımı kaçına kadar almam gerekıyor bılgılendırırsenız sevınırım.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Bayramdan sonra askerlik başlayacaktır. Hangi maaştan bahsettiğinizi anlayamadık Ercan bey.

   Cevapla
 7. yunus hasar

  malatya kaç tertim… kaçıncı
  ayyy

  Cevapla
 8. TÜRKER

  BEN 20.11.1992 DOĞUMLUYUM TECİLİ BOZDUM NE ZAMAN GİDERİM ASKERE 4 TERTIP GIDERSEM AYIN KAÇINDA GİDERİM SİLÜS NE ZAMAN ALIRIM?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   4 Tertip olarak askerlik yeriniz açıklanırsa kasım celbinin ilk haftasında birliklerinize teslim olmaya başlarsınız.

   Cevapla
 9. TÜRKER

  boy 1.91 kilom 92 nereye düşerim sizce kütük kars ikametgah izmir hiç bir saglık sorunum yok. sadece ayak tarak kemıklerım kırılmıstı bundan 5 yıl omce?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Askerlik yerinizin nereye düşeceğini söyleyemeyiz. Yerleriniz belli olduğunda ancak öğrenebilirsiniz.

   Cevapla
 10. talha

  1993 doğumluyum üniversite öğrencisiyim askerlik çağrı kağıdı bana
  ulaşmadı çağırılıp çağırılmadığımı bilmiyorum ne yapmalıyım

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Yapmanız gereken tek şey askerlik şubesine gitmektir.

   Cevapla
 11. metin

  ben heyetten röntgen sonuclarını aldım sonuç bilgilerini internetten bakabilirsiniz dedi bınu nasıl yapıcam

  Cevapla
 12. oğuzhan

  askere giderken yanımızda neler götürmeliyim askere gidenler bir şey götürme diyor askerde elbise veriyorlar diyorlar doğrumu

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Evet Doğrudur.

   Cevapla
 13. engin

  1.temmuz 2011 de üniversiteden mezun oldum 2 yıl tecil hakkımı kullandım.celp dönemim aralık 2013 tü değiştiği için kasım oldu.benim 2 sorum olacaktı.bu kasımda memur olarak atanma ihtimalim var askerdeyken atansam hakkım saklı kalırmı.bide kasımın kaçında birliğe teslim olmalıyım ve başvuruyu ne zaman yapmalıyım.

  Cevapla
 14. ercan yıldız

  bende 2011de üniden mezun oldum o zaman aldığım durum belgesinde celp dönemi aralık 2013 yazıyordu 2 yıl tecil hakkımı kullanmış oluyorum bu durumda.kasım celbine gitmek için en geç ne zamana kadar başvuruyu yapmam lazım.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Kasım başvuruları geçmiştir Ercan bey. Şubat askerlik dönemi için başvuru yapabilirsiniz.

   Cevapla
 15. oğuzhan

  çok teşekkür ederim bilgelendirdiğiniz için

  Cevapla
 16. cihad

  01.01.1994 lüler ne zaman askere gidecekler ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   2014 yılında Cihad bey.

   Cevapla
  2. cihad

   tşk ederim sağolun:)

   Cevapla
 17. özlem

  admin bey eşimim askerlik tecili kasım 2013 de doluyor. onu ne zaman askere çağırırlar. okul işi olmadan tekrarda tecil ettirebilir mi. bu arada 28 yaşında 29dan sonra tecil edilmiyormuş doğrumu.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Tecil ettiremez. Kasımda tecili biterse, şubatta asker olma ihtimali olur Özlem hanim.

   Cevapla
 18. özlem

  çok teşekkür ederim admin. 5ay mı 12 ay gidecek askere peki.askerliğin süresi neye göre belirleniyor .elektironik öğretmenliğini okudu da.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Tsk tarafından belirlenmektedir Özlem Hanım. Sınıflandırması hakkında bilgi veremeyiz.

   Cevapla
 19. Vural

  Ben 1994 doğumluyum askerlik için muayneye gittim 2014 kasımda gideceksin dediler bende şubat tercihi yaptım bana %55 şubatta gidersin dediler askeriyede işyerinden soruyolar kesin şubatta gidicekmisin diye ona göre eleman alıcqz diyorlar bende burdan sormak istedim admin bey şubatta kesin asker olurmuyum cevabınìzı acil bekliyorum şimdiden teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Kesin birşey söyleyemeyiz, %50 gidebilirsiniz Vural bey.

   Cevapla
 20. mesut

  94/1 ım acemı bırlıgı nereye dusundugu ne zaman acıklanır

  Cevapla
 21. ilker

  iyigünler ben 1994 doğumluyum balıkesirliyim ve merkez 2014 yılı kasım ayında gönderiyor ama ben erken yani şubatta gitmek istiyorum ne yapmam lazım şubeye gidiyorum olmaz diyo bi yardımcı olurmusunuz ???

  Cevapla
 22. yusuf tüm

  ben 1993 lüyüm 4 gtcem sülüsü nezaman verirler

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   93/4 askerlerin sülüsleri Ekim ayının son haftasında askerlik sorgulama işlemleri açıklandıktan sonra şubelerden alınabilir.

   Cevapla
 23. isa darıcıoğlu

  merhaba bn 94 doğumluyum nereye gideceğimi nasıl öğrenebilirim

  Cevapla
 24. ertugeul

  ben askerligimi 2011 tecil ettirdim kasım 2013 e kadar tecilli olarak görünüyodum gecen askerlık subesıne gıttıgımde eylülde bıttıgıni söyledıler benım merak ettigim husus ben bir ogretmen adayıyım ve tercıhlerımı de yaptım ve bır kac gun içidede sonuçlar acıklanacak ama eskerlikle ılgılı problemı olanları tercihleri onaylan mıyor dıye birşey duydum benım eylülde tecilim bitiyor ıse kaçajk durumuna düşüyor muyum atamamda bır sorun yaratır mı? teşekkürler

  Cevapla
 25. 325

  S.A ADMİN 15.04.1994 İST/ZEYTİNBURNU DOĞUMLUYUM GEÇEN HAFTA MUAYENE OLDUM ASKERLİK ŞUBESİNDE VE CELP TERCİH DÖNEMİNE ŞUBAT 2014 YAZILDI FAKAT ZEYTİNBURNU KASIM DA GÖNDERİYOR? NE ZAMAN GİDERİM ? BANA KALIRSA İNŞALLAH İLK DEVRE GİTMEK İSTERİM

  Cevapla
 26. MUHAMMET

  1994 ZONGULDAK DOĞUMLUYUM DÖNEMİM 1994\4 GÖNDERİYOR ERKEN GİDEBİLİR MİYİM ŞUBEYE BİLDİRDİM

  Cevapla
 27. orhan tutuk

  88 doğumluym ikikere tecil ettim askerliği bu yıl yerleştim tecil edebilirmiyim nasıl?

  Cevapla
 28. samet

  ne zaman gideceğimi nasıl öğrenebilirim

  Cevapla
 29. samet

  ne zaman askere gideceğimi nasıl öğrenebilirim

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Askerlik Sorgulama işlemleri devreye girdiğinde öğrenebilirsiniz. Sistemler şuan kapalıdır. Açıldığında web sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.

   Cevapla
 30. kamil

  Merhaba,
  Temmuz 2013 den bu yana ağustos celbine başvurmadığım için bakaya kaldım, fakat ağustos ayında kasım celbine başvurmak için şubeye gittim transkript ve fotoğraf teslim ettim, neden bakaya kaldığımı anlatan savunmamı yazdım. Bakaya kaldığım için eve ceza geleceği söylendi fakat gelen birşey yok henüz. Cezayı ödemek için belli bir süre varmıdır, bir de sistemden başvurumu görebilmem mümkün müdür kasım celbine?

  Cevapla
 31. remzi kurum

  Selam
  askerlik bilgilerim şubeye gittiğimde gözükmüyor askerlik yaptığım gözükmüyor emeklilik için bilgilerim gerekiyor fakat askerlik bilgilerim sistemde gözükmediği için işlem yapılamamaktadır nerden öğrenebilirim veya neyapaibilirim?teşekkürler saygılarımla..!!tc.10515074632

  Cevapla
 32. fatih dağ

  1995 şubatlıları ne zaman muayene olacaklarını ögrenebilirmiyim

  Cevapla
 33. serhat

  Merhaba ben 31.03.1988 dogumluyum lise ve onlisans turizm otel isletmeciligi mezunuyum acik ogretimden 3 . Sinif isletme okuyorum ama okulu birakip tecili bozup askere gidersem askerde uzman olarak kalabilirmiyim ingilizce ve rusca biliyorum bilgilendirirseniz sevinirim tesekkurler.

  Cevapla
 34. abdurrahman kavsuk

  Merhaba admin ben 94 lüyüm ve tehcil ettirmek istiyorum askerligimi okumam yada dışardan bi yerden okumam lazımmı yoksa kafama gore tehcil ettirme sansım warmı ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Direk askerlik şubesine giderek askerliğinizi tecil ettirme hakkına sahipsiniz.

   Cevapla
 35. kenan

  93 dogumluyum 2 yillik universite okuyordum bu sene bitti ay sonunda gecici mezuniyet belgemi verceklermis hemen tecili bozucam askerlik subesine gittigimde erken sevk icin yazariz tecili bozdugunda subatta gidebilirsin dediler subatta gidebilir miyim tecili bu ay sonunda bozdugumda

  Cevapla
 36. İlker

  Merhabalar; ben bugün tecil işlemlerini yaptım uzattım askerliğimi ancak aile hekimi boyumu 7 cm kısa yazmış bir sorun olur mu? sanırsam askere gideceğim zaman başvuru sırasında yeniden muayene olacam ve bilgiler güncellenecek şimdilik bir sorun olur mu?Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim…

  Cevapla
 37. pınar

  Merhabalar. 352. dönem (ağustos 2013) kısa dönem erlerin daha önceki dönemlere göre fazladan 12 gün askerlik yapacakları söyleniyor. Bu konuda bilginiz var mı? Şimdiden teşekkür ederim.

  Cevapla
 38. Ümit

  25.05.2013 de muayene oldum Uşak merkez doğumluyu ve askere 4 gidersin dediler şubedeb ben erken gitmek istiyorum diye yazdırdım çıkma ihtimali ne kadar 94 e kaç giderim nasıl öğrenebilirim erken gitme durumumu ??

  Cevapla
 39. Mithat Çetin

  93 doğumluyum bana kasımın ilk haftası sevk al dediler acaba ne zaman açıklanır acemi birliği?

  Cevapla
 40. murat

  askerlik ne zaman belli oluyor

  Cevapla
 41. yusuf

  slm ben kasım ayında alınmak üzere tecil bozdurdum açık öğretim okuyorum ama son anda vazgeçtim askere gitmekten tekrar tecil ettirme gibi bi hakkım varmı

  Cevapla
  1. eyüp

   kiraz pınar mahallesi kaçocakları mevki yanı

   Cevapla
 42. irfan kutlay

  benım e- devlet şifrem yok .nasıl alabilirım

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Ptt Şubelerinden Tc Kimlik numaranız ile birlikte alabilirsiniz.

   Cevapla
 43. emre

  ben liseden bu yıl mezun oldum 9 temmuz 94 doğumluyum nasıl tecil ettirebilirim neler götürmek gerekiyor giderken?

  Cevapla
 44. Mehmet DEMIR

  Merhaba admin bey,
  93 Doğumlu, Temmuz ayın da Muayene Oldum ve bana verilen kağıt da; Muhtemelen Sevk Tarihi : 04.11.2013 ( Kasım) denildi. Kesin birşey var mı gidebileceğimden ve 1993 Doğumlular Kasım Ayın da mı giderler yani 94′lü lerle gidemez mi ?

  Cevapla
 45. ahmet

  mrb. ben 2013/kasımda askere gideceğim. e-devlet şifresi alıp acemi birliğimin nereye çıktığına bakmak için siteye girdim ama “hakkınızda herhangi bir sınıflandırma sonucu bulunmamaktadır” yazısı çıktı. belli olmamıştı veya neden çıkmıyor? tşk. (biraz önce de sormuştum ama bi de buraya soruyum dedim)

  Cevapla
 46. EMRE ÇAYLAK

  ben bu sene 4 yıllık ünv. bitirdim ve temmuzda askerlıge basvurdum erken terhis istedim kasımda gitmek için acaba kasımın kaçı gibi giderım ? mutlaka bi tarihi vardır yardımcı olursanız sevinirim

  Cevapla
 47. kubilay

  sayın admın ben subatta askere gıtcem ama aynı zamanda unıversıteyıde kazandım 2 yıllık ama kaydımı dondurup gıtmek ıstıyorum askere yalnız okul tecıl ettırıyormus askerlıgı tecılı bozdurcam okulu dondurcam yalnız okulun nezaman tecıl ettırcegını bılmıyorum sızce ne yapmalıyım tecılı nezaman yapar okul gazı unıversıtesı

  Cevapla
 48. sezgın celik

  acemı bırlıgımın nereye düştügümü ogrenmek ıstıyorum

  Cevapla
 49. Türker

  1993 25 ağustos ocak ayında muane oldum 11.aydamı gidecem acaba ? askerlık şübesine gitmedim işlerden doLayı Bilgi alabilirmiyim Acaba … ? tşkLer

  Cevapla
 50. Ferhan Gürel

  Açık Öğretim Lisesine kayıt yaptırdım 4 Eylül 2013 tarihinde. Ve askerliğe kaydım var geriye aşabilirmiyim tecili mi ?
  Teşekkürler

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Evet alabilirsiniz.

   Cevapla
 51. naim özdemir

  askerlik yapacağımyer neresi

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Yerler henüz açıklanmamıştır.

   Cevapla
 52. veli cura

  admın yaksamlarben muayene oldum 93 dogumluyum ekımın son haftası sulus almaya gel dedıler son haftası derken kacında gıdım bı sorum daha var sulusu aldıktan kac gun sora yolculuk olur hemen cvp yazarsan memnun olurum ona gore kına tarıhını belırlıcem

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Ekim ayının 25 den sonra gidiniz, sülüsü aldıktan sonra 15 gün içinde asker olursunuz.

   Cevapla
 53. ünal türkücü

  MERHABA ADMİN GENEL KURMAYI ARADIGIMIZDA 10 UNDA YERLERİN BELLİ OLUCAGINI SÖYLÜYORLAR NE KADAR DOĞRUDUR

  Cevapla
 54. MERT ENGEL

  Selamun aleykum kolay gelsin bana kasımda askere gideceğim ve ekim 15 te ise askerlik şubeye gidip gerekli evraklarımı almam gerektiği söylenmişti fakat askerlik şube o tarihte tatilde daha erken gitsem evrakları alabilirmiyim

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Merhaba Mert Bey, bayramdan sonra evraklarınızı alabilirsiniz.

   Cevapla
 55. gökhan

  Selam. Benim boyum 1.64 Kilom 93 bu askerliğime engel olurmu acaba. Ben askere gitmek istiyorum inşallah sorun çıkmaz bir bilgi verirseniz sevinirim iyi günler.

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Selam hayır herhangi bir sorun çıkmaz.

   Cevapla
 56. ZAFER

  admin 10 ekimde nereye gidilecek öğreniliyor diyor asalda doğru mu kasım ayında gidicek olanlar 10 ekimde belli olcak mı neresi

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Evet tarih değişikliği nedeni ile yerler 10 ekim günü açıklanacaktır.

   Cevapla
   1. zafer

    kısa dönemlerinkide mi 10 ekimde belli olcak

    Cevapla
 57. oğuzhan t

  merhaba ben 94/1 asker gidiyorum yani sülüsü ne zaman alabilirim birde askerlik 12 aya düşünce bizi erken alma opsiyonu olabilirmi ?

  Cevapla
 58. oğuzhan

  kasım ayında askere gidecekler 12 aymı askerlik yapacaklar

  Cevapla
 59. Uğur

  93/4 gidiyorum yerler ne zaman açıklanacak acaba

  Cevapla
 60. vedat

  Admin kolay gelsin bu yerler 10 ekim denildi de heycan dorukda :) saat kacda aciklanacak ya kolay glsn

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Verilerin sisteme girişini bekliyoruz Vedat Bey.

   Cevapla
   1. vedat

    ılgınız ıcın tesekkurler..

    Cevapla
 61. Mehmet

  Admin bey, siz bilirsiniz daha önce de görmüş birisiniz sizce ne zaman belli olur yer ? yani saat kaç gibi

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Askerlik yerleri belli oldu Mehmet bey.

   Cevapla
 62. hasan

  arkadaşım öğrenmiş ben arıyorum şubeyi haala 25 ekim diyo değişti on ekimde açıklanıcak diyorum sen nerden biliyosun diyo akşama kadar yatıyolar hiç bişeyden haberleri yok

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   E-Devlet sistemini kontrol ettiniz mi ?

   Cevapla
 63. arda

  kısa dönemler mi bugün açıklanacak

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)
 64. Doğancan

  Merhabalar. Vitiligo(vücudumun bazı yerlerinde beyaz lekeler) var. Askere gitmem de sorun olur mu? Bi de beyaz saç sorun olur mu?

  Cevapla
  1. Doğancan

   Bi de yaşıma göre çok yaşlı gösteriyorum.

   Cevapla
  2. Admin (Cevapladı)

   Herhangi bir sorun olmaz.

   Cevapla
 65. buğra

  hakkınızda herhangi bir sınıflandırma sonucu bulunamamıştır yazıyor.askerlik dönemleri 25 ekimde belli olacaktı.10 ekim’demi belli oldu?hala bu yazının değişme ihtimali var mı?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)
 66. muratkaya

  acemi birliğim nereye nezaman gidecez

  Cevapla
 67. ökkeş

  asker abim nereye düştü

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Sorgulama siteminden öğrenebilirsiniz.

   Cevapla
 68. veli cura

  admın ben muanemı oldum bana ekının son haftası gel dedıler sımdı herkes doldu falan dıyo gıdemesınız dıyo bu daha muane olmayanlar ıcınmı gecerli bana bı cvp verırmısın

  Cevapla
 69. cansezgin

  merhaba admin 22 eylül 1994 doğumluğuyum liseden mezun oldum bu sene tekrar üniversiteye hazırlancam askerliğimi nasıl tecil ettirebilirim evrak olarak ne götürmem gerekiyor

  Cevapla
 70. ADNAN

  s.a ben 14.12.1990 doğumluyum.asker bu ay gidecim söylediler yerim daha belli değilş hanfg ay ayın klacında 4 grup gidiyor ayrısa nefes broblemım var spor yapamıyorum askewrde de nme yapmamlıyım

  Cevapla
 71. yusuf

  ben orta okul mezunuyum uzmanlık sınavına girebilirmiyim ve nasıl başvuru yaparım oluyor ise

  Cevapla
 72. burhan kaplan

  erken erhis bayramdan sonra olucakmı 92/3 lere vuracakmı

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   92/4 lere vurması bekleniyor.

   Cevapla
 73. salim

  acemi birligim neresi… 93/4

  Cevapla
 74. ahmet

  askerlik, sevkiat yerimi bir başkasının, edevlet şifresinden öğrene bilirmiyim?

  Cevapla
 75. birol çelik

  ben martta tecilı bozdurdum.kasımda 1.dönemde gidebilirmiyim

  Cevapla
 76. mola

  1984/emirdağ dogumluyum aöf kayıtım vardi 2008 yılında ama sınıwda kaldıgım için tekrar kayit yaptırmadım korkumdan askerlik şubesine gitmiyorum acaba uzatma gibi bir hakkım varmi ?

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Hayır uzatamazsınız, biran önce gidip askerlik şubesine başvuru yapmalısınız.

   Cevapla
 77. gazıantep

  admın kasım celbınde gıdecek olanların askerlik yerlerı bellı olmuş er olarak gıdecek arkadaşların yerlerı açıklanmış ben fakülte mezunuyum ağustosta tecıl bozdurmuştum kasımın ılk haftası askersın dedıler yedek subaylıgada başvurmuştum e devletten bakıyorum sonuç bulunamadı dıyo neden hala açıklanmamış benımkı aydınlatrsanız sevınırım

  Cevapla
 78. MUSTAFA

  KAYSERİ İNCESU 12/09/ 1994 DOGUMLUYUM İNCESU 2014 DE KASIMDA GÖTÜRÜYOR CELPDE ÖYLE GÖRÜNMÜŞ BEN ŞUBATTA GİTMEK İÇİN BAŞVURUDA BULUNDUM NE ZAMAN GİDERİM ACABA

  Cevapla
 79. hoca

  s.a. 84 doğumluyum.önlisansı bu yaz bıtırdım yoklama kaçağı kâğıdı geldi.askerlık şubesine gıtsem hemen askere çağırılırmıyım?2014 yazında gitsem ne gibi sıkıntı olur?teşekkürler

  Cevapla
 80. kasım

  ilahiyat fakultesi mezunuyum. ydk subaylığa başvuruda bulundum sizce çıkarmı?

  Cevapla
 81. mahmut simsek

  01/06/1984 dogumluyum.2011 yilinda universiteden mezun oldum.temmuz 31 e kadar tecilim vardi.bakaya kaldim kasimda askere gitmek icin basvuru yaptim ama eylul ayinda yuksek lisans i kazandim.tecil hakkim varmidir.bana ekim 25 de silusun cikar dediler.yardimci olur musunuz.

  Cevapla
 82. gökhan öz

  askerlik yeri öğrenme

  Cevapla
 83. tayfun aydın

  90 doğumluyum bugün tecili bnozdurduğumda ne zaman askere gidebilirim

  Cevapla
 84. ömer

  88doğumluyum askere gidicem kaç ay yaparım.tşkrlr.

  Cevapla
  1. ömer

   bide maddi skntlardan gidemedim ne kadar ceza yerim.

   Cevapla
 85. toprak

  merhaba ! ben 1984 dogumluyum ve hic yoklama olmadim 2006 dan beri organizasyon isi ile ugrasiyorum ve yeni bi firma kurdum .yurt disinda bi firmayla 10 senelik bi kontrat imzalamak icin yurt disin cikmam lazim elimde butun belgelerim var acaba cikista bi sorun yasarmiyim ? simdiden tesekurler..

  Cevapla
 86. Aydın

  2011 de üniversiteye başladım 1 sene gidip bıraktım dondurmadan direk bıraktım unıverste ile görüşmedim sonrasnda 15.09.1992 doğumluyum asker kaçağı olabilirmiyim açıköğretim kayıtlarınıda geciktim öğrenim yok suanda tedirginim biraz şimdiden teşekkürler

  Cevapla
 87. aslan

  ben 2011 muayne oldum ve askerlige gitmedim yani kaçağım ne kadar para cezası gelir ha bide açık ögretim lisesinde okuyorum ama tecil yapmadımlütfen yardım

  Cevapla
 88. can özcan

  1995 askerlık muaynem nezaman

  Cevapla
 89. can özcan

  adım abı ben nezaman muaynem nezaMAN GELIR BIRA CABUK VERSEN OLUR ABIM

  Cevapla
 90. pehlivan

  94 doğumluyum muayene oldum subede mayısta gideceğimi söylediler degisir mi? Ve acemi birliğim ne zaman belli olur

  Cevapla
 91. mustafa

  sadece gideceğin yeri söylüyo detaylı bilgi yok neci olarak gideceğin felan yazmıyo beğenmedim..

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Merhaba,

   Tüm bilgileriniz sülüsünüzde yer alacaktır.

   Cevapla
 92. erhanyeni

  Ben 1992. Temmuz doğumluyum ancak 2 sene tecil ettirdim sorgulama sisteminden tecilliler. İçin sorgulama bulamadım ne zaman giderim acaba

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   Merhaba,
   Tecilinizin bitiş tarihini sadece askerlik şubesinden öğrenebilirsiniz.

   Cevapla
 93. ahmet

  meraba 1994 haziran dogumluyum askeriyeden subat ayinin yirmisinde gelmemi soylediler acaba yerim ne zaman belli olur

  Cevapla
 94. ömer

  ben 94-1 gidiyorum ve şubatta gel dediler.. en erken ne zaman ögrenebilirm ?

  Cevapla
 95. ömer

  bide askere erken gitme olayı falan da var mı ?

  Cevapla
 96. kadirantep

  94’lüler celp dönemi ne zaman belli olacak bana yardımcı olabilirmisiniz?

  Cevapla
  1. nafiz özhan

   SeLamun aleykum usta 94\4 tertipler kaçıncı ayda gidecek ögrenebılırmıyım…

   Cevapla
 97. Cuma

  S.a admin muanem herşeyler tm ben erken askere gidebilirmiyim gönüllü diye 94/4 gösteriyi ama ben 94/1 gitmek istiyorum cevaplandırırsanız sevinirim

  Cevapla
 98. ramazan yaman

  2014 şubat döneminde acemi birligim neresi ögrenmek istiyorum

  Cevapla
 99. erhan

  94/1 tertiplerin yerleri net olarak ne zaman açıklanacak

  Cevapla
 100. kurul

  askerlık subesınde nereye düştüğün liste halınde asılıyor mu dışarı ?

  Cevapla
 101. Hasan

  Adminn ! ! !

  Hakkınızda Herhangi Bir Sınıflandırma Sonucu Bulunmamaktadır Yazıyor .

  Cevapla
 102. Ramazan

  Merhaba ben makine mühendisliği mezunuyum tecilimi bozdurdum ve en erken şubat celbinde askere gitmek için gerekli işlemleri yaptırdım askerlik yerim muhtemelen ocağın 24 ünde belli olacak mış belli olduktan sonra askerlik şubesine herhangi bir işlem için başvurmam gerekiyor mu yani silüs filan veriyorlarmış sanırım ne olduğunu tam olarak bilmiyorum.

  Cevapla
 103. Kemal

  Bn 1995 4 cu ayin 15 si dogumluyum ne zmn muane olurum nevsehir bide 2015 de kac yolluyo

  Cevapla
 104. Fidan erol

  Almanya,da kaliyoruz kardesim 44 yasinda bedelliye Ödeme yapti Helsinki ödedimi, ne kadar borcu Kadi nereden ögrenebilirim.
  Tesekkür ederim

  Cevapla
 105. mustafa

  nereye düstüqümü nasıl ve ne zaman öqrenebilirim fikrnz varmı 94/4

  Cevapla
  1. Admin (Cevapladı)

   94/4 tertiplerin askerlik yerleri henüz açıklanmamıştır. Ekim ayında 94/4 askerlik yeri sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

   Cevapla
 106. aliosman

  1994 dogumluyum nereye düştüm

  Cevapla
 107. yunus emre DENİZ

  Askere nereye düştüm

  Cevapla
 108. yunus emre DENİZ

  Nereye tüştüğümü nasil öğrene bilirim 1994/4

  Cevapla
 109. habib damarhan

  askere nereye düştüyümü ogrenmek istıyom

  Cevapla
 110. zeynep

  Sözlüm ne zaman asker gider şimdi tecili bozdursa ve nereye düşer bi bilginiz var mı 21 yaşında kütük maraş bi fikriniz varmı

  Cevapla

Alt Kısımdan Konu ile İlgili Sorunuzu Sorabilirsiniz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir