Anasayfa / Sizin Sorularınız / Asteğmen Terhis Belgesi

Asteğmen Terhis Belgesi

Soru: Ben 225. dönem asteğmen olarak askerliğimi 20.zırhlı tugayda yaptım. Askerden ayrılırken sadece ilişik kesme belgesi aldım. Emekli olabilmem için yedek subay terhis belgesi istediler. Bunu nasıl alabilirim ve bu belgede emekli sandığı numarası varmı? Bana bilgi verirseniz çok memnun olurum. Teşekkürler.

Cevap: 

Sayın Mehmet Eroğlu,

Askerliğiniz ile ilgili terhis belgenizi alabilmek için size en yakın askerlik şubesine giderek temin edebilirsiniz. Yedek subay terhis belgesinin üzerinde emekli sandığı numarasının olup olmadığı hakkında herhangi bir bilgiye sahip değiliz. Bu bilgiyi de size en yakın askerlik şubesinden alabilirsiniz. Teşekkürler..

astegmen-terhis

2 yorum

  1. İyi günler,
    Terhis belgelerinde bulunan son kıta/kurumuna katılış tarihi ile asteymen nasbi tarihi aynı tarih midir. Çünkü terhis belgelerinde asteymen nasbi diye bir alan bulunmamaktadır.

  2. Bende emar sonucuna göre;
    Minimal skolyoz,trotikal kifoz artmış,lomberde düzleşme,resesde(bel omurga)daralmasi,boyun fıtıgı,t-3 t-4 diskinde minimal posterior mevcuttur,sag paransal annüler kaparcık(diskte kabarma) galiba,l-4 diskte diffuz annuler mevcut,her iki nöran foromen kaudalden daralmiş birazda baska raporda nefes darligim var uzun sure ayakta kalamiomm agir kaldiramiom sizce benim askerlik ne olurr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*