Anasayfa / Sizin Sorularınız / Bayanlar Askerlik Yapabilir mi ?

Bayanlar Askerlik Yapabilir mi ?

bayanlar-askerlik-yapabilirmi

Bir bayan arkadaşımızın, bir çok erkekten daha mert, delikanlı olduğunu sitemize sormuş olduğu soru ve yorumlarla daha iyi anlıyoruz…

Merhaba ben hülya daha 18 yasındayım ve adıyaman üniversıtesınde okuyorum. BEN YILLARDIR ASKERI BIRLIGE KATILMAK ISTIYORUM . Ben sunu merak edıyorum acaba ygs sınavına gırmedende ünıversıte ögrencısı oldugum ıcın sınavlara katılabılır mıyım cunkı ben askerlık ıstıyorum vatan ıçın savasmak ıstıyorum ben bu ıs ıcın yaratıldıgımı dusunuyorum suan ögretmenlık okuyorum ve ben ögretmen olmak ıstemıyorum tek hayalım bu . ben vatanını seven mılletıne saygılı kulturlu bır ınsanım ve tarıhımızı okuyan ve ders alan bır gencım gurur duyuyorum turk oldugum ıcın ben bı bayan olarak ıcımde boylebı vatan askı varken atalarımızın ızınden gıtmek ıstıyorum ve bunuın ıcın elımden gelenı yapmak ıstıyorum.

bayanlar-askerlik-yapabilirmi

11 yorum

 1. bayan tan askerolaz

  • Aysenur Demirci

   Hayırlı günler ben Ayşenur yaşım 20 gönüllü asker olmak istiyorum üniversite okuyorum vatanimı milletimi çok seviyorum sehitlerimiz için çok üzülüyorum başvurduğum askeri yerler gurur duydular benden beni gönderdiler inci kız çocukları ve erkek çocukları babasız kaldı vatanimı çok seviyorum al bayragımın dalgalanmasi beni mutlu ediyor bana ne olur yardımcı olun boş durmak istemiyorum beni alın ne olursunuz 🙁

   • Merhabalar Ayşenur Hanım, vatanseverliğiniz bizler ve Türk milletine armağan olsun, bayanların askere alınma işlemi Ast subay veya Subay rütbelerinde alınmaktadır. Kara,Hava ve Deniz Harp okulları veya Meslek yüksek okullarına YGS, LYS sınavları ile girebilir Ast Subay veya Subay olarak asker olabilirsiniz.

 2. Mevlüt ÇELENK

  merahaba ben 1994 doğumluyum 7 ay önce muayene oldum mayısta asker olcağım söylendi ki bağlı olduğum ilçede mayısta gönderiyor şimdi sorum şu askerlik yaşı 21 oldu bu değişiklik beni etkilermi yoksa mayısta asker olabilecekmiyim? şimdiden teşekkürler..

 3. ben 1998 kasımında askere gittim 3 ay askerlik sonunda dagıtım oldum 10 günlük dagıtımımı tamamlamak icin eve gerdim fakat 4 gün sonra bir kaza gezirdim ondan sonra 2003 yılının sonuna kadar gata askeri hastanede yattım askerlikten muaf oldum suan ben askeri borclanmamı 18 ay olarak ödeye bilirmiyim çünkü ben engelliyim

 4. Ben yüksek lisans yapıyorum ve uzatma da alarak (7 dönem sonra) 2014 şubat ayında jüriye girdim fakat geçemedim ve intibak yapılarak bir dönem daha devam etmem öngörüldü. Benim tecilim ise 01.01.2014 tarihine kadardı. Bu durumda benim tecil hakkım var mıdır? Yoksa mayıs celbine mi kalırım? Mayıs celbine kalırsam rapor ile sonraki celbe erteletme hakkım var mı? Eğer varsa böyle bir hakkım hangi tarihleri kapsayan bir rapor almam gerek? Ayrıca tüm bu ertelemeleri yapabildiğim taktirde haziranda mezun olursam bir senelik mezuniyet tecili hakkına sahip olabiliyor muyum?

  teşekkürler.

 5. ula özürlü biz askerlikden kacıyoz sen askere gitmek istiyon

  • Özürlü olan sizin gibiler vatani görevini yerine getirmemek için azıcık zorlu işi görünce kaçacak yer arayıp yeterli parayı bulunca bedelli askerlik denilen Saçmalığa başvuran ve bunları yaparken ben erkeğim adamım diye ortalıkta dolaşan bir avuç Mahlukattan başka bişey değilsiniz.

 6. bir bayan olarak vatani görev yapmak ve sonuna kadar vatannıma sahip ıkmak istiyorum. bunun için lütfen bana yadımcı olun.

 7. Nurten ışıktaş

  Kızlar askerlik yapa bilmiyorsa askere gitmek yaşı kactir ve askere aynı kosullarmidir.

 8. Aysenur Demirci

  Beni askere alın

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*