Anasayfa / Sizin Sorularınız / Bayramda Askerlik Terhisi

Bayramda Askerlik Terhisi

Bayramda Askerlere Erken Terhis: İyi çalışmalar. Şuanda Gaziantep’te 358/1 tertip askerlik yapmaktayım. Bayram tam terhis tarihimizin 2.gününe denk geliyor. Acaba bayramı evde geçirebilecek şekilde erkenden gönderilme şansımız olur mu? daha önceki yıllarda bu tarz durumlarda bunu benzer durumlar yaşandı mı? Bazı kişiler bayramlarda erken terhis verildiği ve erken teskere alanların olduklarını söylüyorlar, ancak ben yinede bu söyleyenlere pek güvenmiyorum. Sizce bu durumu rütbelilere sormalı mıyım? teşekkürler.

Cevap: Bu tarz durumlar pek yaşanmamıştır. Terhis tarihi ne zaman ise o tarihte birliğinizden çıkış verilmektedir. Bilgi almak için bölük astsubayınıza danışabilirsiniz.

bayramda-erken-terhis-teskere

7 yorum

  1. ben 1990 doğumluyum. 2014 te inşaat mühendisliğini bitirdim.2015 te tekrar öss ye girerek mimarlık vs 4 yıılık bölüm yazacağım acaba bu sure içerisinde askerliği tecill edebilir miyim

  2. Askerlik bayramdan önce biter mi? yani normalde bayramın 3. günü bitiyor ama daha öncesinde tezkere almak mümkün mü?

  3. Terhis oldum ardamdan 7 gün hizmet men cezasi geldi. Bu süreyi askerlik subesine imza atarak mi tamamlayacagim. Yoksa 7 gun icin birlige geri mi döneceğim?

  4. oğlum diyarbakırda asker çarşı izini yok başka izin kullanmazsa erken terhis olurmu daha 35 ğün oldu lütfen kaç ğün askerlik yapmadan ğelir

    • Merhabalar, İzin kullanmaz ise 27 gün erken gelecektir oğlunuz. Çarşı izinleri ohal bölgelerinde olmamaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*