Anasayfa / Askeri Haberler / Bedelli Askerlik Çıkacak mı ?

Bedelli Askerlik Çıkacak mı ?

bedelli-askerlik-cikacak-mi

Bedelli Askerlik Çıkacak mı ?

Türkiye’nin en önemli gündemlerinden biri olan “bedelli askerlik” konusu, askerliğini yapmamış olan asker adaylarının akıllarını kurcalayan soruların en başında gelmektedir. Bedelli askerlik konusunda Türkiyede geçtiğimiz yıllarda birkaç kez çıktığı için, uzun bir süre üstü kapalı şekil de pasif durumda bekletilmekteydi.

Milli savunma bakanının yapmış olduğu açıklama da, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhur Başkanlığı seçimini kazanmasının ardından, köşke çıktıktan sonra Bedelli askerlik konusunu sunacağını bildirdi.

Tahminlerimize göre bedelli askerlik çıkacak mı sorusuna cevap vermek istiyoruz. Büyük ihtimalle bedelli askerlik çıkacaktır, ancak “bedelli askerlik ne zaman çıkacak” bunun için net bir tarih aralığı vermek çok zor.

800 Bin Bedellik Askerlik bekleyen kişinin yüzünü güldürecek olan bedelli askerlik, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz tarafından gelen açıklama ile “Başbakanımızın Cumhurbaşkanlığı görevine başlamasının ardından ele alınacak ilk konular arasında bedelli askerlik var” diyerek sözlerine şu şekilde devam etti, sonuncu bedelli askerlik 2011 yılında çıkmıştı, şuan bedelli askerliğin çıkmasını bekleyen 800 bini aşkın kişinin olduğunu dile getiren milli savunma bakanı, bedelli askerlik ücreti 20.000 TL civarında olması bekleniyor dedi.

bedelli-askerlik-cikacak-mi

2 yorum

  1. suleyman semih akkum

    merhabalar, ben 4 yillik fakulte mezunuyum 1986 dogumluyum. okulum 09.06.2014 tarihinde bitti. tecil hakkimi kullanmadim kasim 2014 te askere gitmek icin basvurdum. 27 ekim 2014 de askere gidecegim yer belli olacak ben bedelli cikarsa yararlanabiliyormuyum ?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*