Anasayfa / Bedelli Askerlik / Bedelli Askerlik Kredileri

Bedelli Askerlik Kredileri

Bazı zamanlarda insanların işlerinin yoğunluğundan ötürü, askerlik gibi vatani görevlerini yapmaları zor olmaktadır. Bunun için kişiler, ülkemizde yeni olarak yürürlüğe girmiş olan bedelli askerlikten faydalanabileceklerdir. Ancak bedelli askerlik için bazı şartları yerine getirmeniz gerekecektir. Bireylerin bedelli askerlik için, ilk önce güzel bir şekilde düşünmeleri gerekecektir. Çünkü askerliğe gidecek oldukları vakit içinde, kazanacak oldukları değerler fazla ise bireyler bu yola başvurmalıdır. Aksi halde bireylerin, bu süreç içinde kazanacak oldukları değerlerin sayısı az ise bunu yapmalarına gerek bulunmayacaktır. Kendini bir disiplin içinde göremeyecek olan kişiler de bu yolla askerlik görevlerini yapmaktadır.

Bazı maddi durumlardan ötürü bu yola başvuramayan kişilerin, bedelli askerlik kredilerinden faydalanabileceklerini bilmeleri gerekir. Bedelli askerlik kredilerini çeşitli bankalardan almanız mümkün olacaktır. Bunların başında şüphesiz olarak Ziraat bankası gelecektir. Bu banka üzerinden yapacak olduğunuz kredi notu işlemleri sonucunda, düşük faizler ile birlikte ödeme konusunda da kolaylıklar sağlanacaktır. Ancak; bu alanda hizmet veren tek banka Ziraat Bankası olmayacaktır. Halkbank da bu hizmeti veren diğer bankalardan bir tanesi olacaktır. Buradan da bedelli askerlik kredileri çekebileceğiniz gibi, yine ödeme konusunda her türlü imkândan faydalanma şansına sahip olabilirsiniz. Fakat kredi çekebilmek adına, belirli bir teminat göstermek durumunda kalabilirsiniz. Teminat göstermediğiniz takdirde, kredi alma durumunuz en aza inecektir. Denizbank üzerinden yapacak olduğunuz kredi işlemleri için de aynı şey geçerli olacaktır.

banka-kredileri

Bankadan bu başlık altında çekmiş olduğunuz kredinin, askerliğe verildiğini de ispatlamanız gerekecektir. Aksi halde yapacak olduğunuz bedelli askerlik için çekmiş olduğunuz kredi sonucunda, başınız bankalarla derde girecektir. Bireylerin, bedelli askerlik konusunda şubelere önceden bildirmesi onlar için faydalı olacaktır. Bu şekilde bir bildirim yapmayan kişi için bedelli askerlik biraz geç kalmış olacaktır. Ayrıca dikkat edilmesi gereken diğer bir noktada, yaş koşulunu yerine getirmek yönünde olacaktır. Yaş anlamında bu vazifeyi yerine getirmeyen kişilerin, normal bir şekilde askerlik yapacaklarını bilmeleri gerekir. Ayrıca diğer bir noktada kısa ve uzun dönem konusunda olacaktır.

Dört yıllık bir fakülte mezunu olan kişinin, kısa dönem olarak askerlik yapacağını bilmesi gerekir. Ancak bu durumu devlet ayarladığından ötürü kişilerin kısa ya da uzun dönem konusunda seçim durumları olmayacaktır. Bireyler bunu göze almadan önce bedelli askerlik durumunu göz önünde bulunduracaklardır. Bedelli askerlik için yıl içinde yapılacak olan başvuruları kaçırmamanız da sizin yararınıza olacak bir davranıştır.

bedelli-askerlik-kredisi

Bir yorum

  1. Mrb ben 1991 doğumluyum 2009 da yurt dışına çıktım 9 ay kaldım Türkiye döndüm 2011 de tekrar yurt dışına çıktım 3 ay kaldım tekrar döndüm 2012 de tekrar çıktım yurt dışına 2 sene 6 ay kaldım dövizliden faydalanırmıyım şimdiden teşekürler

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*