Anasayfa / Bedelli Askerlik / Bedellik Askerlik 25 Yaş 18Bin TL

Bedellik Askerlik 25 Yaş 18Bin TL

bedelli-askerlik-2015

Son günlerde gündemi sıkça meşgul eden konulardan biri bedelli askerlik. Bilindiği üzere konu Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz a sorulmuş O da son kararın Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından verileceğini söylemişti. Sonrasında gözler başbakana çevrilmiş ve G-2 zirvesi için gittiği avusturalya dan konuyla alakalı araştırmaların sürdüğünü söylemişti.

Yaş konusunda tam net bir açıklaması olmamakla birlikte açıklamalardan sonra kulislerde konuşulan yaş 25. Ödenecek tutar ise 17 bin olacağı söyleniyor,

Son bedelli askerlik uygulamasına 30 bin lira ödeyerek başvuran yaklaşık 70 bin kişiden devlet kasasına 2 milyar 130 milyon lira kalmıştı. Yeni bir bedelli askerlik uygulaması için tartışılan rakam ise 20 bin civarında. Bu rakam üzerinden başvurulursa devlet 10 milyar lira alacak. İlerleyen zamanlarda netlik kazanacak konu bir çok genci heyecanlandırır nitelikte.

Bizim tahminlerimize göre Yaş sınırı 25, Bedel ise 18.000 TL olur diye tahmin ediyoruz.

bedelli-askerlik-2015

3 yorum

  1. Askerliğin martta 9 aya düşeceğine dair söylentiler var bu konuyla ilgili net bir açıklama yaparmısınız ?

  2. Böyle bir sömürü düzeni görmedim. Eşim 3 yıl önce neden 30 bin TL ödedi. Hala borç ödüyoruz seneye anca bitecek. Biz neden 12.000 lira fazla ödedik çocuğumuzun rızkından arttırıp da. Bu nasıl saçma bir düzen. Tabii baktılar 30 bini kimse ödeyemedi indirdiler. İlk bedellide çok kişi ödeyememişti ikinci taksidi, sonra af çıkarmışlardı.Çıkardılar da helal mi bu paralar.Biz kendimize bile sevinemiyoruz .Neden derseniz FAKİR OLAN ÖDEYEMEYECEK HALDE OLANLARA ÖL git askerde yıllarını heba et diyorlar.

    Bizim 12.000 Tl ve de 3 sene önce fazla ödediğimiz parayı helal etmiyorum.Bu saçma sapan hükümete.Allah belalarını versin inşallah.Borç harç içindeyiz çoluk çocuk kısıyoruz…Geri ödemeyecekler mi yaaa..Bu nasıl mantık daha sonraki senelerde çıkarıyorsan daha pahalı yaparsın.Gönül pahalı olmasından yana değil ancak bu adaletsizlik NEDEN??? İlk bedellide parasını ödeyemeyenler mecbur askere gitmişlerdi ikinci taksidi ödeyemedi diye, ondan sonra kalk 3 sene sonra bu fiyata tekrar çıkar. Dalga mı geçiyorlar, yani biz kazıklandığımızla kaldık. Tam pislik bu hükümet yaa, nerden parayı toplasam diye baktığı yetmiyor, adaletsiz uygulamalarla iyice ümüğümüzü sıkıp bunaltıyor. Bunlara oy verenlerin deee……Sömürge hükümeti…

    Sorum : Biz neden fazla ödedik, mutlaka iade edilmeli bu fazla alınan paralar.Eğer bu paraları geçim, dolar vs. hesabına göre yapıoyorlarsa bugünkü meblağ daha yüksek olmalıydı ama biz 3 sene önce neredeyse iki katını ödemek zorunda bırakıldık..Fakirler ne yapsın a dostlar ???

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*