Celp Dönemi Nedir ?

470

celp-nedirAskerlik yaşına gelmiş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, askerliklerini yapmaları için kütüklerinin bağlı olduğu askerlik şubeleri tarafından askere alınmalarına celp dönemi denir. Askerlik yapmak üzere son yoklamaya girenler celbe tabi olur.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının doğum yılları ve aylarına göre askere alınmaları kararlaştırılınca sevk pusulaları hazırlanır ve celp dönemleri geldiğinde askere sevk işlemleri gerçekleşmesi sağlanır.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Celp Dönemleri Şu Şekilde Sıralanır;
1. Celp Dönemi Şubat Ayı
2. Celp Dönemi Mayıs Ayı
3. Celp Dönemi Ağustos Ayı
4. Celp Dönemi Kasım Ayı

Celp Dönemi Nedir ? sorusu ile ilgili olarak sitemiz üzerinden gelen bazı askerlik celp dönemi soruları;

Memleketim çankırı 2014 mayıs gönderiyo ama benim ağustos olarak geldi celp dönemim ağustosun kaçında ve nereye düştüğüm ne zaman belli olucak.

470 Yorum

  • 1994 Doğumlu kişilerin askerlik muayeneleri başlamıştır. Askerlik şubesine giderek gerekli işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

    • 94 doğumluları muayeneleri başladı, askerlik şubesine giderek muayene işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Celp sınavı ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tam olarak anlayamadık Mehmet Bey.

  • ben tecil sürem doldu 2014 şubat ayında askerlik işlemlerin ne zaman başlar ve ne zaman askere çağrılırım acaba

 1. Ben henüz muayene olmadım ve dogum tarihim (15.07.1993) ve ben şimdi muayene olsam ne zaman giderim acaba… cevabınız için TŞler Şimdiden …

 2. 03/06/1989 dogumluyum kutuk kayseri kayitli dogum yerim istanbul 4 yillik universite mezunuyum ne zaaman 2013 yillinda hangi donemlerde askere gidebilirim ve gerekli evraklar nelerdir

  • Tecilinizi bozdurduysanız kasım celbinde askere alınma ihtimaliniz yüksektir. Asker kaçağı iseniz hemen askere alınırsınız.

 3. merabalar kütüğüm ağustos gönderiyo erken sevk istedim şubat ve mayıs kabul olmadı şimdi kendi celp dönemimde alınırmıyım?

 4. 1984 doğumluyum lisans mezunuyum okulum yeni bitti.kütüğüm adana celp kasım ayı görünüyor ama daha erken bir zamanda askere gidebilir miyim ? bilgi verebilirmisiz

  • Celbiniz sizi ilgilendirmiyor bu yıl 1993 doğumluları ilgilendiren celpdir o. Siz askerlik şubesine giderek tecilinizi kaldırıp erken sevk işlemlerinizi gerçekleştiriniz.

 5. Ersin Demirtaş /

  iyi günler herkese , celp dönemleri nüfusa kayıtlı olduğumuz yere göre mi düzenleniyor yoksa , hangi ilçede askerlik şubesinde işlem yaptığımıza göre mi ?

 6. ben 19.01.1994 doğumluyum bu yıl üniversite 2. sınıfa geçtim öğrenciyim benim muayene olmam gerekiyor mu ikinci sorum üniversitenin öğrenci işleri bize siz öğrenci olduğunuz için bir işlem yapmanıza gerek yok biz öğrenci olduğunuzu askerlik şubelerine bildiriyoruz dediler bu doğru mu cevabınız için teşekkürler

  • Muayene olmanızı tavsiye ediyoruz, nasıl olsa tecillisiniz, en kısa sürede askerlik şubesine giderek muayenenizi olunuz ve tecilinizin de bitiş süresini net olarak öğrenebilirsiniz.

 7. merhabalar 4yıllık lisans mezunu olucam bu 2013 eylülde diplomamı alıcam eylülde tecilimi hemen bozsam ne zamana en yakın askere alınırım aralığa yetisebilirmiyim yardımcı olursanız sevinirim

  • Bu ay sonuna kadar başvuru yapmanız gerekmektedir. Onunda kesinliği yoktur. Tsk bazen asker alımlarında erteleme yapabiliyor.

   • admin tecilimi bozdurdum benim celp kağıdımda 04,05,2014 yazıyor merama bağlıyım ama meram 3. göderecek yazıyor ben mayısta gitmek için ne yapmam lazım cevabınız için teşekkür ederim

 8. bu arada bişe daha sorucam sadece bi stajım var agustos ayında stajımı yapaıp diplomamı alacam diplomayı almadan kasım celbine yetişmek için agustosta tecili bozdurabiliomuyum yani tecili bozdurmam icin muane olmam icin lisans diplomamı kesin almıs mı olmam gerekio bana yardımcı olabilirmisiniz kasım da gitmek icin ne yapabilirim ?

 9. yani ben şuan tecilimi bozdurup kasım celbine yetisirim öle mi? ama diplamamı eylül de alıcam o sıkıntı olmaz yani öle mi

 10. 31 aralık 2013 tecil surem bitiyor.29 yas sınıırına takılarak universiteyi bitiremedim ve mecburen askere gitcem.askerlik basvurusu icin gittiğimde 2014 un hangi doneminde beni askere alacaklar.

 11. 20 01 1994 dogumluyum en son tecil tarihi ne zamandır bu sene üniversiteye gidecem ama tecil tarihi geçecek diye korkuyorum yarında askerı subeye gıdcem ama son tarıhı verırsenız sevınırım

  • Üiversite kaydınızı yaptırdıktan sonra öğrenci belgeniz ile askerlik şubesine giderek tecil işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Siz en kısa sürede şubeye giderek muayene işleminizi de gerçekleştirmelisiniz. Muayene olduktan sonra tecil yaptırabilirsiniz.

 12. yedek subay başvurusu yaptım ve kasım celbine alindım şimdi ben askere kasımda mı aralıktamı gidecegim ikinci sorum benim kasım 23 de sınavim var askerde olursam bu sınava girebilirmiyim yada girmem için ne yapmam lazım

  • Askere Kasımda Gideceksiniz. Sınava girebilmeniz için acemi birliğinde olacağınız için bölük görevlilerinden izin almanız gerekmektedir.

  • Beyfendi, celp dönemleri kategorisini inceleyim celp döneminizi öğrenebilirsiniz. Celp dönemlerinin doğum tarihinizle bir alakası yoktur. Kütüğünüzün bulunduğu bölge ile alakası vardır.

 13. 1 temmuz 2013 tarihinde makine müh. mezun oldum. eylül 91 de doğdum şu anda 2 yıl tecillimiyim? Kasım ayında askere gidebilmem için en geç ne zaman başvuru yapabilirim? ve asteğmenlik sınavı ne zaman olur. Cevap verirseniz çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

  • En kısa zamanda gitmenizi tavsiye ederiz. Muayene kaçağı durumuna düşmemeniz için işlemlerinizi yaptırmanız gerekmektedir.

 14. 01.01.1994 doğumluyum sakarya adapazarına bağlıyım ama ağustos celbine bağlıyım şubatta gidebilmem için ne yapmalıyım?

 15. Tecilliyim ama tecili bozdurup askere gitmek istiyorum kasım 2013 de gdebilmem için ne zaman tecili bozdurmam gereklidir ?

 16. üniversiteden hazıran 2013 mezunuyum. askerlık şubesıne gıdıp herhangı bir işlem yaptırmazsam. kasım 2013 te askere gıtmek zorundamıyım. yoksa su an 2 yıl tecıllı mıyım?

  • Mezun olduktan sonra teciliniz kalkmış olabilir, askerlik şubesine giderek tecil durumunuz hakkında bilgi alabilirsiniz Ahmet Bet.

 17. Rıfat serçe /

  S.a ben muayene oldum 20.10.1993 ‘dogum tarhım. Mehmleket Cankırı.. sube bana dedı

  4 tertıp gıdıcen…. Kasımda yani Pekı bennım EKIM ayının 25 sube gıdıp nere gıdıcem mı bellı olcak acaba ??? bılgı verırımısınız …..

 18. İzin alındığı takdirde çıkabilirsin diye gördüm bir kaç sitede bu doğrumudur sonuçta gene gelip askerliğimi yapacağım.

 19. merhabalar benim bi sorum olcaktı.ben 2011 yılında eylül ayında mezun oldum.4 yıllık aöf işletme bölümü 2011 kasım ayında 2 yıl tecil hakkımı kullandım.o zmanlar sistem değişikti askere aralıkta gidliyordu son 1 ay kala memur gelin sınav kağıdı vericez dedi.simdi baktım sistem ve celp dönemleri değişmiş.benim kütükte uzunköprüye edirneye bağlı 2013 ağustos görünüyor fakat tecilim biteciği için kasımda gitmet istiyorum.15 ağustos kadar son sıkıntım şu bağlı oldugu şube ağustos görünüyor fakat ben kasım gitmek için müraccat etcem bi sıkıntı olurmu?birde 1 ve 2 grup ayırmışlar 2 grup gitmek isyorum aralık ortalarında böyle bi sansım olabilirmi?vereceginiz cvplar için çok tesekür ederim.

  • Herhangi bir sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyoruz, şubeye giderek tecilinizi kaldırıp Kasım celbi için erken sevk dilekçesi doldurabilirsiniz.

 20. merhaba ben 04.11.1995 dogumluyum bişeyi merak ediyorum dogum yerim ankara Altındag kütük çorum sungurlu benim celp dönemimde hangisi esasa alınır hangisine göre düzenleniyor cevabınızı bekliyorum teşekkürler.

 21. Merhabalar,
  Ben 15 eylul gıbı 4 yıllık fakultemı bıtırmıs olcam ve en yakın donemde askere gıtmek ıstıyorum bazı arkadaslarım 15 agustosa kadar basvurmasan subat ayına kalırsın kasımda gıdemesıın dıyorlar bu konuda bı bılgınız varmı 15 eylul gıbı dırek tecillimi bozdursam kasımda gıtme sansım varmı ? Bu arada 1989 dogumluyum kütük rize. Cevabınızı beklıyorum Teşekkürler ,Saygılar.

  • Ağustos ayı içerisinde başvuru yaparsanız ve erken sevk istediğinizi belirtip dilekçe verirseniz kasımda da gitme ihtimaliniz bulunmaktadır. Ancak bu ihtimal taamen Tsk ya bağlıdır.

 22. Selam, benim yurtdışında çalışma durumum olduğu için askerliği 2013 ün sonuna kadar tecilli, hangi celb dönemi ile askere giderim ?

 23. 07.11.1993 dogumluyum 25,08,2013 geçici mezuniyet belgemi alacam 26,08.2013 askerlik şubesine gidecem hangi ayda askere götürürler kasımda gidermiyim ?

  • 07.11.1993 dogumluyum 26.08.2013 de önlisans mezuniyet belgemi alcam 27.08.2013 askerlik şubesine gidecem ne zaman askere götürürler kasıma yetişirmiyim.

   • Kasım celbine yetişme ihtimaliniz %50 dir. Asker alımlarında tecil bozduran kişiler için bazen alım gerçekleşecek celp döneminde ertelemeler olabiliyor Samet bey.

 24. merhaba 01.26.1994 doğumluyum siirt te doğdum kimliğimde siirt ili yazıyor 10 yıldır istanbulda yaşıyorum bağlı olduğum yer siirt mi istanbul mu?birde 2014 teki ygs sınavına girmek istiyorum askerliğimi şimdi tecil ettirebilir miyim?

 25. merhaba.26.04.1988 doğumluyum.bu yıl haziranda 5 yıllık üniversitem bitti.daha tecil bozdurmadım.ağustos ayı içinde tecil bozdursam kasım celbine yetişebilirmiyim?

 26. merhaba.tecil bozdurmak için diploma gerekli mi ya da geçici mezuniyet belgesi şart mı?bunlar olmadan tecil bozduramam mı?

 27. CeSuR cesurca-@hotmail.com /

  09.08.1984 dogumluyum en son hangi ayda askere gideceğim eylul 2014 kpss sınavın agiripte ondan sonra gidebilirmiyim

 28. Sube deki memura erken sevk icin ne yapmam gerekiyor dedim. bana artik erken sevk falan yok dedi.net bilgi verirseniz sevinirim.tsk.

 29. merhaba kasımda tecilimi bozdurup askere gitmeyi düşünüyorum .. bunu bildirmek için ne zamana kadar askerlik şubesine gitmeliyim? belli bir tarih aralığı var mı yoksa kasıma kadar mı süresi?

 30. iyi günler, benim askerlik tehir belgemde muhtemel sevk tarihim Aralık 2013 olarak gözüküyor. celp dönemleri değiştiğine göre benim celp dönemim 2014 şubat a mı kaydı yoksa 2013 Kasım a mı kaydı?(lisans mezunuyum)

 31. İyi günler, ben 08.03.1994 dogumluyum. Muane oldum Kütük Adana-Seyhan beni askere Şubat 2014 de mi alacaklar bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler.

 32. admin lisans mezunuyum skerliğim 2014 nisan ayına kadar tecilli fakat dilekçe verip 2013 aralık gibi gitmek istiyorum dilekçe en son ne zan verebilirim ve hangi ayda askere gidebilirim lisansların alım ayları ne zamn tesekkürler,.,

   • saolsın admin fakat bir sorum daha olucak bu dilekçeyi verdikten sonra tekrar gitmeyebilirmiyim çünkü polis alımı oluca olmica belliş değil alım olursa başvuru falan yapacağım

 33. admin lisans mezunuyum dileçe verip erken sevk yaptıracagım fakat polis alımı olursa mülakatlara katılma şansım nedir. askere alım kasım 15 de polislik mülakatları ne zamn sonuçlanır bilmiyorum. yani erken sevk dileçem pomem mülakatlarına engel olurmu yardımcı olursanız sevinirim. tesekkürler

 34. Merhaba,

  21.07.1989 doğumluyum. Kütük Trabzon / Sürmene. Celp dönemi şubat 2014 gözüküyor. Ben erken ne zaman askere gidebiliyorum. Seneye yaz ayında askere gidebilir miyim? Bu durumun hesabı nasıl yapılıyor bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler

  • 89 doğumlusunuz, celp dönemleri sizi pek ilgilendirmiyor.. Askerlik işlemlerinizi yaptırdıktan 3 ay sonrasını takip eden asker alımlarında asker olma ihtimaliniz vardır.

 35. sayın admin ben 1993 doğumluyum tecilliyim ama celp dönemim kasım kasımda askere gitmek için tecili en geç hangi tarihte bozdurmam gerekir bilgi verirseniz sevinirim ?

 36. peki 15 ağustostan sonra eylül veya ekim diyelim bozdursam erken sevk dilekçesi doldursam kasımda gitme ihtimalim nedir acaba?

 37. yarın mezuniyet belgem geliyor.yarın öğleden sonra başvuracağım tecili bozdurup kasım celbi için.kasım celbine çağırırlar değil mi beni?
  bide vesikalık resmim biraz kirli sakallı.kabul görür mü o resim?

   • resime bakmadılar bile.hemen aldılar.ayrıca kasım celbi için başvurdum.neden kabul edilmeye %50 gibi düşük oran veriyorsunuz.edilmeme nedenleri ne olabilirki?neden alınmayayım askere.

 38. bir sorum olacaktı ben 2011 de ertelem yaptım şimdi üniversite okuyorum üniversite bittiğinde tekrar erteleme yapabilir miyim ? yardım ederseniz sevinirim.

 39. Merhaba, Ağustos 2014e kadar tecil sürem vardı fakat ben 5ağustosta Kasım celbi için tecilimi bozdurdum. Erken sevk dilekçemi iptal edebilir miyim?

 40. Merhabalar ben 1992 doğumluyum lise henüz yeni bitti daha öncede hiç muayeneye gitmemiştim gecen gün gittim ”celp dönemi Agustos 2014” yazıyor beni etkilermi yoksa daha öncemi alırlar?

  • Celp dönemleri sizi ilgilendirmez. Siz işlemlerinizi yapıp askerlik durum belgesindeki muhtemel sevk tarihinizde askere alınırsınız.

 41. ben 1994 dogumluyum muane oldum ve 04.08.2014 sevk tarıhı yazıyo muane kagıdımda bende askere ailemın ve kendı ıstegımle erken gıtmek ıstıyorum yanı ılk tertıp te bunun ıcın dılekce dıyolar askerlık subesıne gıttım oyle bırsey yok dıyolar ınternetten arastırdım ve var erken dılekce bunun hakkında bılgı alabılırmıyım

 42. 95 doğumluyum çorum çarşamba 94 doğumlular kasım 2014te gideceğine göre ben hangi celp giderim ? celp dönemleri sırayla mı değişiyor ?

 43. MERHABA 14/12/1989 dogumluyum üniversite okuyorum ama okulu dondurup askere gitmek istiyorum.kütügüm ödemiş şimdi tecili bozdursam hangi celpde askere gidebılırım.. yardımmınız için şimdiden teşekkür ederim..

 44. Selamlar;
  1986 doğumluyum. 29.12.2011 tarihinde lisans(4 yıllık) mezunu oldum. Mezuniyet sonrası 11 Nisan 2012’de 2(iki) yıllık tecil hakkımı kullandım. Nisan 2014’e kadar tecilli gözüküyorum.
  Sorum şu: Nisan 2014’te tecilim bitiyor. 2014-Temmuz ayındaki KPSS-Lisans’a girmek istiyorum. Askere alınma durumum ne olur? Celp dönemi beni de kapsıyor ise ikamete göre 2014-Ağustos gözüküyor. 2014-Nisan’da askere mi alırlar yoksa kpss-lisans sonrası(2014-Temmuz)ilk alımlarda gitme durumum var mıdır?

  Teşekkürler.

  • Teciliniz bittikten sonra askere alınma ihtimaliniz yüksek, son tecil hakkınızıda kullanmışsınız. Celp dönemi sizi kapsamıyor, 1994 doğumluların celpleri 2014 yılındakiler.

  • Hayır celpler karışın bir sıra ile de gidebiliyor. Tamamen Asker Alma daire başkanlığının belirlediği kararlar ile celp dönemleri değişmektedir.

 45. ben lisans mezunuyum ve geçen yıl 1 ağustos 2014 e kadar askerlikle ilişiği yoktur belgesi aldım.önümüzdeki yıl askere ağustosta mı yoksa kasımda mı giderim.eğer ağustos ise kasım da gitmek için ne yapmam lazım çünkü o tarihte kpss sonucunu bekliyo olacam

 46. askerlik durum belgemde bunlar yazıyor
  celp dönemi: mayıs 2014
  yoklama tarihi:02.07.2013
  grup no:2013/07 mayıs 2014
  statü: yedek sb adayı
  askerlik karar mad :28
  sevktarihi 01.03.2014-31.03.2014
  soru: tekrar muayene olacak mıyız.yoksa bekleyip yerimiz belli olunca sevk tarihinde askere mi gideceğiz

 47. ben 01. 04. 1994 doğumluyum askerlık celbınde şubat 2014 olarak yazıyo muayne olmadım daha en son ne zamana kadar muayne olmam lazım

 48. merhaba ben 92 dogumluym sıvaş merkez celbım subat dıyo ama askerlik subesı kasımda gıdersın dedı o nasıl oluyo once ağustos dedıler sonra kasım dıyolar nne zaman gıderım ben

  • 92 doğumlu olduğunuz için celp dönemleri sizi pek ilgilendirmiyor. Şubat celbi 94 doğumlular için geçerli Yusuf Bey.

 49. Selamun aleyküm ben martta tecil bozdurdum agustos ilk haftası yerin belli
  Olucak dediler gittim olmadi cikmamis dediler simdide kasimda gitcen diyolar
  Celb dönemim.subati gösteriyor ve bi arkadasim bana elinde sevk tarihinin belli

  Olucagi kağıt yoksa gidemessin diyo bana yardımcı olurmusunuz 92 mart doğumluyum

   • admın kardesım simdi ben bugun muayene işlemini bitirdim ama ben erken gitmek istiyorum dedım cumralıyım ama celp dönemı dedıler 2014 kasım dedıler bende erken gitmek ıstıyom dedım onlarda 04,02,2014 de yazıdalar kagıta ve suan öyle yazılı ben 04,02,2014 demı gıtcem bılgı verırmısın bana …..

     • sa 1988 doğumluyum eylül de hem okuyup hemde askerlik yapmak için başvuru yaptım ağustosta askersin dedi memur erken gitmek istediğimi söyledim şimdi bana verdikleri kağıtta 04.02.2014 yazıyor net gideceğim tarihi nereden öğrenebilirim çalışıyorum ona göre ayarlama yapmam gerekiyor… kolay gelsin

 50. Merhaba saygı değer sayfa yöneticileri, 13.07.1994 doğumluyum, tecil yok, şimdi gidip muayene’ye girersem kütüğüm Afyonkarahisar kayıtlı, Mayıs 2014’te kesin askere gidermiyim?
  Cevabınız için şimdiden çok teşekkürler saygılar.

   • TECİLİMİ BOZDUM CELP OLARAK 04.02.2014 YAZIYOR KÜTÜĞE BAĞLI OLDUĞUM YER İSE 2014/AĞUSTOS GÖDERİYOR BELGEDE YAZAN TARIHTEMI GİDERIM YOKSA KÜTÜĞÜMÜN BAĞLI OLDUĞU YERE GÖREMİ GİDERİM YARDIMCI OLURSANIZ EVİNİRİM.

 51. 2014 Ağustos ayında tecil sürem doluyor. Celp dönemim ise Mayıs ayında. 2015 Mayıs ayında mı askere alınırım yoksa 2014 Kasım ayında mı?

 52. 23.07.1994
  ne zaman muaneye gitmem gerekli ve ikametgah neresıyse ordakı askerlik şubesıne mı gıtmelıyım ????

 53. mrb ben 16 05 1990 doğumluyum asker kaçağıyım 93/4 tertiple gitmek istiyorum ne zaman baş vursam beni 93/4 tertiple gönderirler bilgi verirseniz sevinirm iyi günler

   • çok saol birşey daha sorucam ekimin ilk haftasında başvuru yapsam beni kasımda direk gönderirlermi yoksa hemen gönderirler çünkü devre kaybı gitmek istemiyorum ekimin ilk haftasında gitsem şubeye kasımda gidermiyim ? çünkü 1990 doğumluyum ve nedenlerden dolayı hiç şubeye baş vurmadımn

 54. mrb ben 09.09.2013 te muayene oldum 4yıllık lisans mezunuyum celp dönemi şubat:2014 yazıyor birde altında grup sırasına göre celp dönemi 2014ağıstos yazıyor ne zaman askere gidiyorum

  • Sülüs almaktan bahsediyorsanız yerler açıklandıktan bir kaç gün sonra gidebilirsiniz, yani ekim ayının son haftasında Yasin bey.

 55. askerlik kağıdımda kasım 2014 yazıyor.oradaki görevliye sordum sen ona bakma dedi ben bu sene kasım 2013 için gönüllü askerim okulumu dondurdum herhangi bir sorun olurmu

  • Kağıdınızda Kasım 2014 yazyıyorsa en erken 2014 celp dönemlerinde asker olabilirsiniz. 2013 yılı kasım celbinde asker olamazsınız Ozan bey.

  • teşekkür ederim yalnız bana kağıt vermediler askeriyede doldurduğum kağıtta yazıyordu. kasım 2014 e 1 sene var 1 sene ileriye atarlarmı sonuçta ben bu kasım demiştim orada

 56. 1988 doğumluyum üniversiteden sonra 2 yıllık tecil hakkımı kullanmıştım 2014’ün şubat ayında tecilim bitiyor ne zaman askere alırlar şimdi den teşekkürler.

 57. Merhaba ben 02.07.1994 doğumluyum askerliği mi tecil ettirmek istiyorum bunun için en son hangi tarihte şubeye gitmeliyim birde tecil için muayene girmeme gerek varmı 2012 4 yıllık lise mezunuyum

 58. Merhaba ben 02.07.1994 doğumluyum askerliği mi tecil ettirmek istiyorum liseden 2012 yılında mezun oldum ne kadar süre tecil ettitebilirim birde tecilde muayene gerek varmı yardım ederseniz çok sevinirim

 59. Şube genel er celp dönemim 2014 Ağustos yazıyor.ben daha önceden yani Ağustos dan önce askere gidebilir miyim gitme olasılığım ne kadar benim ayrıca erken gitmem için elimden bir şey gelirmi

 60. MUSTAFA DÜNDAR /

  muayne oldum ilk bana 4 tertip kasım ayı dediler sonra erken gitmek istermisin diye
  soru sordular bende evet giderim dedim
  celp kağıdım da yazan ise 04/02/2014 sevk tarihi asıl sorun şu olucak
  kağıtta yazan tarihdemi gidicem yoksa 4 tertip mi gidicem teşekkürler

 61. Ben cevabı göremediğim için bir daha yazıyorum.askere Ağustos ayı yazıyor gideceğim tarih erken gidebilir miyim 1veya2tertip sizce:))

 62. kütük kırıkkale kırkkalede ikamet etmekteyim 94 doğumluyum muainemi oldum ve bana verdikleri kağıtta celp dönemi 2014 şubatın 14 ü yazıyo muhtemelen sevk dönemi 2014şubatın 4 ü yazıyo nezaman giderim

 63. merhabalar. benim tecilim ağustos 2014 te bitiyor. acaba tecilimi bozsam kasım ayına askere gidebilir miyim? yoksa geç mi kaldım?

 64. mrb bir sorum olacak çok merak ediyorum hepatit b hastaları askere alınıyormu yoksa askerlikten muaf’mı olurlar bilgi verirseniz sevinirm

 65. admin benim kütüğüm samsun vezirköpru ama sakaryada muayne oldum vezirkopru iki aldı yani mayıs benım celb donemım 2014 şubat yazıyor muayne kağıtımda celb donemıme goremı gıdıcem kütüğe göremi

  • SEÇİM VE SINIFLANDIRMA SONUÇLARI MİLLÎ SAVUNMA BAKANLIĞINCA 25 EKİM 2013 SAAT:11.00’DEN İTİBAREN E-DEVLET ÜZERİNDEN YÜKÜMLÜLERE DUYURULACAKTIR

 66. İyi günler, yd. Subay adayi statusundeyim, muhtemel sevk tarihim 30 kasım 2013 ve celp dönemi aralık 2013 yaziyor. Muayene olmadim ve askere en erken ne zaman gitme ihtimalim var? Birkac ay bakaya kalirsam ne tur sakinca ve cezasi olur? İlginize tesekkurler.

 67. Merhaba, kasım ayı içerisinde askere gideceğim kesinleşti, şu sıralar askerliğin 12 aya düşeceği kesinleşen bir bilgi olarak bize aktarıldı. Acaba bu süre kısalması beni etkiler mi? Yani 12 ay mı 15 ay mı askerlik yapacağım? Şimdiden yanıt veren arkadaşlara teşekkür ederim.

 68. Sanırım 1994 doğumlu olanlara muayene başlamış.
  22.07.1994 doğumluyum .
  Kimlik te Nüfüs a kayıtlı olduğum il Şanlıurfa İlçe Bozova .
  Doğum yerim Gaziantep /Şahinbey.
  1)Muayene ye nereye gitmem lazım.
  2)Ne zaman giderim.

 69. Sevgili Admin Bir Sorum Olacak.
  Askerliğim Tecil Olduğu Halde Gideceğim Yer Bile Belli Olmuş Ki Ben Yoklama Bile Yaptırmadım Neye Göre Ve Nasıl Oluyor Bu durum Sebebi Nedir Ögrenebilirmiyim.

 70. 07.10.1988 Doğumluyum
  2011 Yılı Kasım Ay’ında Aöf’den Kaydımı Sildirerek Üni Terk Olarak ASkerliğimi 31 Aralık 2013’e Kadar Tecil Ettirmiştim.Geçen Yıl Ygs’ye Girip Tekrar Aöf’ye Kaydımı Yaptırdım Ama Buna Rağmen Askerliğim Tecilli Olduğu Halde Sevk Verilmesinin Sebebi Nedir ?Yani Ben Askerliğim Tecilli Diye Düşünüyorken Gideceğim Yer Bile Belli Olmuş Ve Ne Yapmam Gerekiyor Tekrar Tecil İçin.İlginiz İçin Şimdiden Teşekkürler.

 71. s.a ben usakta oturuyorum ikametgah usakta..ama kütük antep te benim acemilik yerini bildiren kagıt nereye gelir.. ayrıca 93/4 tertibim.. asker alımı kasım aynın kaçına kadar sürer…

 72. Merhaba,

  ben 1988 doğumluyum zeytinburnu kütüğüm. aöfden inş haziranda mezun olacağım. diplomamı alır almaz 30 hazirana kadar erken sevke başvurmak istiyorum. Eğer kabul edilirse isteğim ağustos celbiyle gidebilirmiyim. ayrıca yukardaki celp dönemleri 94lülerimi ilgilendirir yoksa her doğum tarihinimi ben 88li oldugum için zeytin burnu kasım celbi olarak gözüküyor. beni ildilendirirmi bu yoksa ağustosla gidermiyim. yada kasımmı bekletirler.

 73. Merhaba 1989 doğumluyum öğrenciliğime son verdim ve askere gidicem fakat devre kaybı olarak gitmek istemiyorum şuan muayne olsam hemen mi askere alırlar yoksa 4.celp dönemiylemi giderim

 74. 26.07.1982 dogumlu üniv mezunuyum şu an başvursam kasım veya aralıkta askere alınırmıyım? acil cevap lütfen

 75. Bn muhanemi yaptırdım.Şubat olarak belirlemişlerdi.Eskişehirde yaşıyorum.Ama kütük bilecik.Bileciği araştırdım celp dönemi mayıs gözüküyor internette.Bnm şubatın değişme ihtimali varmı acaba

 76. 03.08.1991 doğumluyum tecil hakkım ocak 3 te bitiyor fakat ben ygs-lys sınavına hazırlanıyorum.Tokat/Turhal nüfusuna kayıtlıyım ve bu ilçenin celp tarihi 2014 kasım olarak gözüküyor o tarihe kadar üniversiteye kayıt olursam herhangi bir sorunla karşılaşırmıyım.Cevabınız için şimdiden teşşekkür ediyorum.

 77. tolgahan alkaç /

  18 09 1994 dogumluyum kutuk hatay yayladagı kaç tertip askere gidecegim bilginizi alabılırmıyımm..

 78. merhaba ben 4 yıllık lisans programından 2011 yılında mezun oldum,2013 yılının mart ayının sonunda tecilim bitiyor,hangi dönemde askeere giderim ?

 79. Askerlik yerimi e devlet üzerinden öğrendim
  Sevk başlangıç tarihi 4 kasım 2013
  Son sevk tarihi 7 kasım 2013

  askerlik subesinden sülüs mü almadan uçak biletimi 7 kasım a aldım o tarihte teslim olacam bir sıkıntı olurmu. (örneğin sülüsümde 6 kasım derse)

  Şimdiden teşekkürler

 80. Tc Kimlik No37231275594Şube AdıKOVANCILARAdıALPERSevk Bitiş18/12/2013SoyadıYILDIRIMCelp DönemiKASIM 2013Eğitim BirliğiKASTAMONU 5.J.EĞT.A.K.LIĞI/KASTAMONU / KASTAMONU / KASTAMONUCelp Grubu2Esas BirliğiİL J.K.LIĞI/RİZE / RİZE / RİZEKuvvetJANDARMA GENEL KOMUTANLIĞIStatüKISA_DÖNEM ERSınıfJANDARMASevk Başlangıç16/12/2013Branşı OLDUĞUNA GÖRE BEN HANGİ AYDA ASKERE GİTMEM GEREKİYOR …

 81. Arif Kızıltepe /

  17.10.1994 doğumluyum daha hiç muane olmadım en son ne zamana kadar muane olmam gerekiyor

 82. mart 94 doğumluyum 2011 haziran mezunuyum bu zamana kadar bi işlem yapmadım. nasıl tecil edebilirim üniversiteye hazırlanıyorum. ne yapmam gerek?

 83. 14.4.1995 dogumluyum,2014de askere gidebilirmiyim yani 19 yasni
  Doldurup muaine olduktan sonra dilekçe verip askere 2014 senesinde gidebilmem
  Mümkünmü??

 84. Merhaba ben Mardin merkezde ikamet ediyorum fakat kütüğe kayıtlı olduğum il ilçe çorum osmancık 15.01.1994 doğumluyum ve muayenem başladı mı bilmiyorum acaba adrese kayıtlı olduğum ilin askerli şubesinden askerlik durumumu öğrenebilir miyim yoksa kütüğe kayıtlı olduğum çoruma mı gitmeliyim

 85. 87 doğumluyum hala üniversite öğrencisiyim fakat ailevi durumumdan dolayı bir an önce askere gitmek istiyorum .
  Başvurumu bugün yapsam ne zman askere alınırım ? Yıldırım Bursa kütüğüm . Bir de okulumun sınavlarına girme şansım olur mu askerlik süresince ?

 86. 01.01.1988 dogumluyum.Bir yandan sahibi bulunduğum bir firmanın yöneticiliğini yapmaktayım bir yandan da 5 yıllık bir fakültede okumaktayım şuan yedinci senem tecilim mezun oluncamı dolar yoksa bir süresi varmıdır. Bilgilendirirseniz çok memnun olurum

 87. meraba ben1993 dogumluyum
  06.11.2013 tarıhın de muayne oldum yoklma kacagıydım ama son yoklama kehadında sube genel celp donemı 2014 kasım yazıyor yardımcı olabılırmısınız.

 88. merhaba,1990 doğumluyum temmuz 2013 de üniversite lisans düzeyinden mezun oldum şubat alımı için başvurdum kesin gider miyim yoksa mayıs ya da ağustosa kalır mı? teşekkürler.

 89. 15.08.1994 Doğumluyum 31.12.2017 Ye Kadar Tecilliyim Normalde Gitseydim Ağustosda Celp Oluyodu Fakat Tecilimi Şimdi Bozsam Hemen 1Tertip Olarak Gidermiyim?

 90. Merhaba ben bugun tecilimi bozdurdum yarında muayene olmak için sağlık ocağına gidicem beni ne zaman askere alırlar? Bide bana verilen kağıtta 14 ağustos 2014 celp dönemi 28.madde yazıyo bu ne demek yardimci olursaniz sevinirim. Simdiden Teşekkürler

 91. mrb.benim sorum şudur askerlik şubesine gittim tecilimi bozdurdum şubat ayında askere gitmek istiyorum dedim.elime bir kağıt verdiler kağıtta celp dönemi Şubat 2014,Grup numarasına göre celp dönemi 2013/10(kasım 2014) yazıyor bu kavramlardan hiç birşey anlamadım..Şubatta askere gidebilirmiyim SAYGILAR

 92. mrblar boyum 1.70 kilom 95 Aile hekimi askerliğe elverişlidir raporu verdi.askere gittikten sonra kilo alarak kilo sınırını aşarsam ne olur..teşekkürler

 93. Mrb.benim sorum askerlik şubesine gidip tecilimi bozdurup şubatta askere gitmek istediğimi söyledim.elime bir kağıt verdiler kağıtta celp dönemi Şubat 2014,Grup numarasına göre celp dönemi 2013/10 (Kasım 2014) yazıyor bu kavramlardan hiç bir şey anlamadım..şubatta askere gidebilecekmiyim..SAYGILAR

 94. Mrb benim sorum tecilimi bozdurup şubatta askere gitmek için şubeye gittim elime bir kağıt verdiler kağıtta cep dönemi Şubat 2014;Grup numarasına göre celp dönemi 2013/10 (Kasım 2014)yazıyor hiç birşey anlamadım acaba şubatta gidebilecekmiyim teşekkürler

 95. 1984 dogumlu ve onlisans mezunuyum. Ayni zamanda acikogretim fakultesi 2. Sinif ogrencisiyim. Acikogretimden tecilim 31 Aralik 2013 tarihinde sona eriyor. Ancak ben yurt disinda calisiyorum. Konsolosluga tecil icin basvuruda bulunacagim. Ancak islemler Aralik ayinin ortalarina kadar surer gorunuyor. Bu durumda ne zamana kadar basvuruda bulunmam gerekir? Ilk celp donemine kadarmi? Yoksa 31 Aralik 2013 tarihine kadarmi? Ilginize tesekkurler.

  • Siz en kısa sürede konsolosluğa giderek çalıştığınızı beyan ediniz. Onlar askerlik şubenize gerekli bilgileri vereceklerdir.

 96. slm arkadaşalr ben yaklaşık 2 yıldır kaçağım eğer askerlik şubesine gidersem direkmi yoluyolar yoksa günmü weriyolar

 97. Merhaba
  benim tecilim aralik 2013 te bitiyor.Bugune kadar ne yoklamaya gittim nede askerlik subesine…Suanda da yurtdısından calısma ve oturum iznini bekliyorum.Benim aralık sonuna kadar yurtdısına cıkısımda herhangi bir sorun olur mu? en son muayneye gitme tarihim ne zamandır? 31 aralık oncesi mi 28 subata kadar mı?

 98. merhaba , benim muayene olduğum yerden aldığım belgede celp dönemi 24 subat 2014 yazıyor fakat memleketim ( amasya ) bu sene 3 gönderiyor ben bir mi gideceğim yoksa üç mü ?

 99. merhaba. ben subat 2013 itibariyle yuksek lisansimi tamamladim ve o tarihte askerlik subesinden nisan 2014 e kadar tecil aldim. ben yedek subay olarak askerligimi yapacagim icin o donemde gorevli bana 2014teki celp donemim ne olursa olsun er olarak yapmayacagim icin tecil ettiremessem nisan celbinde cagrilicagimi soylemisti. fakat daha sonra cikan kanunla erlerin ve yedek subaylarin celp donemleri birlestirildi.ve benim subemin celp donrmi agustos 2014. buna gore iki sorum olacak:

  1- beni askere hangi celp doneminde cagiracaklar?

  2- eger agustos celbinde cagrilicaksam egitimime devam etmek istersem ve doktora icin bir okula kayit yapmam eylul gibi bir ayda olacagini dusunursek askerligimi bir donem daha tecil ettirme imkanim bulunur mu? bu konuda tsk yardimci olur mu?

  kusura bakmayin uzun oldu ama hayati onem tasiyan sorular. cok tesekkurler

 100. merhabalar arkadaşlar, durumumu şöyle anlatmak istiyorum karışık bir durumumun olmadığını düşünüyorum fakat benzer örneklerine rastlamadığım için sorma ihtiyacı hissettim.

  2010 yılı ekim ayında yüksek lisansa başladım ve askerliğim 3 yıl 4 ay gibi bir süre tecil edildi. Bu demek oluyorki Şubat 2014 yılına kadar tecilli durumdayım. Benim askerlik şubesine gitmem gereken en uzak zaman hangi zaman dilimi olacaktır. Öğrenci işlerindeki askerlik işleri sorumlusu bana Mart 2014 celbine kadar tecillisin demişti. Bunun anlamı ne demek oluyor?

  Pazartesi günü, Rusya’da çalışma vizesi alım işlemleri için işlemlerim başlamış olacak ve tahminim aralığın son haftası ya da ocağın ilk haftası ben Rusya’ya dönmüş olacağım çalışma vizesi ile. Buradan bu vize ile çıkıp oraya gittikten sonra benim adıma bir sorun olmayacağını biliyorum cünkü konsolosluğa yapıcağım başvuru ile askerliğim dövizli askerlik kapsamı için tecile girecek. Ocak ayında gitmeye kalksam bana havaalnında bir sorun cıkarırlarmı?

  Bir de son sorum; yarın bileceğim bunun gerekip gerekmediğini fakat; eğer firma benden askerlik durum belgesi isterse, askerlik şubesi 2 aylık tecilimin kaldıgına dair bir askerlik durum belgesi verir herhalde değilmi?

  Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.

 101. muhammed tur /

  Merhaba, 1984 Haziran doğumluyum 31 aralık 2013 itibari ile tecilim bitiyor aynı zamanda aöf 4.sınıf öğrencisiyim .merak ettiğim tecilim bittiten sonra yani 1 ocaktan itibaren yeni yasaya göre celp tarihindemi gidcem yoksa tecil biter bitmez gitmemmi gerekiyor.bu arada bldiğim kadarıyla celp dönemi kütüğe göre oluyor ve benm kütüğüme göre mayıs 2014 celp görnüyor.bu konu hk yadımlarınızı rica ederim.ayrıca farkı bir celp dönemi seçme şansımız varmı?şimdiden tşk.

 102. Fatih akgöz /

  04.04. 2014 de kadar tecilim var ben subat ayında askere gitmek zorundamıyım yoksa nisan tecilim bitince mayıs celbiyle gidebiliyormuyum ? Asker kacağı durumuna dusup dusmediğim konusunda bilgi sahibi olmak istiyorum. Arastımalarımda subat için son tarih 15 kasım diyorlardı. Askerlik subesinden aldıgım geri bildirimde 1 aralık – 31 aralık basvuru yapabileceğimi söylemiştiniz kesin bilgiye sahip olabilme şansım varmı ?
  Ben asker kacağı duruma dusmeden mart veya nisanda basvuru yapmış olsam mayıs celbiyle gidebilrimiyim ? Ben en gec ne zaman askere gidebilirim bakaya veya kacağa düşmeden ?
  İlginiz için tesekkur eder , iyi calışmalar dilerim.

 103. serkan nazlı /

  ben muane oldum 07.05.1994 dogumluyum erken nasıl gıdebılırım kasım ayında normalde gıdıcem kasım 4 ve 4 tertıp gıdıcem erken tercıh yaptıra bılırmıyım muane olduktan sonra

 104. Merhaba. Ben Mart 86 doğumluyum. Önlisans mezunuyum. Şu an lisans 3. sınıf öğrencisiyim. Lisans 1. sınıftayken son tecilimi yaptırdım. Kısa dönem yapmak istiyorum. Okuldan mezun olana kadar askere alınır mıyım ?

 105. ben bugun verdım dılekce abı erken sevk dılekcesı mayıs 4 muhtemel sevk tarıhım bana nısan 20 sınden sonra gel dedıler gıdermıyım kesın
  mayıs ayında ya

 106. Merhabalar,
  Ben aslen Aydınlıyım.Ama ilk atama yerim olan Bilecik’te ikamet ederken orada yüksek lisansa başladım. Yüksek lisansa başlarken bana askerliğimi 4 yıl ertelediklerini söylemişlerdi. Daha sonra Ankara’ya tayinim çıktı. Okulum da uzadı. Şimdi 7. dönemdeyim. Ankara’ya gelir gelmez resmi olarak ikametimi de buraya aldırdım. Ancak bu hafta Bilecik’ten bir arkadaşım aradı oradaki adresime Aydın Askerlik şubesinden “Kasım 2013 celbine tabi olmanıza rağmen bugüne kadar sevk işleminizi yaptırmadığınızdan bakaya durumunda bulunmaktasınız” şeklinde bir yazı gönderilmiş..Şimdi benim ne yapmam lazım :( eğer okulu bu sene bitirmeden askere gidersem dönüşte beni ders dönemine geri döndürecekler tüm emeklerim boşa gidecek. Ancak 7. dönemde olduğum ve bakaya durumunda olduğum için yeni bir tecil yaptıramayacağımı söylüyor arkadaşlar :( lütfen yardım edin bir sene daha tezimi bitirene kadar tecil yaptıramaz mıyım :(

 107. bugun muayene oldum yarın dosyamı vereceğim dosyada bir yerde şube genel er celp dönemi 2014 ağustos yazıyor yani ağustosdamı gideceğim…

 108. selam ben 1990 doğumluyum ve askere gitmedim şanlıurfa doğumluyum şubat ayına yakın muayene olursam şubat celp dönemine girebilirmiyim .

 109. slm merabalar ben 84 dogumluyum ve nu yıl surem doluyor 2014 ıtıbarıyla asker olmam gerekıyor ve kacak durumuna dusuyorum.sormak ıstedıgım sor ıse benım bıraz borcum var ve annem tek onada bıraz para bırakıp o sekılde gıtmek ıstıyorum 2 yıl once sırket actım ve halen onun borcları var ama busene kesın bıter. yanı kısacası ben askerı subeye gıdıp celp donemını Kasım2014 olarak belırleme sansım varmı yokmu varsa ne yapmam gerekıyor cunku kasımda gıdemezsem acak durumuna dusecem ama kımsede kusura bakmasın annemı ve esımı bu sekılde bırakıp gıdemem.

 110. 88 doğumluyum universite okumaktayım ama okulumu dondurup hemen askere gitmek istiyorum 2014 celp dönemleri benim için geçerlimidir ? Yoksa yaşım geçtiği için hemen beni alırlar mı ? Ben Şubat da gitmek istiyorum

 111. kardeş ben 1994 doğumluyum kütüğümzde celp dönemi mayıs gösteriyor ben şubeye gittim şubbat yaptırdım celp dönemimim bana kağıt verdiler 04 02 2014 muhemlel sevk tarihi yazıyor sence olabilrmi

 112. 29 yaşını doldurdum ve 31/12/2013 tarihine kadar tecilim var. sübem 1 subat alıyor ama ben celp seçmedim aof 4 sınıfım 2 iki yıl önce muayene oldum. ocak sonunda gidip celp dönemi sececeğim bana subat celbi cıkarmı yoksa kasımı seçersem kasım mı çıkar

 113. Yusuf Ocakoğlu /

  Benim sitede gözüken celp dönemi Ağustos olarak gözüküyor fakat askerlik şubesindeki yetkililer şubatta gideceğimi ocağın sonun da gelip nereye gideceğimi öğrenebileceğimi söyledi..Bunun bir açıklaması var mıdır ?

 114. Sayın , Admin bey Merhabalar 1985 doğumluyum tecilimi bozdurursam Aralık ayı içerisinde yani yarın muayene gitsem şubat ayında asker oluyormuyum tşkler…

 115. admin ben 94 2 gidiyorum askelre normalde ama şubeye gittim yetkliri birinden rica ettim 1 tertip gitmek için şubbat yani bana çıktığı bir kağıt verde şubbatmı gidecem yoksa mayıstamı şimdidien tşlşelr admin kardeş

 116. Şubat dönemi için 1-31 aralık tarihleri arasında celp işlemlerini tamamladım. Yalnız şu an bazı planlamalarım için biraz daha ertelemek istiyorum askerligi. Şimdi istersem ve mümkün ise ben bu celp işlemini iptal edebilir mıyım?

 117. ben kasım ayından önce tecilimi bozdurup yoklama-gerekli başvuruları evraklarımı verdim yalnız kasım ayı dolu oldugundan şubatta asker olarak görünüyosun dediler ama kağıtta celp dönemi mayıs yazıyordu. şubatta askere gitmek için ne yapabilirim dilekçe vs. varmı öyle bir durum ?

 118. iyi günler ben 2014 ygs sınavına hazırlanıyorum 10 sınıftan alttan dersim var en son ne zaman tecil ettirebilirim celp de mayıs 2014 yazıyo ama ben daha muayne olmadım ailemin tecil ettirme şansı var mı şimdiden teşekkür ederim…

 119. 24.04.1994 doğumluyum 2013 -2014 döneminde açık öğretim kaydımı yaptırdım askerlikle alakalı tecil işlemlerini kendilerinin yapacaklarını söylediler bu yüzden şubeye gidip herhangi bir işlem yapmadım daha doğrusu bu zamana kadar hiç askerlik şubesine gitmedim. e-devlet sisteminden askerlik durum belgesi sorguluyorum Sistemde yaşanan bir teknik aksaklık nedeni ile işleminiz tamamlanamadı şeklinde bir hata veriyor. Kulaktan dolma duyduğum bilgiye göre mezun olduğum liseden ve açık öğretimden bir belge alıp şahsımın erteletmesi gerekiyormuş şuanda kaçak görünüyor olabilirmişim.Biraz bilgilendirebilirmisiniz. Birde nüfusa kayıtlı olduğum il/ilçe Sakarya/Ferizli- doğum yerim Bursa/Osmangazi ikametim Bursa/Yıldırımda ben nerenin askerlik şubesinde işlemlerimi gerçekleştireceğim.

 120. ben 1990 izmir dogumluyum kütük denizli..kasım ayında izmir tepecikteki askerlik subesine gidip tecilimi bozdurdum en erken subatta gidebilirsin ama kutugun denizli oldugu için denizli kac gonderiyo onuda ogren dediler. denizlideki kutugun baglı bulundugu subeyi aradım. 2014te denizli 4 gonderiyomus. izmirdekiler subatta yuzde 99 gidersin dediler. sizce denizlideki subenin dediği mi yoksa izmirdeki subenin dediği mi önemli ?

 121. iyi günler 1988 doğumluyum 2011 yılında 4 yıllık üniversiteden mezun oldum ve ıkı yıl tecil ettirdim tecilim 2013 te bitmeden yüksek lisans kaydımı yaptım şuanda yuksek lisansa kaydım var ikinci dönem yani şubatta kaydı sildirsem ne zaman askere giderim acaba direk bakaya duruma düşermiyim kaydı sildirdikten sonra

 122. selamın aleyküm… benim bir sorum olacak.. ben yoklamamı oldum tecili mi bozdurdum şubat ayında gidicem diye şubeye kaydoldum.. ama Giresun Keşap celp dönemlerinde ağustos yazıyor bana şubeden ocağın son haftası gel dediler şubatta gidiceksin dediler ? benim sorum ben kesin şubatta gidiyormuyum gidiyorsam celp dönemimde neden ağustos yazıyor?

 123. serdar polat /

  beım askerıyeden aldıgım ewrakta celp tarıhı subat 4 gorunuyyor subatta kesın olarak gıdermıyım admın bey kardesım

 124. selamun aleyküm admin ben 1995 doğumluyum sahinbey muayene ne zamn bşlıyor + ben erken gitmek için sevk versem kabul ederlermi ? tşk ederim

 125. dilaver baş /

  merhaba.ben kasım ayında tecili mi bozdurdum 1990 doğumluyum.bana ilk önce kutugum kırsehır kaman oldugu ıcın 3 celp donemı dedıler ben erken sevk dılekcesı verdım subat ıcın daha sonra bana verılen cıktıda fıılı sevk tarıhı 04.02.2014 yazıyor bu ılk celp donemınde asker olacagım anlamına mı gelıyor sımdıden tesekkur ederım

 126. meraba ben ahi evran meslek okul okuyorum benı okul mayıs ayının 5 ne kadar tecil etmıs.fakat 24.12.2013 muayene olmak icin akdere askerlık subesıne gittim okuldan kaydımı sildiklerını soyledıler ver celp donem mayıs ve sevk tarihi 04.05.2014 yazıyor fakat okula gıttımde kayıtın sılınmemıs dedıler ama tecılım de 5 ayda bıtıyor acaba 5 ayda gidermiyim yoksa bir sonrakı tertıp kalırım lutfen yardım!!

 127. ahmet şengül /

  11.11.1991 dogumluyum muayene oldum kasım celbinde askere almadılar listede agustos celbi gözüküyor düzce cumayeri şubatta ki celpte gitme durumum olabilirmi? şimdiden teşekkürler

 128. Merhabalar ben 88 doğumluyum ve 31 Aralık 2013 te tecilim bitiyor. Askerlik şubesine gitmedim.Otomatikmen şubatta askere gidermiyim yüksekovanın celp dönemine bakdım mayıs görünüo o tarihe mi atarlar yok eger mayıstaysa erken sevk dilekçesi yazıp subatta gidebilirmiyim biran önce gitmek istiyorum şimdiden tşk

 129. eylül 94 doğumluyum muayene kağıdı gelmedi. Şuan 2 yıllık okuyorum ve son sınıftayım ne yapmam gerekir ? teşekkürler.

 130. Ben 1990 doğumluyum ocak ayında tecilim bitiyor ne zaman askere giderim yardımcı olurmusunuz bu sene kuş sınavlara girecegm yinede gidermiyim

 131. iyi günler son yoklama kağıdımda şube genel er celp dönemi : 2015 kasım yazıyor ne zaman askere gideceğim. cevap verirseniz çok mutlu olacağım.

 132. kadir alagöz /

  1990 dogumluyum askerlik şubesine gitmem için bi tuttanak geldi 15 gün içinde ama ben subatta gitmek istemiorumm maısta gitmek için ne yapmalıyım

 133. Emin Taşdemir /

  Merhaba,
  Ben 1983 doğumluyum. Zorunlu nedenlerden dolayı 4 yıllık okulu bitirdikten sonra askere gidemedim. En son polis tarafından yoklama kaçağı evrağı verildi ve 15 gün içinde başvurmam gerektiği yazıyor. Askere başvurduğumda hemen alırlar mı kasımda gitmek istesem olur mu? Yardımcı olursanız sevinirim.
  Saygılar

 134. BEN MUAYNE TARİHİNDE ASKERLİK SUBESİNE GİTMEDİM ORDANDA HERHANGİ BİR KAGIT GELMEDİ BANA KASIM 24 CELP DONEMIM 09,03,1994 DOGUMLUYUM Bİ CEZA ALIRMIYIM GİTMEDİGİMDEN DOLAYI VEYA NE ZAMAN GİTMELİYİM MUAYNE OLMAYA SAYGILAR

 135. merhaba ben 14.03.1994 doğumluyum bana dediler subatta askere gideceksin şim dide mayıs diyorlar bu nasıl oluyor

 136. cihan karahan /

  01.01.1994 dogum tarihim ben tecir yapmıştım ve teciri bozup 2014 şubatta askere gitmek istyorum.ne yapmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz.

 137. Ben tecili mi saatin on altısında bozdurum bana verdikleri kağıtta celp dönemi 5 mayıs yazıyor ben o tarihte askere gider mıyım yoksa diğer celp dönemine mi kalırım

 138. cemal demir /

  Samsun Havza ilçesinde yasıyorum 1994 doğumluyum muayene oldum askere ne zman gıdeceğim öğrene bılırmıyım ?

 139. yakup KAPLAN /

  02,02,1994 doğumluyum bağlı olduğum celp kasım ben şubeye giderek askerlik şubesine giderek mayıs celbi için erken gitmek istiyorum diye yazı yazdım şonuç lar ne zaman belli olur bide nerden öğrenebilirim belli olup olmadığını bide mayısda gitme ihtimalım yüksek mi

 140. Selamün Aleyküm, Celp Dönemi : 2015 Şubat yazıyor muayene kağıdında ve biraz yanında da 1111/28. var ne demek oluyor tam olarak anlamadım ? Açıklama yapabilirmisiniz..?

 141. İyi aksamlar sayin admin,
  Nisan 1985 dogumluyum.. Hala ozel bi universitede lisans 3. Sinif okuyorum. 29 yas siniri yuzunden 2014 aralikta askere alinicam sanirim ama istanbul / fatih 2015 celp donemi KASİM diye aciklanmis acaba 2015 donemi icin okula kayit yaptirabilirmiyim? Yada celp donemine kadar universiteyi bitirmeme izin verilicekmidir?
  Yardimlariniz icin tesekkur ederim.

 142. merhaba, ben 1984 ocak doğumluyum, üniversiteden şubatın 2. haftası mezun oluyorum.31 aralık 2013 de tecilim bitti, askerlik şubesini aradım, 7 şubatta yoklama kaçağı konumuna düşecekmişim, ben şubatın 2. haftası mezun olacağım. mezun olur olmaz gitsem ceza yermiyim? birde mayıs celbine yetişiyorum değilmi?

 143. slm ben şırnaktan 04 11 1994 doğumluyum 2013 ramazan ayında muayne oldum ve 6 7 ayluyor muayne olduğum bana 1 şubat gelin dediler şimdi niye askerliği uzatıyorLar ben bunu anlamadım askere erken gitmek istiyoruz şubat ayında gidecekken 4 5 ay sonraya göndereceklermiş niye acaba niye böyle uzattılar ?

 144. Selam
  92 doğumluyum tecilimi kaldırdığımda Şubat 4te gidiyosun dediler
  Askerlik şubesine tekrar gittim martta gideceksin dediler.2tertip gidiyorum .Dün acemi birliğime baktım internetten. Bugündebaktim ama bugün değişik birşey yazıyor bir sonraki celp dönemi nisanda yaziyor hiç bişey anlamadim .ama yerim belli oldu ?

 145. Ben muane oldum celp dönemim kasım gözüküyor. Celp dönemi sınıflandırma sonuçları 10 – 20 Nisan 2014 tarihinde açıklanacakmış. Ben şuanda okuyorum okulum haziranda bitiyor, okulum bittikten sonra haziran ayında diplomamı alıp askerlik şubesine gitsem ne olur lise mezunu olarakmı gitmiş olucam. Bir anlatırsanız açık ve net bir şekilde. Şimdiden teşekkürler.

 146. veli murat demircioğlu /

  Arkadaşlar muane oldum ve kağıtta 4 ağustos olarak yazıyor il ilçe Çankırı şabanöüzü celp dönemi 2014 mayıs olarak görünüyor bunun sebebi nedir acil cevap

 147. tecil bozdurdum muaine oldum bugün şube genel celp dönemi 2015mayıs yazıyor bu sene içinde gidemiyomuyum anlamadım askeri şubede martta gideceğimi sölediler hiç bişi anlamadım

 148. Askerliğimi tecil ettirdiğim zaman verdikleri kağıdı kaybettim.
  Şubeye de gidecek vaktim yok.
  Celp dönemi tam olarak nedir ?
  Tecil bitiş tarihi mi oluyor ?

  Örneğin Askerlik işlemlerimi yaptırdığım şubenin celp dönemi Ağustos,
  nüfusa kayıtlı olduğum ilçenin celp dönemi Kasım.
  Doğduğum ay ise Şubat.
  Şimdi ben hangi ayda askere alınacağım ?

 149. Bir de, 91 doğumluyum. Bu sene ygs’ye gireceğim,kaydımı yaptırıp tecil süremi uzatma imkanım var mı ?

 150. merhaba,
  haziran 2014te tecilim bitiyor, celp dönemim kütüğe göre mi yoksa tecil bittiği için ilk celp döneminde mi?
  bir de eylülde tekrar okula başlayacağım yüksek lisansa hazirandan eylüle kadar aradaki 3 ayı bekletebilir miyim? ne zaman kaçak olurum?

 151. 29.10.1989 doğumluyum. 4 yıllık üniversite bitirdim. 2 yıl tecil yaptırdım. 29 Haziran’ da tecilim bitiyor. Tecil kağıdında celp dönemi Mayıs 2014 yazıyor. Ağustos sevklerine yetişme ihtimalim var mıdır yoksa kasım ayında mı sevk edilirim?

 152. temmuz 2013’te üniversiteden mezun oldum, ağustos 2013’te yoklama yaptırdım ve 2 yıl tecil ettirdim. Ancak işler istediğim gibi olmayınca aralık 2013’te tecili bozdurup mayıs 2014’te askere gitmek için başvurdum. Bana verilen belgede celp dönemi: mayıs 2014; grup no’ya göre celp dönemi 2013/08 (Ağustos 2014); sevk tarihi: 01.03.2014-31.03.2014 yazıyor. Ben mayısta askere gideceğim değil mi bu durumda, celp dönemi ile grup no’ya göre celp dönemi farklı olunca kafam karıştı da? Bir de ağustosta yoklama yaptırırken doktora falan gönderdiler, aralıkta tecili bozdururken doktora göndermediler ve sadece martta transkript getireceksin dediler. sıkıntı yok değil mi, mayısta giderim askere?

 153. 29.11.1989 doğumluyum bu seneni sonunda yani 2015in ilk gününde tecil bitmiş olacak 4 yıllık mezunu olmuş olacam kısa dönem olarak hangi zamandan muayeneye gitmem şart kütük Tekirdağ Hayrabolu şubat 2015 celp dönemi ama bi değişiklik olma söz konusu olabiliyormu

 154. Meraba bu sene haziran sonunda mezun oluyorum tecili bozdurup en erken ne zaman gidebilirim ağustosa yetişir mi yoksa kasıma kalır mı?

 155. Merhabalar,

  öncelikle 94 doğumluyum bu yıl askere gıdıcem yalnız milli savunma bakanlığının sıtesıne gırıyorum celp donemı mayıs dıyor baska bır celp donemı 2014 yazıyorum ağustos gorunuyor askerlik subesını aradım tc numaramı verdım mayıs gıbı gıdersın dedı kafam cok karışık celp donemlerı bırbırınımı tutmuyor anlamadım şimdiden teşekkür ederim .

 156. merhaba ben 2 yıllık üniversite okudum alttan 2 tane dersim var şuan çalışıyorum ders kayıtlarımı yaptırdım ama okul otomatikman tecil yapıyo diye biliyorum şuan tecilimi bozdurmak istiyorum 08.09.1993 doğumluyum muayene falan olmadım 2014 mayısda gidebilir miyim veya hangi tarihte alırlar. teşekkürler..

 157. Admin 03.01.1995 doğumluyum teni yasaya göre nezaman askerlik kağırdı gelir ya yoksa 21 yaş bizedemi vuruyor

 158. mertcan zenni /

  14.04.1995 doğumluyum.celp dönemim 4.celp dönemi kasım ayı yani.lise son öğrencisiyim nisan ayında muayne olabilirmiyim.2015 in hangi ayında askere giderim bilgilendirseniz sevinirim.adana doğumluyum

 159. ŞUBAT CELBİNDE ASKERLİĞİM MART AYINA ÇIKTI HENÜZ SUBEYE HİÇ UĞRAMADIM BİR SORUN CIKAR MI KISA DÖNEM?

 160. iyi günler. ben veteriner fakültesi son sınıfım.haziranda okulum bitiyor.acaba agustoş ayında aşkere gidebilme ihtimalim var mı ?

 161. mrb ben 28.05.1993 doğumluyum tecilli değilim ama okulla ilişkiyi kesmediğim için hemen almadılar subat dediler subatta da gidemedim kütük erzurum hınıs yaşım geçtiği için askere erken alma ihtimali var mı yok sa celp dönemine göremi gidecem lütfen cevaplarsanız sevinirim

 162. Admin merhaba ben 14.12.1988 dogumluyum suan acik ogretim okuyorum askerlik ile ilgili hic bi belge elime
  Gelmedi ve hic muane olmadim ne yapmam gerek tesekkurler

 163. sayın admin acil yardım ben 95 doğumluyum ve şuan sitedeki celp dönemlerine baktım Diyarbakır/Kızıltepe kasım diyor ama şubedeki personel ben muayneye gittiğimde bana erken gitmek istermisin dedi bnde evt dedim ve benim belegeme 04.02.2015 yazdı yani benim kağıdımdaki celp dönemi 04.02.2015 yazıyor şimdi bn kağıdımdaki celp dönemine göremi gidecem askere yoksa muayne olduğum ilçedeki celp dönemine göremi gitcem acil cevaplarsanız sevinirim şimdiden cevaplayacağınınz için tşkler

 164. murat askaroglu /

  ben 87 dogumluyum yurt disinda yasiyorum tecilimi bozarsam ne zaman askere alirlar beni ve berberlik ustalik belgem var isime yararmi cvp veirseniz sewinirim

 165. adminim benim celp tarıhım agostus ayınıda ama askerlik yaşı yukseldı bende 94/3 sevk tarihim celp tarıhım bunlar ben o zaman mı gidecem yoksa 21 yaşını mı bekleyecem bilginiz varsa yardımcı olurmusunuz

 166. Merhaba 91 doğumluyum yüksek lisans sebebiyle yurt dışındayım ve tecilim 2017. 10 Eylül 2014’de komple dönüyorum ve hemen Kasım celbiyle gitmek istiyorum. Geldikten sonra tecilimi bozup başvuru yapsam Kasım ayına yetişebilir miyim? Yoksa Haziran ayında bir kaç günlüğüne gelip tecilimi bozdurup Kasım ayında gitmek istediğimi mi söylemeliyim? Ama o zaman da Ağustos ayında çağırmazlar mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

 167. Merhaba ,
  Benim Tecilim Haziran 2011 de bitti ve 3 yıldır kaçağım , Bu yıl Ağustos ayında gitmem için ne zaman başvuru yapmam gerekir , ya da başvurduğum anda hemen alırlar mı??
  tşk

 168. Mrh ben 1985 dogumluyum 31 12 2014 e kadar teciiliyim askerlik subesi sen agustosta askersin diyor yani 2015 agustosunda ben agustosa kadar kacak mi olucam o ara da ne olcak tsk…

 169. Admin kardes ben universite on lisans terk ettim askeri subeye gidip tecili bozdurdum ilk alimlarda gitmek istedigimi soyledim normalde 2014 agustosta gitmem gerekiyo ama son yoklama belgesinde sube genel er celp dineminde 2015 agustos yaziyo ben ne zmn giderim bi yalnislik var mi yardimci olursan sevinirim tesekkurler

 170. 4 yıllık üni okyorm . haziranda mezun olcam. şu an askerlik başvurusu yapabilir miyim ? mezun olduktan sonra yapabiliyorsam başvuruyu haziranda başvuru yapsam en erken ne zaman askere gidebilirim ? yedek subay olarak yapmak sitiyorum bu arada .farklı bi durum varsa die söylym dedm .şimdidden tskler..

 171. Eylül 1995 doğumluyum muayene tarihi geldi mi ve celp dönemlerine baktım bulunduğum yer şubat gösteriyor o tarihte kesin gider miyim

 172. Merhaba kısmet olursa mayıs ayında askere gideceğim. Asker almalar mayıs ayının kaçında olur acaba?

 173. merhaba 26.08.1995 dogumluyum nufusa kayıtlı oldugun il samsun çarşamba bildigim kadarıyla 2015 yılı celp dönemi şubat alıyor. Ben muayne ne zman olurum bi yardım edebılırmısınız

 174. kasım 1995 dogumluyum bazı gerekçelerden dolayı tecil ettirmek istiyorum ama muaynedönemim nezaman belli olur . bunu ögrenebiliir miyim lütfen ?

 175. mrb,02,01,1990 dogumluyum,acemi birliğim hatay serinyol cıktı.celp grubu 1 yazıyo bu ne anlama gelıyo acaba.tesekkurler.

 176. 18.04.1993 doğumluğum ve 18.04.2014 tarihinde tecilimi bozdurdum.94de2 çannakkale 116’ya gidiyorum 😀

 177. 1992 dogumluyum okulumu bitirip tecilimi bozduracagim kasim ayinda askere gidebilir miyim?Gidebilirsem en son ne zamana kadar tecilimi bozdurmam gerekir?

  Teşekkürler

 178. 1995 dogumluyum son yoklamamı oldum şubatta gidecegimi söylediler acemi birligini e-devlet üzerinden ögrene bilirmiyim?

 179. Merhabalar, askere alma tarihlerinde kütüğü mü göz önüne alıyorlar. Mesela benim kütük istanbul/fatih, ve 2014 gönderim tarihi mayıs, fakat bu ay bana hiç uygun değil, mesela ağustosta gitmek istiyorsam ne yapabilirim.

 180. 1) Yüksek lisansım akabinde hemen doktora eğitimime başladım, tecilimi okul yaptı. Fakat, doktora eğitimi mi yaparken sistem hatası yüzünden Nisan 2014 itibariyle üniversiteden kaydım silindi, 2017 Mayıs celp dönemine kadar ertelenmişti. Ne yapmalıyım?

  2) Başka bir üniversiteye Güz 2014 dönemi için başvurup doktora eğitimime devam etmek istiyorum. Yüksek lisans sonrası tecilim ne durumdadır?

 181. 25.06.1994 dogumluyum subeden e devletten kagit cikarmami soylediler konya cikti ama celp donemi 18 haziran yaziyor gidiyorum internetten yapin diyolar gaziantep dogumluyum canakkalede yasiyorum ilk subat gidiceksin dediler sonra mayis elimdeki subeden aldigim kagittada haziran bana yardimci olurmusunux ara donemmi gidicem ben simdi yoksa agustosa mi aksar

 182. Merhaba ben 6-7 ay once muyane oldum terhis tarihi 4 agustos yazıyo kagıtta ben 4 agustosdamı askere gidecegim?

 183. 2015 haziran ayında üniversiteden mezun oluyorum… 1991 ocak doğumluyum, 2015 ağustosda askere gidebilirmiyim. Ağustosta gitmek için ne zaman muayene olmalıyım… Teşükkürler…

 184. oğuzhan aydın /

  Merhaba ben bugun askerlik subesine gittin genel celp donemi 2015 kasim yaziyor bu ne anlama geliyor…birde son yoklama kagidi yaziyor verdikleri evrakta bir anlam veremedim yardimci olursaniz sevinirim Tesekkur

 185. slm mart ayın da gidip tecili mi bozdum ve muayene oldum.kağıtta 04.08.2014 muhtemel sevk tarihi yaziyor.ne zaman askere giderim.2 yıllık muhasebe mezunuyum bir faydası olurmu askerde bana

 186. Merhaba ben 16/08/1994 doğumluyum üniversitede kayıtlıyım,kaydımı sildirip askere gitmeyi düşünüyorum acaba sildirip şimdi muayene olsam ne zaman giderim askere ???benim yaşıtlarımın çoğu askerde şuanda.

 187. fikret karatuzla /

  admin ben 1995 doğumluyum muayne oldum fakat kasım 2015 dediler ama tercih yaptım bana verilen kahıtta 2015 subat yazıyor ben askere ne zaman gideceğim

 188. Merhaba kardeşim, 90 doğumluyum üni.ye 2008 de liseden çıktım 2010 da üni.ye başladım. Bu ara dönemde askerliğimi bir kere tecil ettirdim. Okulum 2015 Mart sonunda bitiyor. Şubemin celp dönemi ise 2015 Mayıs. Ben Mayıs celbinde askere gidebilir miyim ? Şayet gidemiyorsam bir kere daha tecil ettirebilir miyim ? Ne kadar süre tecil ettirebilirim. Yüksek lisans yapmak istiyorum. Tecil ettirebiliyorsam, yüksek lisanstan önce veya sonra ettirebilir miyim ? Biraz uzun oldu ama umarım vakit ayırabilirsiniz, dertliyim.

 189. Merhaba 26.11.1988 doğumluyum.nisan 2014 de muayene oldum ve
  2015 ekim ayına kadar tecil ettirdim.Ancak haziran ayında tecilimi bozdurdum.
  Kasım 2014 celbinde askere gidebilir miyim ?
  Ayrıca askerlik belgesinde grup numarasına göre celp dönemine 2014/04 yazmakta
  Ve yanında parantez içinde (şubat 2015) yazıyor.Bu ne anlama geliyor ?
  Yardımcı olursanız sevinirim.tesekkurler

 190. Selamun aleyküm bn 07.031994 doğumluyum muayne zamanım şubat ayında sona erdi bn muayene olmadım müsait değildim celp dönemimim ağustos bn ağustosta gtmek istiyorum bni kesin gönderirler mi? kasıma bırakırlar mı

 191. 01.01.1994 dogumluyum askere gitmek için Gönüllü komando olarak basvuru yaptım yetkılı kısıler bana nisanın 20 de gel dediler gittigimde bi sonuc olmadıgını söylediler temmuza aatılar fakat gene bı sonuc cıkmadı kasım dedıler bu seferrde. merak ettıgım sey su benım askeri formumda celp dönemi 2015 mayıs yazıyordu bunu anlatmaya calıstım fakat dınleme bıle dınlemedıler ben ne zamn askere gidicem.. cevap ala bılırsem sevınırım

 192. Bana askerlik şubesi şubat dedi göndermedi mayıs dedi oda olmadı abim askerde diye yani ağustosta kesin gidermiyim bide 94 doğumluyum sence gönderirlermi bana bir bilgi verin

 193. merhaba ben 1991 dogumluyum.tecilimi bugun bozdurcam. Daha once muayene falan da olmadım. devre kaybı olarak gidecegimden kütügün baglı oldugu ilçenin celp donemındemı alırlar yoksa kasım donemıylemı alırlar. bılgı verırsenız sevınırım …

 194. Ben 4 yillik okul okuyordum okulu biraktim muanemi yaptirdim . 94/3 sevk tarihi 04.08.2014 yaziyor ne zaman giderim acaba

 195. Askerlik şubesine gittim muane oldum şubat dediler göndermediler mayıs dediler göndermediler ağustosta sylediler 94/3 tertip gidersin dediler abim askerdeydi geldi ben kesin ağustosta gidermiyim admin bana bir bilgi verin bide yerler ne zaman belli olcak

 196. ben askerlik şubesine gittim bana şubat dediler göndermediler mayıs dediler yine göndermediler ağustosta kesin gidermiyim bide abim askerden geldi yerler nezaman belli olcak admin bana bir biligi verirmisin.

 197. Ender NALBANT /

  Doğum tarihim 19.07.1995 , askerlik yaşı 21′ e çıktı diye söylentiler var doğrumudur acaba ? ben hangi yıl hangi ayda giderim acaba yardımcı olursanız sevinirim ..

 198. 01/03/1984 doğumluyum. aöf 4. sınıf öğrencisiyim 2 dersten kaldım ve dönem uzadı. tecilimde 31/12/2013 tarihinde sona erdi. Şuanda yoklama kaçağı durumundayım. Askerlik şubesine gidip yoklamamı yaptırırsam hangi celp döneminde askere giderim ? bunu kendim belirliyebiliyormuyum ? son celp dönemi gitme imkanım varmı ? bilgileriniz için şimdiden teşekkürler.

 199. merhabalar sayın admin,
  ben 1989 doğumluyum tecil sürem kalmadı bir hafta önce 15 gün içinde askerlik şubeme gitmem gerektiğini bildiren bir tebligat aldım şubeye gittiğimde hemen askere alınır mıyım yoksa bir tarih verilir mi?

  teşekkürler iyi çalışmalar

   • cevabınız için teşekkür ederim son olarak “eğer bahsedilen 15 günlük sürede askerlik şubesine gidemezsem” kanunda bahsedilen para cezaları dışında herhangi bir yaptırım (polis kontrolünde yakalanıp şubeye teslim edilme gibi) uygulanır mı? bunu merak ediyorum saygılarımla.

 200. Merhaba,2014 mart ayında tecili bozdurrum ve bana temmuzda gel sülüsünü al ağustos 4 te de sevk olursun demişlerdi,verdikleri kağıttada onaylı birşekilde yazıyordu,Fakat bugün açıklanan sistemde baktığımda ,herhangi bir sınıflandırılma bulunmamaktadır yazıyor,şubeye gittim,Bna kasım celbine kalmışssın,kabul edilmemiş diyolar,Madem öyle,ozamanki sistem bana neden ağustosta gideceğimi söylüyolar,bilgi verrseniz sevinirim,Bu arada Mayıs 92 doğmluyum

 201. Merhaba, ben 91 Doğumluyum ve 2 yıllık meslek yüksek okulunda öğrenim görmekteyim ancak okul dönemim uzadı bu yüzden dün gittim tecilimi bozdurdum. Ben 2014 Kasım’da askere gitmek istiyorum ve askerlik şubesinde işlemlerimi yapan memura söyledim 2014 Kasım’da gitmek istediğimi. Ancak son yoklama belgesindeki şube genel er celp dönemi yazan kısımda 2015 KASIM yazıyor bu durumda askere ne zaman gidebiliyorum? cevaplarınız için teşekkürler.

 202. Normalde kasım 2014 e kadar tecilliyim geçtiğimiz haziran ayında bakırköy şubeye gittim tecilimi bozdurmak için bana agustos ayında alımlar doldu sen eylul ayının ılk haftası gel ıslemlerı yapalım kasımda da askere gıt dedıler ancak aldıgım duyumlara gore kasım sonrasına kalabılırmısım benım subede tecılımıde bozmadılar ne yapmam gerekıyo kasımda askere gıtmek ıcın 4 yıllık unıversıte bıtırdım

 203. mrb ben 1989 doğumluyum ünüversiteyi dondurdum askere gitmek istiyorum.kasım ayında kesin askere alınırmıyım? ve en son ne zamana kadar muayene olmam lazım yardımcı olurmusunuz??

 204. Sayin BURAK UYSAL, Cumhurbaskanligi secimi nedeniyle askerlik sevk tarihiniz ileri bir tarihe alinmistir. Güncel sevk belgenizi e-Devlet Kapisi(www.turkiye.gov.tr) üzerinden almaniz gerekmektedir. Nedemek istiyor admin

  • Sülüslerde değişiklik olmuştur, acemi birliğinize teslim tarihiniz değişti, yeniden sülüs belgesi almanız gerekmektedir.

 205. Merhaba, Yüksek lisanstan dolayı askerliğim 2016 nisan ayına kadar tecilli fakat tez aşamasında olduğum için tecilimi bozdurup Şubat 2015’te askere gitmek istiyorum. Kütüğümün 2015 celp dönemi Şubat görünüyor. Sizce kasım 15ten önce tecilimi bozdursam Şubatta askere gidebilir miyim?

 206. 25:11:1995 dogumluyum dogum yerim istanbul gaziosmanpasa ama kutuyum kayitli oldum yer adiyaman sincik ben simdi adiyaman sincik celpine goremi askere gidicem yoksa istanbul gaziosmanpasa celbine goremi gidicem

 207. doktora eğitimimi 2014 haziranda tamamladım. celp dönemim kağıthane istanbul 2015 ağustos gösteriyor ancak şu an şubeye gitsem kasım 2014 te mi askere alınırım yoksa 2015 e mi uzatabilir miyim

 208. Hilmi Bayraklı /

  merabalar ben 1985 doğumluyum 2015 haziranda 4yıllıktan mezun oluyorum ancak celp tarihi şubat diye gösteriyor hazirana kadar tehir edebilirmiyim 30 yaşında olmuş oluyorumda cevaplarsanız çok sevinirim.

 209. Merhaba admin . ben 1991 dogumluyum ve 03/08/2014 d tecili bozdurdum
  celp donemim 2015 Kasım yaziyor seneye ki askere gitcem yoksa bu sene gidermiyim

 210. merhaba kolay gelsin ben askerliğimi tecilledim fakat bi soru sormak istiyorum tecil belgemde erteleme bitim tarihi 26.06.2015 muhtemel sevk tarihi 30.09.2015 olarak gözüküyor ve de celp dönemi kasım 2015 yazıyor bu arada belgenin en üstünde yükümlünün 30.09.2015 tarihine kadar askerlik işlemleri yönünden bir sakıncası yoktur sorum şu tecilim bu tarihlerden hangisinde bitiyor muhtemel sevk tarihi ile celp dönemi ne ifade ediyor tecilim bittikten sonra celp dönemim kasım 2015 olduğu i,çin bu tarihte mi giderim askere cevapalrsanız çok sewinirim

 211. İyi günler admin,kasımda askere gidecem,ancak ekimin 16sı gibi yurtdışına çıkmam lazım,4 5 günlüğüne,bir sıkıntı olur mu bilginiz var mı? Teşekkür ederim kolay gelsin

 212. Kayıtlı olduğum ilçe mayısta askere aliyor.
  Ben daha erken gitmek istiyorum .
  Şubatta mesela ?
  Ne yapmam lazım ?
  teşekkürler.

 213. Merhaba Kasım Celp dönemi için son başvurunun ay sonunda olduğunu biliyordum.Ama 15 ağustosmuş.Kasım Ayında Gitmek için ne yapmam gerekir.Bilgi verirmisiniz.

  • Herhangi bir işlem yapamazsınız, şubat celbi için en kısa sürede askerlik şubesine giderek başvurunuzu yapabilirsiniz zülküf bey.

 214. mrhba ben 20.10.1996 doğumluyum istanbul sultangaziye bağlı kütüğüm askere 2016damı giderim kaçıcı ayında seneye muayne olduğumda erken celp yapabiliyormuyum cevabınız için teşşekürler

 215. merhaba ben temmuzda okulu(lisans) bitirdim aynı ay içersinde kasım celbi için başvurdum grup sıralamasına göre mayıs 2015 diyor parantez içersinde ama ben kasım celbi için basvuru yapmıstım hangi ayda askere giderim

 216. metin GÜMÜŞ /

  iyi günler.. ben 05/12/1995 doğumluyum bu yılın sonuna kadar muayne olmam gerekiyor askerlik şubesinden başvuru kağıtları aldım ama daha muayneye gitmedim nasıl olsa bu yılın sonuna kadar vaktim var ama dikkatimi bir şey çekti kağıtta celp dönemleri yazıyor.. birde kendi celp döneminde gitmek istiyorum seçeneği var.. oraya şubat dönemini seçsem beni şubatta yollarlar mı ?

 217. merhabalar ben 88 dogumluyum okulum bu sene bıttı tecılımı de kasıma yetısmek ıcın agustos 11 de kaldırttım kasım ayında askere alınma durumum nedır bılgılendırırsenız sevınırım tesekkurler ….

 218. merhabalar ben 88 dogumluyum okulum bu sene bıttı tecılımı de kasıma yetısmek ıcın agustos 11 de kaldırttım kasım ayında askere alınma durumum nedır bılgılendırırsenız sevınırım tesekkurler ….

 219. Celp dneminde kasım yazıyor. Sevk tarihinde 19.12.2014 yazıyor.buna göre ben kasımda mı yoksa aralıkta mı askere gidicem ?

 220. merhaba ben 26.08.1993 dogumluyum liseden 2011 yılında mezun oldum 3 sene tecıl ettırdım acaba benı tam olarak ne zaman askere alırlar 2015 agustosta dıyorlar ama

 221. Merhaba 87 dogumluyum tecilim bitti şubatta askere gidebileceğimi söyledi şubem. Ama şöyle bir durum var Celp dönemlerinde Hatay/İskenderun Mayıs 2015 diyor. Kafam karıştı ben şubatta gitmek istiyorum. Ne yapmam gerekir?

 222. Merhaba admin , 94 lüyüm tecilimi bozduralı 2 ay oldu normalde kasımda gitmem gerekiyordu ama geç kaldım kütüğüm ağustos gözüküyo ama 2015 şubat celbinde gitme ihtimalim varmı ?

 223. 08.09.1995 doğumluyum celp dönemim mayıs 2015 ne zaman teslim olacağım ? Teslim olmadan once yapmam gereken işlem var mı ?

  • Askerlik işlemlerinizi yaptırıp muhtemel sevk belgenizi aldıysanız herhangi bir işlem yaptırmanıza gerek yoktur.

 224. admin ben 01.11.1991 doğumluyum 4 yıllık mezun olucam fakat 2015 subatın 2 de en erken ne zaman gıderım askere hemen alırlarmı mayıs celbıne? sımdıden tesekkurler

 225. 01.11.1991 DOGUMLUYUM 4 YILLIK UNIVERSİTE BITIRDİM VE SUBAT2015 ASKERLİGE BASVURCAM BENI MAYIS 2015 CELBINDE ASKERE ALIRLARMI VE KUTUGUM ELAZIG 2015 CELBINDE AGUSTOS DİYE GOSTERILIYO BENI AYDINLATIRSAN SEVİNİRİM SİMDİDEN TESEKKURLER

 226. 09.02.1995 nevşehir doğumluyum kasımda gidiyor gözüküyorum ama ben şubat mayıs ağustos da gitmeyi işaretledim muane olurken ne zman giderim askere

 227. Mrb.ben 06.05.1995 doğumluyum. Ben muayene oldum.celp dönemim de 2015 yazıyor. Muhtemel sevk tarihi 04.02.2015 yazıyor. Benim küçüğüm Konya. Ama ikamet ankara\polatlıda admin.Konya kasım ayında alıyor sanırım.kafam çok karıştı şubatta askermiyim. Yani bana verilen celp kağıt na bakatsak

 228. Merhaba admin, 2014 haziran ayında mezun oldum, 1989 doğumluyum, bahar döneminde(2015-mart) yüksek lisansa başlayacağım ama henüz kayıt yapılmadı, bu durumda gidip tecil işlemi yapabilir miyim? Geç mi kaldım yoksa? Yani askerlik şubesine gittiğimide askere alma gibi bir durumları var mı

 229. 2014 haziran mezunu 1989 doğumluyum askerlik şubesine gitmedim hiç, tecil ettirmek istiyorum, geç mi kaldım? ne yapmam gerekiyor

 230. Merabalar ben 02.09.1988 doğumluyum muane oldum ve belgelerımı teslim ettım bulundugum askeriyeye celp kasım olarak görünüyor ama kağıtta celp donemım şubat olarak görünüyordu bnde şubat celbını secmıştım zaten ben hangi celpte askere gıderım acaba ?

 231. Merhaba 90 doğumluyum ve 2013 haziranda 4 yıllık Mezuniyetimi tamamladım 2 yıllık tecil hakkımı kullandım. Ve aldığım evrak göre 1-30 eylül 2015 tarihleri arasında hazırlıklarını yapmam gerektiği yazarken celb tarihi Kasım 2015 yazıyor. Sormak istediğim soru şu, 1 Eylul 2015 tarihinde yeni bir 4 yıllık programa yazılmak istiyorum.Istedigim program bana normal sartlarda ikinvi universite kapsaminda tecil hakki taniyor. Fakat benim askerlik hazirligi yapmamin istendigi tarih 1-30 Eylul 2015.Okulun kayit tarihide 1 Eylulde basliyor.Yani hem askerlik hazırlık tarihim hemde okula kayıt tarihim aynı zamana denk geliyor.Bu durumda ben okuluma kaydolup tecil yaptırma hakkımı kullanabiliyor muyum?

 232. Admin Selamun Aleyküm ben 1990 doğumluyum 2015 31 aralığa kadar tecilim vardı bozdurdum ve şubat celbinde yazıyor yani 04.02.2015 yazıyor şubatta gidermiyim kesin ?

  • Kesin birşey söylemek zor israfil bey, muhtemel sevk tarihiniz şubat celbidir. Bir sonraki celp dönemine de kalabilirsiniz.

 233. Admin kolay gelsin kardeşim. Ben 93 doğumluyum tecilimi 17 Ağustos 2014 bozdurdum Kasım. Dosyası kapanmıştı o zaman. Tecilimi bozdurduğum zaman. Bi kağıt verdi ler Şubat da gözüküyo. Gideceğim zaman. Aksine. Nufuse kayıtlı olduğum il ilçe Mayıs’da götürüyo şimdi ben erken gitmek istiyom basım olcak kardeşim bana yardımcı olabilirmisin iiii çalışmalar kolay gelsin

   • merhaba ben 92 doğumluyum ve tecilliydim askerlik şubesine gittim tecilimi bozdurdum sonrasında muayene olup kağıdımı teslim ettim bizim burası celp dönemi ağustos ancak ben erken gitmek istediğimi söyledim ve mayısı işaretledim sonrasında bir evrak verdiler ve celp dönemi mayıs yazıyordu mayısda askere gidebilirmiyim acaba yoksa ağustosa sarkar mı? bide nereden takip edeceğim ve ne zaman belli olur acaba mayıs da gidip gidemeyeceğim.

    Teşekkürler

 234. Admin kolay gelsin . Ben tecillimi bozdurdum kağıtta şubat ayı gözüküyor ama benim nufus kağıdımda çorlu e devlette ise kayıtlı olduğum ilçe Tekirdağ/ergene olarak görünüyor . Çorluda mayıs ayı celp döneminde gönderiyormuş . Sana zahmet ben hangi ayda gidicem şubatta mı mayısta mı ? bu arada 93 doğumluyum

 235. Merhaba 90 doğumluyum ve 2013 haziranda 4 yıllık Mezuniyetimi tamamladım 2 yıllık tecil hakkımı kullandım. Ve aldığım evrak göre 1-30 eylül 2015 tarihleri arasında hazırlıklarını yapmam gerektiği yazarken celb tarihi Kasım 2015 yazıyor. Sormak istediğim soru şu, 1 Eylul 2015 tarihinde yeni bir 4 yıllık programa yazılmak istiyorum.Istedigim program bana normal sartlarda ikinvi universite kapsaminda tecil hakki taniyor. Fakat benim askerlik hazirligi yapmamin istendigi tarih 1-30 Eylul 2015.Okulun kayit tarihide 1 Eylulde basliyor.Yani hem askerlik hazırlık tarihim hemde okula kayıt tarihim aynı zamana denk geliyor.Bu durumda ben okuluma kaydolup tecil yaptırma hakkımı kullanabiliyor muyum?..

 236. Merhabalar;
  2014 kasım ayında celp dönem tercihleri yaptım. Fakat celp dönem tercihi yapmazsam ağustosta kesin gideceğim söylendi. Celp dönem tercihini gidip iptal ettirebilir miyim?

 237. 2014 dün 7 ayında muane oldum ve mayısta gidecegimi söylüyor herkez ben askere nezaman giderim 94 dogumluyum

 238. Merhabalar 1995 mayıs ayı doğumluyum. kütük tokat niksar celbe göre şubatta askerim ama mayıs doğumluyum 20 yaşına girmeden askere gideblirmiyim

 239. ben 1995 doğumluyum muayene kağıdımda şubat 4 görünüyor ama kütüğümün bağlı olduğu yere kasım vurmuş hangisi doğrudur

 240. furkan dogri /

  iyi günler 28,07,1992 dogumluyum 21 şubat 2015 e kadar tecıllıyım askere ne zaman gıderım ne zaman basvururum yardımcı olursanız sevınırım…

 241. merhabalar ben 7 eylül 93 doğumluyum tecilimi ocak ayında bozdurdum şube aile hekimine git rapor al dedi yaptım bu işleri ve kağıdı şubeye verdim. ne zaman askere alınırım ve bunu nereden takip edeceğim yardımcı olur musunuz ?

 242. merhabalar ben 7 eylül 93 doğumluyum tecilimi ocak ayında bozdurdum şube aile hekimine git rapor al dedi yaptım bu işleri ve kağıdı şubeye verdim. ne zaman askere alınırım ve bunu nereden takip edeceğim yardımcı olur musunuz ?

 243. ugur ozturk /

  merhabalar ben 22.07.1992 dogumluyum tecili bozdurdum ve bana verdıklerı kagıt ta 4 mayıs 2015 te askere alınacaksınız gıbı bı kagıt verdıler ama bakıyorum kutugum kastamonu hanönü subat celp donemınde asker gonderıo ben gıdermıyım mayısta

 244. mustafa kemal /

  1990 doğumluyum. 03.2015 de tecilimi kaldırdım. Fakat kütük bayraklı olduğu için mayıs celbi gözüküyor. fakat verilen belgede celp dönemi ağustos gözüküyor. ben bir sonraki mayıs a mı kalcam? yoksa ağustos celbinde gitme ihtimalim nedir… yardım ltfn.

 245. benim şube genel er celp döminde 2016 kasım yazır ama ben 1995 liyim bunu asker şübesinde düzeltirebilirmiyim bu arada kagıtın üstünde de 95-4 yazıyor yani yanlış olmuştur diye düşünüyorum bunun için ne yapmalıyım

 246. Merhaba,

  2013 temmuz 11 tarihli fakulte mezunuyum ve askerlik tecil belgemde celp dönemi kasım yazmakta. Okuduğum yorumlara istinaden ağustos 15 e kadar bir askerlik şubesine gitmeliyim. Peki diyelim ki gittim ve kasım için askere gidebileceğimi beyan ettim , kasıma kadar yüksek lisans yazılırsam erteleme şansım olur mu ? NOT: Yüksek lisanstan bir erteleme söz konusu değil daha önceden.
  Yani ben kasımda askere gideceğimi beyan ettikten sonra diyebilir miyim askerlik subesine ben yüksek lisans öğrencisiyim ve ertelemek istiyorum diye?

  Teşekkürler.

 247. oğlum 10 ocak 1993 doğumlu ve küçükçekmece nüfusuna kayıtlı. temmuz sonu itibariyle fakülte mezunu olacak.tecil işlemi yaptırıp kasım 2015 celbinde askere gidebilir mi.

 248. 06/02/1995 Doğumluyum.
  On lisans okuyordum ama 2 dersten kaldım ve simdi 1 yılının kaybolmaması icin askerliği aradan çıkartmak istiyorum. Ben kasım celbine yetisirmiyim

  • Merhaba, Yaşadığınız yerin kaç tertip aldığına bağlı olarak ve kadro yeterliliğine bağlı olarak kasım celbi veya ara celpler de de alınabilme olanağınız var tabi ki

 249. 1996 Eylül doğumluyum. alanyalıyım. Muayene oldum 4 ay önce. Kağıtta celp dönemi 2016 Şubat yazıyo. Şubatta hemen alırlarmı beni askere?

 250. Merhabalar..Ben askerlıgımı tecıl ettırecem yenı mezun oldum okuldan lisans mezunuyum da.Muayene kagıdında 2016 er celp donemı yazıyor ne demek oluyor tecıl tarıhım bu surede mı sona erecek mezunıyetten 2 yıl sonra dıye bılıyorum ama

 251. merhabalar 4 yıllık lısans mezunuyum 2016 mart sonunda tecılım bıtıyor benım. kütüğüm e göre celp dönemim kasım gösterıyor ben şimdi kasımda mı gıdecegım ??

  • Merhabalar, Teciliniz bittiğinde askerlik şubesine giderek muayane olacaksınız ve size muhtemelen sevk belgesi verecekler bu sevk tarihleri sizin büyük ihtimal askere alınacağınız tarih olacaktır.

 252. iyi günler kasım 2015 celp dönemindeyim .İşten ayrılcam askere alım kasım da mı yoksa aralıkta mı bilen var mı ?

  • Merhabalar, 15-25 ekim tarihlerinde kesin sevk tarihleri belli olacaktır. E devlet üzerinden takipte olmanızı tavsiye ederim.

 253. Merhabalar, benim muayene kağıdım da celp dönemi 2016 şubat yazıyor ama bana askerlik şubesinde 04.11.2015 de gidersin diyorlar ve muayene kağıdımı verip 2 gün içinde gidersin dendi ama celp dönemi şubat sizce nasıl olur, teşekkürler.

  • Merhabalar, muayane kaçağı olduğunuz anlıyoruz, size verilen celp dönemi muhtemel tarih askerlik şubenizin dediği tarihte askere gidebilirsiniz.

Alt Kısımdan Yönetime Soru Sor!