Anasayfa / Sizin Sorularınız / Çürük Raporu yada Erteleme Nasıl Alırım?

Çürük Raporu yada Erteleme Nasıl Alırım?

Askerlik Erteleme ve Çürük Raporu

Soru: Benim babamla annem 15 yılı aşkın süre önce boşandılar babam %90 zeka özürlügü raporu var ve benim vekaletim oyüzden babama verildi babam özürlü olduğu için ben askere gideyim de babama bakacak kimse yok ve kendine asla bakamaz ben dedem babannem de yaşlı oldukları için asla başa çıkamaz ben askere gidersem babam tek başına hiç bir işini göremez ve durumda ne yapmam lazım askerlik hususunda nerelere başvurum çürük raporu yada erteleme ala bilirim veya böyle bir durumda askerlik yapmamak gibi bir imkanım var mı?

Cevap: Askerlik yapamamak yada çürük raporu almak gibi bir durum olamaz, askerlik sizin bir borcunuzdur bu görevi yapmak zorundasınız. Ancak ailevi nedenlerden ötürü belki erteleme alabilirsiniz. Bu durum hakkında en doğru bilgiyi size kendi askerlik şubeniz verebilir.

Askerlik Erteleme ve Çürük Raporu

10 yorum

 1. ben ailevi nedenlerden dolayı yemin etmeden firar ettim ve su anda durumlarımı düzelttim tekrar gitmek istiyorum cezası nedir acaba?

 2. merhaba ben 17 şubatta karaciğer nakli dönürü oldum bana askerlikten muaf olacaksın dediler .29/09/2014 te ben sevk işlemleri için askerlik şubesine başvurdum.bana yerin belli olduğu zaman hastaneye gidebilirsin dediler..yalnız eğer muaf olmasam ne olcak ayrıca ben formasyon da alıyorum şayet muaf olmasam erteleme gibi bir durumum olur mu olmaz mı?

 3. merhaba benim yüksek lisansım bitmedi tecilim 11 kasım 2014 tarihinde bitmektedir. muhtemel sevk tarihim 31 mart 2015’dir. bu duruma göre hangi dönemde askere giderim.

 4. ben şunu sormak istiyorum.ben askeri hastaneye sağ kulağımda 70 orta ses işitme kaybı var solda ise 30 hafif işitme kaybı var.ünüversite hastanesinde muane oldum pofersülere bunlar ameliyat dediler ve ameliyat sıkıntılı olduğun için onun yerine işitme cihazı verdiler.ama askeri hastanede aynısı tahlilleri yaptılar sonuç yine aynısı çıktı ve sol kulağım sağ kulağım gibi olsaymış çürüğü yazacaktı.birde bu cihazı kullanmak zorundayım.askeriye bu cihazla girebilirmiyim yoksa orda yeniden hastaneyemi gideceğim.

 5. merhaba ben askerden geleli 1 sene olcak ve askerliğimin bitmesine 10 gün kala nöbette uyuduğum için tutanak tutuldu ve terhis edildim 10 gün sonra dün eve bi kağırt geldi ve mahkemeye çağırıldığım yazıyodu bide askerde ben askeri kimliğimi teslim edememiştim kaybolmuştu sonuç ne olur acaba kolay gelsin

 6. Say’ın yetkili,
  Iki gün önce açıklanan bedelli askerlikten oğlum yararlanacak. Askerlik süresi kaç gün oluyor bedellide?
  Türkiye’nin hangi şehrinde oluyor?

  Teşekkürler,
  NURSAL DOLGUN

 7. 11.06.77 dogum, cifte vatandasim ve yurtdisinda yasiyorum.
  Saglik sorunlarim var ve Türkiye de askeri sube/hastanede muayne olmak istiyorum.
  Benim sorum eger askerlikten muaf olmaz isem hemen beni askere alirlarmi?

  EK bilgi: suana kadar 1kez 1hafta, 1kez 1ay olmak uzere Türkiye de (bakaya,yoklama v.s) icin uzatilmisti.
  Ve son kez bulundugum sehirdeki konsoloslukta 38yasina kadar uzatmistik.

 8. Merhabalar; Yurtdışında işçiyim. İnşaallah dövizli askerlikten faydalanacağım. Lakin bende olan sağ diz de eklemlerimde kıkırdak yapısında bozulma var. ayakta uzun müddet kalınca sızı ve ağrılar olmakta seri koşamamaktayım. Ayrıca ayak bileklerimde kireçlenme ve kısıtlanmalar mevcut. Yurtdışında işçi tecilimde mevcut. Bu tecilimi bozmadan askeri muayene olabilir miyim? Arkadaşlarım çünkü bana bu halim için çürük raporu verebilirler dediler.

 9. sayın admin merhaba benim kulagımda sol yuzde 40 sag yuzde 65 duyma kaybı var heyete cıktım ve 1 sene erteledıler sunu ogrenmek istiyorum 1 sene sonra sonuç ne olur ? ben çocuklugumdan beri duyma sorunu yasıyorum teşekkurler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*