Dağ Komando Okulu ve Merkez Komutanlığı – Isparta

3
110

Ustalığını komando olarak gerçekleştirecek kişilerin acemilik eğitimlerinin sorunsuz biçimde tamamlanması için görevlerini sürdüren Dağ Komando Okulu ve Merkez Komutanlığı, şehir merkezinde yer alan ve bölgenin en önemli askeri birliklerden birisi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Merkezde bulunan Ülkü Sokak üzerinde yer alan Dağ Komando Okulu ve Merkez Komutanlığı, şehre yabancı olarak gelen kişilerin dahi kendisine ulaşımını son derece rahat biçimde sağlamalarını mümkün kılmaktadır. Şehirlerarası otobüs seferlerini kullanarak otogara varan kişiler, burada bulunan minibüs veya taksiler yardımı ile komutanlık kapısına kadar gelebilmektedirler.

Birlik içerisinde er ve erbaş eğitimleri içerisinde arazide terör tehditleri ile ne tarzda mücadeleler uygulandığı ve acil durumlarda meydana getirilebilinecek taktikler konusunda son derece önemli detaylar işlenmektedir. Her ne kadar benzer birliklerden ağır eğitim süreçlerine sahip olsa da, komandoluk görevini ifa edecek kişiler için standart piyadelerden kat be kat daha yoğun bir eğitim süreci gerektiği de açıktır.

Libya askerleri Türkiye'deki eğitimlerini tamamladıİçerisinde bir askerin ihtiyacı olabilecek her türlü imkanı barındıran Isparta Dağ Komando Okulu ve Merkez Komutanlığı, bu sayede kısa veya uzun dönem fark etmeden kişilerin gerek fiziksel gerekse psikolojik açıdan herhangi bir problem ile karşılaşmamaları sağlanmaktadır.

Isparta Dağ Komando Okulu ve Merkez Komutanlığı içerisinde bulunan kantinler yardımı ile kısa ve uzun süreli ihtiyaçlarını son derece cüzi fiyatlar ile temin edebilen askerler, bunun yanı sıra aktivite salonları ve alanları ile birlikte de görevlerinden arta kalan boş vakitlerde de rahatlatıcı ve dinlendirici zaman geçirebilmektedirler. İçeride bulunan son derece yeterli sayıdaki ankesörlü telefon ve internet salonu ile birlikte de haberleşme ihtiyaçlarını gideren askerler, bu sayede sevdikleri ile iletişimi kesmek zorunda da kalmamaktadırlar.

3 Adet Soru ve Cevap

  1. ben burada acemilik yapmak istiorm ve sonrasinda doguda olur baska bi yerde olur hic farketmez komando olarak askerligimi yapmak istiyorum ne yapabilirim boyum 1.72 kilom 70

  2. Ben acemiligimi 40. Piyade er egitim alayi terorle mucadele tatbikat merkez komutanligi isparta merkezde yaptim fotoraflar oraya ait bide su konuda aciklama yazarsaniz daha yararli olur piyade alayi yaziyor ama komando olarakta gonderiyor yani mavi bere takmak isteyen arkadaslar en cok onu merak ediyor kendimden biliyorum alinan egitim dag komando okuluyla hemen hemen ayni buraya daha cok astegmen adaylari geliyor.

Soru Sor!