Anasayfa / Acemi Birliği / Deniz Er Eğitim Alay Komutanlığı – İskenderun

Deniz Er Eğitim Alay Komutanlığı – İskenderun

Türkiye içerisindeki deniz er eğitim alayı olarak tekil olması sebebi ile son derece önemli bir özelliğe sahip olan Deniz Er Eğitim Alay Komutanlığı, yaklaşık sekiz bin kişilik devasa yapısı ile birlikte hem kısa hem de uzun dönem askerlerin görev yaptıkları bir nokta olarak belirtilmektedir. Köklü geçmişi içerisinde gerek kendisini yöneten komutanlar gerekse de içerisinde bulunan acemi ve usta askerler ile birlikte bölünmez bir yapı kazanan Komutanlık, askerlik görevinin ifası için en çok arzulanan merkezlerin başında gelmektedir.

İskenderun bölgesine demiryolu ile birlikte yurdun çeşitli noktalarından ulaşabilecek olan asker adayları, karayolu ile de ister özel araçları ister de şehirlerarası otobüsler ile direkt veya aktarmalı seferler gerçekleştirebilmektedirler. Direkt sefer bulunmayan noktalardan Hatay, Adana, Kahramanmaraş ve Gaziantep gibi merkezler üzerinde birkaç saatlik aktarmalar sonucu bölgeye ulaşabilecek kişiler, bunun yanı sıra Adana Havalimanı üzerinden de uçak yolculuğu ile bölgeye gelebilmektedirler.

Deniz Er Eğitim Alay KomutanlığıSosyal alanlar ve zorunlu ikamet noktaları konusunda oldukça çeşitli bir yapıya sahip olan Deniz Er Eğitim Alay Komutanlığı içerisindeki bu bağlamda en açık nitelik koğuşların yirmi ilâ iki yüz kişi arasında değişiyor olması olarak gösterilebilinmektedir. Aynı şekilde pek çok farklı banyo ve tuvalet sistemine sahip olan merkezde, hizmete açık tüm noktaların mümkün olabilecek en sorunsuz ve kaliteli biçimde hizmet vermesine de özen gösterilmektedir.

İçerisinde nakit para alışverişi olmadığından dolayı her acemi denizci er parasını bir banka kartına yüklemekte ve görev süresi boyunca tüm alışverişlerini bu kart üzerinden yapmaktadır.

Deniz Er Eğitim Alay Komutanlığı‘na ziyaret saatleri hafta içinde 12:00 ilâ 13:00 arasında gerçekleştirilebilineceği gibi, hafta sonu ve tatil günlerinde ise 09:00 ilâ 17:00 arasında yakın ziyareti mümkün olmaktadır.

Deniz Er Eğitim Alay Komutanlığı - İskenderun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*