Deniz Kuvvetleri Komutanlığı DKK Sözleşmeli Asker Alımı

0
36

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı (DKK) sözleşmeli asker alımı müracaatları 20 Mart 2016 tarihinde son bulacak. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı (DKK)ndan çıkan bir haberdeki bilgilere göre sözleşmeli asker alımı gerçekleştirileceğini ifade etmişti. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı (DKK)’ndan gerçekleştirilen açıklamaya göre 2. Dönem deniz piyade düzeyinde en az ortaokul mezunu olan 4 bin sözleşmeli asker alımı gerçekleştirilecektir şeklinde ifade edilmişti. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı (DKK) 4 bin sözleşmeli asker alımı müracaatları 22 Şubat 2016 tarihinde yapılmaya başlanmıştı. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı (DKK) 4 bin sözleşmeli asker alımı müracaatları ise 20 Mart 2016 tarihinde son bulacaktır.

Ortaokul mezunu olup müracaat etmeyi arzulayan kişilerin askerlik yükümlülüklerini yapmış ya da halen askerlik görevlerini sürdürüyor olmaları icap ediyor. Müracaat gerçekleştirecek adayların lise ve üstü mezun olanlarda askerlik yapmış ya da halen askerlik görevini sürdürüyor olması koşulu aranmıyor. Ek olarak deniz kuvvetleri 4 bin sözleşmeli asker alımına müracaat gerçekleştirebilmek maksadıyla yirmi yaşından gün almış ve 25 yaşını doldurmamış olmak icap ediyor.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı (DKK) 4 bin sözleşmeli asker alımına müracaatlar Deniz Kuvvetleri Komutanlığı (DKK) resmi web sitesi üstünden gerçekleştirilecektir. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı (DKK) resmi web sitesinde 2016 senesi 2. Dönem deniz piyade (amfibi komando) ve sözleşmeli asker alımı bağlantısını tıklayarak açılan pencerede yeni müracaat linkine tıklamanız müracaat etmek için kâfi olacaktır.

Sözleşmeli erbaş ve asker olarak 7 sene vazife yapmış olan kişilerin kendi arzuları dâhilinde kamu kurum ve müesseselerinde boş bulunan kadrolara geçebilme hakları yer alıyor. Ek olarak sözleşmeli şekilde görev gerçekleştiren erlerin senede 45 gün senelik izinleri yer alıyor. Sözleşmeli erbaş ve askerler ilk sene için 2 bin 537 Türk lirası maaş alacaklar.

Soru Sor!