Doğu Kışla Avcı Eri Eğitim Taburu – Manisa

1
71

Doğu Kışla Avcı Eri Eğitim Taburu Hakkında Bilgiler
Her dönem binlerce kişinin temel askerlik eğitimini almak için gittiği Doğu Kışla Avcı Eri Eğitim Taburu, Manisa’nın merkezinde yer alıyor. Manisa’nın en önemli eğitim birliklerinden bir tanesi olan eğitim taburunun en önemli özelliklerinden bir tanesi kentin, en eski askeri yapılanmasına sahip olmasıdır. Manisa’nın merkezinde iki farklı eğitim kışlası bulunuyor. Bu iki kışlanın bir tanesi yukarıda bahsettiğimiz Doğu Kışla, diğeri ise Batı Kışladır. Ancak bu iki kışla aynı tabur içerisinde yer almıyor. Bu nedenle vatani görevini yerine getirmek için Manisa’ya gelen ve burada acemi birliğini yapacak olan kişilerin muhakkak hangi kışlada eğitim alacaklarını öğrenmeleri gerekir. Aksi halde birliklere istenilen zamanda teslim olunamaz ve olumsuz durumlarla karşılaşılabilir.

Binlerce kişinin acemi birliği eğitimi almak için gittiği Manisa’ya ulaşım için birbirinden farklı ulaşım şekillerinden yararlanılabiliyor. Karayolu kullanarak şehre gidildiğinde rahat bir şekilde birliğe ulaşım sağlanabiliyor. Havayolunu kullanarak birliğe gitmek için kente en yakın olan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nı kullanmak gerekiyor. Havalimanından şehirler arası otobüsleri kullanarak kısa sürede Manisa’ya ve şehir merkezindeki Doğu Kışla Avcı Eri Eğitim Taburu’na ulaşım sağlanabiliyor.

Birçok askeri birlikte olduğu gibi Doğu Kışla Avcı Eri Eğitim Taburu da birliğe yeni teslim olan askerlerine temel ihtiyaçlar konusunda destek veriyor. Bu nedenle acemi birliğini burada yapacak olan kişilerin yanlarında fazla eşya getirmesine gerek bulunmuyor. Birlik tarafından acemi olan askerlere verilen eşyalardan bazıları yazlık ve kışlık çorap, terlik, pijama, diş macunu ve fırçası, fanila, atlet, spor ayakkabı, spor çanta ve üniformadır. Askerlerin bu eşyaları yanlarında getirmelerine gerek yoktur, çünkü yukarda da dediğimiz gibi tüm ihtiyaçlar birlik tarafından karşılanıyor. Birlik yasak olan eşyaların birliğe sokulmaması konusunda oldukça titiz davranıyor. Birliğe girişte herhangi bir sorunla karşılaşmamak için acemi askerlerin yasak olan eşyaları yanlarında bulundurmamalarını tavsiye ediyoruz. Aksi halde kullanılmak için götürülen cep telefonu ve müzik çalar gibi eşyalar ilgili komutanlar tarafından birliğe girişte teslim alınabilir.

Birlik içerisinde pek çok yerde ankesörlü telefon bulunuyor. Bu nedenle askerler sevdikleri kişilerle ya da aileleriyle görüşmek istediği zaman sorunsuz bir şekilde iletişim kurabilirler. Birlik içerisindeki kantinde yeteri kadar telefon kartı olsa da askerlerin yine de yanlarında birkaç hafta yetecek kadar telefon kartı getirmelerinde fayda vardır. Çünkü ilk günlerde kantinde çok fazla sıra olabilir ve askerler telefon kartı almak için uzun süre sırada beklemek durumunda kalabilir. Son olarak birlik içerisinde askerlerin boş zamanlarını geçirebilecekleri çeşitli sosyal aktivitelerin de rahatlıkla yapılabildiğini hatırlatalım.

Manisa’nın merkezinde yer alan Doğu Kışla Avcı Eri Eğitim Taburu, şehrin en eski askeri yapılanması olma özelliğini taşımaktadır. Şehir içerisinde iki adet kışla yer alıp Doğu ve Batı olarak bölümlere ayrıldığından acemi erlerin şehre seyahat etmeden önce hangi birliğe teslim olmaları gerektiğini kati suretle öğrenmeleri tavsiye edilmektedir.

Manisa’ya ülkenin pek çok noktasından direkt seferler bulunuyor ise de bu imkana sahip olmayan kişiler Afyon, İzmir ve diğer yakın şehirlerden birkaç saatlik aktarmalar sonrasında da Doğu Kışla Avcı Eri Eğitim Taburu‘na ulaşabileceklerdir. Bunun yanı sıra havayolu ile seyahat etmek isteyen kişiler de İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gelerek bu noktadan şehirler arası otobüsler yardımı ile Manisa’ya ulaşabileceklerdir.

Doğu Kışla Avcı Eri Eğitim Taburu‘na teslim olan kişilere fanila, içlik, külot, kışlık ve yazlık çorap, ayakkabı, spor ayakkabı, askeri ve spor olmak üzere iki çanta, havlular, pijama ve terlik ile diş fırçası ve macunu gibi temel ihtiyaçlar sunulmaktadır. Buna rağmen ihtiyaçlarını daha sık karşılamak isteyen kişilerin de ekstradan iç çamaşırı veya hijyen malzemesi getirmelerine izin verilmektedir. Bunun yanı sıra yasak olmadığı düşünüldüğü pek çok malzemenin birliğe sokulması yasak olabileceğinden kişilerin bu konuda kesin bilgilere ulaşmaları tavsiye edilmektedir.

Ankesörlü telefonları kullanmak için ihtiyaç duyulacak kontör kartları konusunda sıkıntılar yaşanabildiğinden kişilere bu bağlamda tedarikli olmaları tavsiye edilirken, söz konusu kartların satın alınabilineceği kantinler içerisinde temel ihtiyaçlar ve çeşitli gıdalar da satın alınabilinmektedir. Spor olanakları konusunda da tatmin edici yapıya sahip olan Doğu Kışla Avcı Eri Eğitim Taburu, boş zamanların son derece efektif geçmesi için her türlü olanağı acemi erlerine sunmaktadır.

Doğu Kışla Avcı Eri Eğitim Taburu İletişim Bilgileri

İl: Manisa

Telefon: 0236 231 57 99

Adres: Doğu Kışla Avcı Eri Eğitim Taburu – Manisa

1 Adet Soru

  1. Meraba bnm askerimde cuma günü manisa doğukisla birligine teslim oldu 1 temmuzda Yemin töreni ACABA YEMİN TÖRENİ OLDUKTAN SONRA Mİ HEMEN DAĞITİM İZNİ VERİLİYO?

Soru Sor!