Anasayfa / Sizin Sorularınız / Dövizli Askerlik Ertelemesi

Dövizli Askerlik Ertelemesi

Soru: Merhabalar 15.06.1991 doğumluyum. 2009 Lise mezunuyum 10.02.2010 yılında Avrupa ya gittim ve orada askerliğimi dövizli olarak tecil ettirdim. 21.01.2013 tarihinde ise Türkiye ye dönüş yaptım .. Şuanda askerliğimi ertelemek istiyorum okuma amacıyla fakat bu sene sınava yetişemedim ama bulunduğum şube bana ancak 31 aralık 2013 ‘e kadar erteleyebileceklerini söylüyorlar. Benim bildiğim 2 sene daha erteleme hakkıma sahip olduğum bu konuda gerçekten kafam çok karışık. tr de 6 aydan sonra otomatikman dövizli askerliğim düşüyo ve bu düştükten sonra 2 sene daha erteleme hakkına sahip olduğumu biliyorum .. gerçekten kafam çok karışık birazda size karışık anlatmış olabilirim umarım beni anlamışsınızdır . Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim sağlıcakla kalın..

Cevap: Sizin durumunuz hakkında en net bilgiyi askerlik şubeleri verebilir, yurtdışı giriş çıkış yaptığınızdan durumunuz farklılık gösterebilir, normalde bizim bildiğimize göre de tecil hakkınız bulunmaktadır. (Geçerli sebepler doğrultusunda)

dovizli-askerlik-tecili

dovizli-askerlik-tecili

Bir yorum

  1. Selam benim dövizli askerlik kasım 25 inde bitiyor sürem bu süre içinde yurt dışına çıksam konsolosluğa biraz geç başvuru yapsam olurmu oturma izni geç cıkıyor dövizli askerliğimin bitmesine 7 ay kaldı

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*