Anasayfa / Askeri Haberler / E-Devlet Askerlik Durum Belgesi

E-Devlet Askerlik Durum Belgesi

askerlik-durum-belgesi-almak

E-Devlet sistemine askerlik ile ilgili bir sorgulama daha eklenmiştir. 2013 yılının Aralık ayında dereye giren Askerlik Durum Belgesi Sorgulama ve çıktısı alma işlemleri artık e-devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.

Askerlik Durum Belgesi genelde yeni okul kayıtlarında istenmektedir, ayrıca iş başvurularında da bazı firmalar bu belgeleri istemektedirler. E-Devlet sistemine geçmeden önce, askerlik durum belgeleri sadece askerlik şubeleri tarafından verilmekteydi. Ve askerlik durum belgesi almak isteyen asker adayları askerlik şubelerinin önünde uzun kuyruklar oluşturmaktaydı. Artık yeni sistemle birlikte bu sıkıntılar aşılmış oluyor.

E-Devlet sistemi üzerinden askerlik durum belgenizi almak için, kişisel edevlet şifreniz ile Sorgulamalar kısmından Asker Alma Daire Başkanlığının linklerini kullanabilirsiniz.

askerlik-durum-belgesi-almak

Bir yorum

  1. Merhaba öncelikle ben e-devlet sifresiyle giris yapıyorum.Ancak Askerlik Durum Belgesi Doğrulama yerine girdigimde tc kimlik ve belge barkodundan bahsediyo tc kimlik tamamda belge barkodu ne yardımcı olursanız sevinirim…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*